PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706905}

Gotham

7,6 36 125
ocen
7,6 10 1 36125
6,4 7
ocen krytyków
Gotham
powrót do forum serialu Gotham

Cześć! Na wstępie uprzedzę, że widziałem dopiero pierwszy sezon - proszę o uchronienie mnie przed ewentualnymi spojlerami.

Ciągle zastanawiam się na ile serial wzoruje się na komiksach i czy historie, które oglądam miały w nich miejsce. Czy bohaterowie postępują tak samo jak w komiksach i ich genezy są żywcem z nich wzięte?
Na wstępie każdego z odcinków pojawia się napis, że serial bazuje na uniwersum DC, ale nie potrafię odróżnić co jest historią z komiksu, a co zamysłem reżysera.

Nie jestem bardzo zaangażowany w uniwersum DC, a serial zaczyna mnie wciągać. Chciałbym wiedzieć czy oglądam coś co wiernie odwzorowuje komiksowe losy. Czy ktoś mógłby mi pomóc?
Dzięki.

ocenił(a) serial na 7
Kamilek9494

Tak więc widziałeś już, że Pingwin jest wysoki i chudy. Mr Freeze też wygląda zupełnie inaczej niż w komiksach i filmach animowanych.

ocenił(a) serial na 8
Najlepsiejsza1958

Tak, to rozumiem. Ich charakterystyka znacznie różni się od komiksowej - mam to. Detektyw Gordon też nie jest panem około 40-stki, nie ma wąsów i okularów.
Jednak jak ich losy są związane z ich komiksowym życiem? Te historie, przeciwnicy występują w DC? Dzięki za odpowiedź, nie spodziewałem się, że ktoś tak szybko spróbuje mi to wyjaśnić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones