PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706905}

Gotham

7,6 36 151
ocen
7,6 10 1 36151
6,4 7
ocen krytyków
Gotham
powrót do forum serialu Gotham

Pokręcili

ocenił(a) serial na 9

przecież Catwoman jest młodsza od Bruce'a.

derylepl

no właśnie! mam nadzieję, że będzie chociaż nadrabiał fabułą i klimatem ilość bullshitu, w przeciwieństwie do Arrowa. jak ktoś czytał komiksy będzie się czepiał, reszta łyknie wszystko, ja niestety jestem wymagająca, więc trzymam kciuki za ten serial, bo bardzo chętnie obejrzę w końcu coś porządnego z DC.

derylepl

własnie, tez mi się to nie podoba...

derylepl

A skąd taki wniosek? W "Roku pierwszym" wcale nie wydaje się być młodsza.

ocenił(a) serial na 8
robokob

Rok pierwszy nie jest już w kanonie, a nawet jeśli, była tam młodsza.

Bartonson12

Co znaczy już nie jest? To kiedy go niby wyrzucili?

ocenił(a) serial na 8
robokob

Eee...wtedy kiedy był restart? Obowiązujący originem jest ten który teraz właśnie trwa. ,,Zero Year''.

Bartonson12

Co za bzdura. To że jest restart nie oznacza ze cały kanon który był do tej pory przestalby istnieć. To wg ciebie cała złota i srebrna era staciłaby status kanonicznych? Pragnę cię rozczarować , bo Year One jest komiksem kanonicznym w pełnym tego słowa znaczeniu. Za to serial Gotham na pewno nie będzie trzymał sie kanonu.

ocenił(a) serial na 8
kardrig

Radzę trochę poczytać, proszę pana. W kanonie Batmana liczy się ostatnie pięć lat przed restartem + pojedyncze arci jak Death in the Family. Jego origin to obecnie trwające ,,Zero Year''. Jaki sens miałby restart skoro nic by nie usuwał? Jaki sens miałby Zero Year( inny origin ) skoro Year One dalej byłby w kanonie?

Bartonson12

Kolego, to ja tobie radzę poczytać, bo mylisz New Earth z The New 52. A jak ktoś myli ery to kompletnie nie zna podstaw. Doczytaj sam i nie rób z siebie pośmiewiska, bo jak ktoś czyta twoje wypowiedzi a odrobinę zna sie na rzeczy to mu włosy dęba stają. Ale tak to jest jak laik uważa się za znawcę. Wielu tu takich, oj wielu.

Bartonson12

Selina Kyle była młodsza od Brucea Weyna w Roku Pierwszym? O czym Ty bredzisz? Może jeszcze miała długie blond włosy?

ocenił(a) serial na 8
logarine

W sumie to nie wiem. Year One czytałem może jakieś 6 lat temu ostatnio. Jeśli się pomyliłem, a za pewne tak było, to przepraszam.

Bartonson12

W sumie to nie wiesz... w sumie to nic nie wiesz, ale czego mozna spodziwać sie po osobie która twierdzi, ze "Year One nie jest w kanionie, bo był restart". W życiu nie czytałem większych głupot. Co restart ma do kanoniczności klasycznych dzieł? Restarty wyznaczają jedynie aktualność serii danej ery i aktualność obecnego świata - uniwersum. Wg tej twojej teorii "Zabójczy żart" także nie jest kanoniczny. Śmieszne samo przez się.

ocenił(a) serial na 8
logarine

Zabójczy żart jest w kanonie. Year One nie. Matko boska, możecie do cholery poczytać? Obecnie Batmana pisze Snyder, i aktualny jego origin to ,,Zero Year''. Klasykiem jest również Dark Knight Returns, co nie oznacza że jest w kanonie, geniusze.

ocenił(a) serial na 8
logarine

Zresztą co będe się męczył z objaśnianiem debilom którzy nawet nie potrafią wpisać trzech słów w google.

http://www.comicvine.com/batman/4005-1699/forums/is-year-one-still-canon-1536317 / - jeśli nie wiesz do czego to coś, zwanego linkiem służy( skoro nie potrafisz użyć wyszukiwarki, zgaduje że linkami też się nie potrafisz obsługiwać ) to zaznacz to coś myszką, to taki przedmiot który najczęściej jest prowadzony kablem do twojego komputera. Tylko nie pomyl z gniazdkiem. Potem gdy już to zaznaczysz, kliknij prawym przyciskiem i przekopiuj plik i w wklej go na pasku wyszukiwania. Instrukcja dla kretynów, no ale cóż.

Bartonson12

No i co w zwiazku z tym? Nie znasz znaczenia słów kanon i uniwersum, myli Ci sie i wychodzą Ci takie babole kolego. Nie pisz wiecej bo tylko sam siebie ośmieszasz i narażasz na bolesną kompromitację. Year one nie jest kanoniczny. Człowieku ty sam siebie słyszysz co mówisz? Skończ bo zaczynasz sie robic nudny.

ocenił(a) serial na 8
logarine

Ja pierdziele. YEAR ONE NIE JEST KANONICZNY. DC Comics ostatnio zrobiło nawet timeline w którym Year One nie było uwzględnione. Skoro YO jest kanoniczne to po co niby robiliby nowy origin? Większego idioty nie widziałem jeszcze.

Bartonson12

Bo jest restart i wprowadzają nowe uniwersum kretynie. Tak jak kasowali uniwersa wcześniej rozpoczynali "nowy świat". A co to ma do kanonu? Nudny sie robisz i dalej nic nie wiesz.

ocenił(a) serial na 8
logarine

Ja pierdziele. To ma do kanonu że po prostu został z niego usunięty. Był głównym originem przez xx lat. Nie ma czemu się dziwić, to świetny komiks, ale DC w ramach restartu postanowiło ograniczyć Batmana do ostatnich pięciu lat przed restartem ( cały run Granta Morrisona ) + zmienione historie ze starszych lat, jak np. Knightfall, Killing Joke czy Death in the Family. Zero Year to aktualny origin który zastąpił Year One, po prostu. Poprzedna ziemia wybuchła, koniec kropka. Jak Ci nie pasuje taka wersja wydarzeń czytaj Ziemie 2.


Więcej się nie wypowiadam bo mi szkoda czasu na idiote który nawet nie może przyjąć tego że się myli, i oczywiście nie może wyszukać rzeczywistego kanonu w googlach, bo albo nie potrafi, albo jest osobą tak leniwą, i tak rozkochaną przez swoich rodziców że nic sam nie może zrobić.


Bartonson12

Sam jesteś idiotą. A od moich rodziców sie odwal, bo to świadczy o twoim niskim poziomie, albo o tym, ze miałeś złe doświadczenia z tym związane.

ocenił(a) serial na 8
logarine

Twoich rodziców nie wyzywam. Po prostu gdybyś był osobą która w jakimś stopniu umie sobie poradzić z wyszukiwaniem informacji w tak prostym źródle jak internet, to nie kłóciłbyś się ze mną, tylko rzeczywiście byś przeczesał internet i dowiedział się jak z tym kanonem jest.

Bartonson12

Powiedz to do siebie. I może zamiast googla poczytaj komiksy, bo widać że nic nie wiesz.

ocenił(a) serial na 8
logarine

Czytam komiksy tyle ile moge. Skoro każdy twierdzi że YO nie jest w kanonie, nawet samo DC Comics to chyba muszę mieć racje. Teraz aktualne jest Zero Year, proszę pana. Albo czytasz jedynie polskie wydania i stąd ten brak wiedzy, albo to ty ,,lepiej poczytaj komiksy bo nic nie wiesz.''.

Bartonson12

Weź już sie nie ośmieszaj, bo to żałosne.

ocenił(a) serial na 8
logarine

Ale czym się ośmieszam, każdy normalny obeznany w komiksach mnie poprze. To ty się ośmieszasz.

Bartonson12

Zrobiłeś sie śmieszny do tego stopnia, ze 5 latek Ci nawet nie uwierzy.

ocenił(a) serial na 8
logarine

To ty jesteś śmieszny. Rozumiem że nie chcesz wierzyć przypadkowemu gościowi z internetu, no ale skoro samo wydawnictwo potwierdziło wyrzucenie komiksu z kanonu? Zabawny jesteś. To tak jakbyś na siłę przekonywał swoją żonę że jest mężczyzną, a z psa zrobiłbyś kota.

Bartonson12

Nie kompromituj sie tymi wymysłami człowieku bo do błędu nie potrafisz sie przyznać i idziesz w zaparte robiąc z siebie głupka.

ocenił(a) serial na 8
logarine

Czyli jakieś 99,9% ludzi interesującymi się komiksami według Ciebie sie myli. Człowieku, to ty się nie potrafisz przyznać do błędu! Nawet DC mówiło że Year One nie jest już historią kanoniczną! Co mam zrobić żebyś w końcu zrozumiał?

Masz tutaj cytaty innych osób.

,,Secondly Year One isn't really canon but alot of fans consider it to be.''

,,Forgot about Year One... sorry.''

,,Year One was ruled out of continuity in place of the Zero Year arc going on now in Batman.''

Idąc twoją logiką, każdy się myli! Nawet DC Comics się myli, bo sami powiedzieli że Year One nie jest już kanoniczne od 2011 roku. Dojdzie ta wiadomość do twojej głowy? Nawet nie umiesz logicznie myśleć! No ja pierdziele, zarzucasz błąd wydawnictwu nawet. Albo jesteś trollem, albo właśnie sam nie potrafisz się do błędu przyznać! Postąp jak normalna osoba. Ja powiedziałem że się pomyliłem co do wieku Catwoman, więc i ty mógłbyś się przyznać.

Bartonson12

Sam nie umiesz logicznie myśleć człowieku. Usunięty jest ten origin z aktualnego uniwersum, a nie z kanonu człowieku. Kanoniczność jest niezmienna. Bo inaczej to co jest teraz aktualne, za 50 lat straciloby ten status, a to jest absurddalne. Więc albo nie był wcale, albo był i nadal jest w kanonie. Ale Ty jesteś zbyt ograniczony by to pojąć.

ocenił(a) serial na 8
logarine

Nie jestem zbyt ograniczony by to pojąć. Sugeruje się słowami Snydera i innych. Skoro scenarzyści mówią że to już niekanoniczna historia to tak musi być. Zresztą naprawdę nie chce już mi się kłócić. Zostań przy swoim, ja zostane przy swoim. Lece czytać X-Ludzi. Pozdrawiam.

Bartonson12

To dobrze, że w końcu zrozumiałeś. Pozdrawiam.

logarine

Obydwaj jesteście siebie warci w kwestii tej dyskusji. Bartonson nie czai, że logarine mówi o kanoniczności do danego uniwersum, a logarine nie potrafi tego zrozumiale wytłumaczyć i dopiero chwilę temu po przeczytaniu ''Usunięty jest ten origin z aktualnego uniwersum, a nie z kanonu człowieku.'' Kapłem się o co chodzi.

The_Fallen

Year Zero nadal jest kanonicznym komiksem, ale tego uniwersów które już nie istnieje. Zero Year jest tak samo kanoniczny do nowego świata, wszystko z tych światów to tak zwane Multiversum.
Chyba rozwiałem wątpliwości w dyskusji.

The_Fallen

Czepiasz się ich a wyjaśniłeś nie lepiej inż oni. Konkludując Twoje wyjaśnienie Year zero jest tak samo kanoniczne jak zero year. Co za bełkot?

Ale kumam o co ci chodzi tak jak kumam o co chodzi logarinemu. Po prostu obaj nie potraficie wyjaśnić. Więc nie czepiaj się kogoś skoro sam nie potrafisz.
Przynajmniej wy w przeciwieństwie do Bartsona kumacie o co chodzi. Bo ten znawce zgrywa a takie bzdury wypiszuje , ze za głowie się łapię czytajac jego wypowiedzi.

kardrig

Albo trollujesz albo nie wiem, bo potrafisz chyba pojąć o chodzi.
Jeśli jest więcej niż jedno uniwersum, to każdy z komiksów jest kanoniczny dla swojego uniwersum, jeżeli każde z uniwersów posiada własny komiks. Niby gdzie tu niezrozumiały bełkot jest?

The_Fallen

Ej wyluzuj, przecież napisałem, że wiem o co ci chodzi, tylko sie źle wyraziłeś. Bo w tym zadaniu dwa razy napisałeś o roku zero, zamiast o roku pierwszym. Przeczytaj dokładnie co napisałeś powolutku, a skumasz co miałem na myśli. Pozdrawiam.

Dokładnie chodzi mi o to, że napisaleś "Year Zero nadal jest kanonicznym komiksem, ale tego uniwersów które już nie istnieje".

A właśnie year zero jest w aktualnym uniwersum.
To Year One jest w kanonie "New Earth", którą to erę juz zakończono.

Mam nadzieje, ze widzisz gdzie sie pomyliłeś. Jeszcze raz pozdrawiam.

kardrig

Aha o to ci chodzi, ja cały czas to czytałem jako year zero ..... mogles napisac o co ci chodzi wczesniej

The_Fallen

Myślałem że skumasz. Ciesze sie, ze już sprawa jasna. Pozdro.

kardrig

tez sie ciesze oczywiscie.

kardrig

Zajebista fotka az sie wzruszylem :D Tylko z tego co pamiętam ja miałem błękitny kardrig z 168 ^^

crystalviper

To był najlepszy kardridż. A błękitnego wydanie nigdy nie widziałem. Zawsze fioletowe, miałeś widocznie unikat. No jeszcze Golden5 była niezła (tam gdzie było micromachines).

kardrig

Błękitny miałem w pakiecie z pierwszym pegazem jaki dostałem w 93 roku tak wyglądał http://images27.fotosik.pl/103/c3dbeb7989ca8c50.jpg :D
Golden5 przechuj giery miał Big nose, ultimate stuntman i micro machines do dziś na emu ogrywam :D

The_Fallen

Sam jesteś siebie warty madralo.

Twoja wtpowiedź:
"Year Zero nadal jest kanonicznym komiksem, ale tego uniwersów które już nie istnieje. Zero Year jest tak samo kanoniczny do nowego świata"

To jest za to bardzo mądra twoja rzeczowa wypowiedź. I na pewno w przeciwieństwie do mnie zrozumiale wytłumaczyłeś. Tak. Bardzo zrozumiale. I do tego zarozumiale. No ale widocznie tak już masz.

logarine

Ktoś cię pytał o coś? Sio sio...

The_Fallen

Sam sio! Się do mnie przysrałeś, a sam głupoty wypisujesz madralo.

logarine

Jeśli to jest dla ciebie ''przysranie się'' to ja nie wiem no.

The_Fallen

Chodzi mi o to ze piszesz, ze nie umiem zrozumiale wyjaśnić, a sam nie umiesz. To z kolei ciekawe, bo napisałeś, ze wiesz o co chodzi po przeczytaniu mojej wcześniejszej wypowiedzi, więc, sam sobie zaprzeczasz, ale pal licho. Nie chce sie kłócić, więc peace.

logarine

peace

ocenił(a) serial na 6
The_Fallen

Mam takie proste pytanie, na jakim universum oni bazują [twórcy serialu], bo nie widziałem wzmianek, że to New 52. Tym samym rozmowa, a raczej kłótnia o tym, czy coś jest w kanonie, czy też tego nie ma, jest jałowa. Wystarczy, że autorowi scenariusza spodobał się właśnie ten komiks, który uznajecie za kanoniczny, lub nie i macie sprawę rozwiązaną, bo o niego będzie oparta historia. A kogo to obchodzi na podstawie czego powstanie serial.. sami dobrze wiecie ile było wersji batmana. Nikt nie powiedział, że serial ma się trzymać obecnych trendów. Filmy, tak, seriale nie koniecznie.

Lordnar

Serial nie bezie bazował na kanonie. Podejrzewam, że w ogóle na komiksach nie będzie się opierał (nawet tych niekanonicznych). Tak jak było w filmach. Postaci i ich charaktery, wyciagnięcie niektórych wątków i pociągnięcie własnej linii czasu. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones