PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706905}

Gotham

7,6 36 125
ocen
7,6 10 1 36125
6,4 7
ocen krytyków
Gotham
powrót do forum serialu Gotham

Hej wszystkim :) czy ktoś już widział pierwszy odcinek drugiego sezonu? Jeśli tak, to niech się podzieli wrażeniami :)

ocenił(a) serial na 8
Najlepsiejsza1958

Wrażenia pozytywne, będzie się dużo ciekawego działo w 2 sezonie.Polecam obejrzeć ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
Najlepsiejsza1958

Jak dla mnie świetne rozpoczęcie sezonu, zapowiada się ciekawie :)

Najlepsiejsza1958

bardzo dobrze się zaczyna :)

ocenił(a) serial na 7
Najlepsiejsza1958

Ja również widziałam :)

Najlepsiejsza1958

Poki co jest dobrze. Nawet bardzo. A 2 i pol minutowy trailer kilku nadchodzacych odcinkow tylko to potwierdza. Bedzie duuuuzo Jokera... a to wielki plus bo patrzac na odtworce to buduje on naprawde zajebistego nemezis Gacka, cos pomiedzy Jokerem Ledgera a Jokerem Nicholsona. Naprawde fajnie sie go oglada.

ocenił(a) serial na 6
MrBaggins

A co sądzisz o zabiciu pewnego złoczyńcy na końcu? Czy to jest dopuszczalne, jeśli w przyszłości miał on być wrogiem Batmana?

ocenił(a) serial na 8
DoubleB

a kim ten gość z Arkham, bogaty przyjaciel Jeroma miał by niby być w przyszłości?

Kubafcbarca

Black Mask

ocenił(a) serial na 8
MrBaggins

Jerom przedstawił go Richard Sionis a Black Mask nazywa się Roman Sionis więc albo masz rację albo Black mask to ktoś z jego rodziny np. syn

Kubafcbarca

Scenarzysci bardzo bawia sie imionami i nazwiskami postaci z uniwersum. Wymyslaja takze ich alter ego :) Niewiele mnie juz zaskoczy chyba :D
Co do Sionisa... no coz... nawet w opisie podane jest ze aktor grajacy postac Sionisa to Maska wiec... poczekamy zobaczymy :)

ocenił(a) serial na 8
MrBaggins

To jeśli tak to jestem ciekaw jak scenarzyści z tego wybrną bo przecież nie mogą uśmiercić tak ważnej postaci

MrBaggins

Wiesz co? wydaje mi się że ten trailer 2 i pol minutowy zapowiada nie kilka odcinków a jeden czyli s2e2 :D. Nawet w opisie jest napisane Gotham 2x02 "Knock, Knock.Co ciekawe odpaliłem sobie 30 sek promo i są na nim te same sceny co w tym 2 i pol minutowym czyli: atak Jokera na komisariat i rozpierducha w jakimś barze(gdzie w podobnym miejscu na poprzednim trailerze widać Barbarę przebraną za tancerke). To samo tyczy sie promo które trwa 15 sek. Widać na nim porwanie szkolnego autbusu, atak na komisariat i na tą restauracje/bar. Możliwe, ze w jutrzejszym odcinku będzie wiecej akcji niż w pierwszej połowie piewszego sezonu :DD

ocenił(a) serial na 8
diablo56

O cholera to grubo może w końcu ten serial zbliży się do poziomu na, który zasługuje to miasto i ci bohaterowie

DoubleB

W tym serialu niekiedy dostajemy szalone zagrania, osoby spoza uniwersum lub ich alter ego... ale osobiscie mam nadzieje na pewna niespodzianke... ;)
Wszak zloczyncow o tym samym pseudonimie w uniwersum mamy dwoch :) Mowie o Black Mask ;) Pierwszym byl Sionis, drugim byl J. Arkham i mysle, ze to jego obsadza w roli Maski w ktoryms z odcinkow. Tym bardziej ze w serialu jest sporo o Arkham Asylum.

W reinkarnacje lub rezurekcje Sionisa bowiem nie uwierze :D Wtedy serial poszedlby w strone hardcorowego si-fi i chyba zupelnie stracilby na wiarygodnosci.

P.S. Scenarzysci usmiercili juz wczesniej jedna postac z uniwersum, ktora pojawia sie dopiero w doroslym zyciu Batmana. Mowie o Dollmaker'ze rzecz jasna.
Dr Francis Dulmacher z sezonu I (z wyspy gdzie przebywala Fish) jakos "dziwnie" mi sie kojarzy ze zloczynca z uniwersum DC... hmmm ciekawe czemu... ;)

ocenił(a) serial na 6
MrBaggins

Kurde, nie wiedziałem że Czarną Maską były dwie osoby... W takim wypadku nie ma problemu :)

ocenił(a) serial na 7
DoubleB

Przecież to niby ojciec Black Maska tylko też dziwne że to jakiś Galavan go zabił. Widocznie to na nim się będzie mścił Black Maska w Gotham a nie na Batmanie ;) Cóż ten serial dołuje i wcale nie zaczął się dobrze tym odcinkiem. Jak dla mnie Jerome to nie jest Joker. A poza tym tam nic nie jest takie jak w DC. To całkowicie coś innego w ogóle niekanonicznego. Daję jeszcze szanse drugiemu odcinkowi ale sądzę że coś się zmieni. Jeroma wciskają na siłę bo wiedzą że ludzie znaleźli dużo analogii do Jokera i że to się im podoba to jakoś zachęcić do oglądania serialu muszą. Dałem mu 7 za pierwszy sezon z powodu Bullocka, Pingwina i paru nawiązań do komiksów ale ta ocena się raczej zmieni po tym drugim sezonie.

ocenił(a) serial na 6
Ra_s_al_Ghul

Jerome to Joker, to nie ulega wątpliwości, a raczej tak myślałem, że nie ulega ;)

ocenił(a) serial na 7
RYAN_RAYBURN

Przekonamy się na koniec sezonu

ocenił(a) serial na 7
RYAN_RAYBURN

upss przekonaliśmy się szybciej ;) hehe no chyba że zanurzą go w Jamach Łazarza :P

ocenił(a) serial na 6
Ra_s_al_Ghul

Hehe, a no widzisz ;)

ocenił(a) serial na 10
Najlepsiejsza1958

Świetne rozpoczęcie nowego sezonu

ocenił(a) serial na 8
Najlepsiejsza1958

bardzo dobry początek.. jestem pod dużym wrażeniem :)

ocenił(a) serial na 10
Najlepsiejsza1958

Ja jestem pod wielkim wrażeniem. Wyczuwam dużo akcji z Jerome i przyszłym Riddlerem .

ocenił(a) serial na 8
The_Joker_Mr_J

oby bo dla mnie rudy jest bardzo dobry widać od razu jego sadystyczne zapędy zwykłego psychola, który bawi się przemocom, za to uwielbiam Jokera i dobrze, ze taki jest w serialu.

ocenił(a) serial na 7
The_Joker_Mr_J

No i to nie Joker :) czyli miałem rację. Ale Jokerem może być ten dzieciak z aparatem na zębach co się pokazał pod koniec jak w TV patrzył

ocenił(a) serial na 10
Ra_s_al_Ghul

Nie za młody? Wygląda na młodszego od Bruce'a

ocenił(a) serial na 7
The_Joker_Mr_J

Wydaję mi się że może być o rok, dwa lata młodszy, więc nie było by tak źle. Trzeba też pamiętać że Bruce musiał "dojrzeć" no i mieszka w rezydencji ;) to innymi prawami się rządzi. Nie wiem czy to on ale tak tylko zasugerowałem że Jerome nie mógł być na pewno Jokerem

Najlepsiejsza1958

http://www.filmweb.pl/serial/Gotham-2014-706905/discussion/Kto+lepszy+w+roli+Gor dona+Tom+Hardy,2689124

Najlepsiejsza1958

Obawiałem się, że Bruce będzie "otwierał" ten pokój co najmniej przez kilka odcinków, na szczęście udało się to w pierwszym (jedna rzecz, jak zobaczyłem zamek na kod od razu pomyślałem, że kod pewnie brzmi Bruce, to jakoś się wydawało oczywiste). Teraz mam jedno oczekiwanie, niech Bruce weźmie się za budowanie swojego szczęścia a nie poczuje powołania, byłoby miło gdyby serial bardziej się skupił na Gordonie oraz ogólnie mieście i jego mieszkańcach (szczególnie tych w konflikcie z prawem). Bo ja nie chce Batmana, chce Gotham z tym całym jego przegniciem, przekupstwem i upadkiem prawa. Trochę żałuję, że Gordon się zniża do tego poziomu, myślałem, że przedstawią Go trochę bardziej praworządnie (scena kiedy słucha 12-latka w sprawach moralności WTF?), w sumie nie trochę bardziej praworządnie, po prostu jako gościa, który nie łamie swoich zasad. Dalej wolę jednak oglądać Go niż jakiegoś młodego batmana.

ocenił(a) serial na 7
adambg

Tym bardziej że po tych rozmowach z Brucem każdy dobry detektyw by wiedział kim jest Batman, chyba że mu pamięć by szwankowała :) Trochę za dużo chaosu w tym drugim sezonie. Wszystko upychane na siłę. Nie wiem po co męczyć motyw z Barbarą. Jedyny plus tego pierwszego odcinka drugiego sezonu to moim zdaniem motywy pomiędzy Pingwinem i komisarzem Loebem.

ocenił(a) serial na 8
Ra_s_al_Ghul

Ale Barbara zaliczyła niezłą przemianę. Mnie się teraz podoba jej postać.

ocenił(a) serial na 7
adambg

Obawiałem się, że Bruce będzie "otwierał" ten pokój co najmniej przez kilka odcinków- zapachniało "Modą na sukces" :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones