PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706905}

Gotham

7,6 36 151
ocen
7,6 10 1 36151
6,4 7
ocen krytyków
Gotham
powrót do forum serialu Gotham

młody Bruce'a Wayne'a

ocenił(a) serial na 7

wtf to jest po czesku? Kto pisał tą obsadę? Chyba, że "
młody Bruce'a Wayne'a" to dziecko 9-letniego Bruce'a Wayne'a to wtedy pasuje

ocenił(a) serial na 7
chowder

Pewnie ktoś używał jakiegoś lipnego translatora :P.

ocenił(a) serial na 6
chowder

Zamiast narzekać to zgłosiłbyś do poprawki i byłoby po problemie...

ocenił(a) serial na 7
Yoschan

Chciałem to zrobić, ale nie wiem co ja mam dać w źródle. Link do słownika polskiego?

chowder

Heh, fajnie jest się czepiać pisowni, samemu nie będąc za pan brat z językiem polskim :) Błąd na błędzie.

ocenił(a) serial na 7
Zloty_Deszcz

No wiem, że za dobry w polskim nie jestem, ale jestem ciekaw gdzie niby w moich dwóch wypowiedziach powyżej są niby błędy. I może dlatego, że za dobry nie jestem nie zabieram się za pisanie obsad i tym podobnych na filmwebie no, ale nawet ja bym takiego błędu nie zrobił

chowder

1. "Tę" obsadę, a nie "tą".
2. To, że przed "że" bardzo często stawia się przecinek, nie jest wcale zasadą. Przecienkiem po prostu oddziela się zdanie podrzędne od nadrzędnego, a że w wielu przypadkach właśnie od "że" zaczyna się druga część zdania, więc pewnie stąd Twoje przekonanie, iż powinno być tak, jak napisałeś to w swoim pierwszym poście. Dla przykładu: Nigdy nie będę mógł kupić tego samochodu, chyba że wygram na loterii.
Przydałby się za to przecinek po ostatnim "Wayne'a".
3. Pisząc "Chyba, że "młody Bruce'a Wayne'a" to dziecko 9-letniego Bruce'a Wayne'a" miałeś chyba na myśli 9-letnie dziecko Bruce'a Wayne'a. Choć nie wiem skąd akurat ten wiek przyszedł Ci do głowy.
4. Zdania zaczyna się wielką literą i kończy kropką.
5. W ostatniej Twojej wypowiedzi natomiast mamy zupełnie niepotrzebnie powtórzone słowo "niby" i brak przecinka w drugim zdaniu, po "filmwebie" (a także, po raz kolejny, brak kropki na końcu).

ocenił(a) serial na 7
Zloty_Deszcz

1. Z 1, 2 i 5 nawet się nie wykłócam bo mówiłem, że jestem chujowy z polskiego
2. W 3 tak, o to mi właśnie chodziło, bo to rozumiem czytając "młody Bruce'a Wayne'a". Wiek wziąłem znikąd bo nie wiem ile Batman będzie miał lat w tym serialu
3. Z 4 to już jest czepianie się na siłę, żeby tylko było więcej punktów, bo akurat w internecie pisanie z wielkiej litery i kończenie kropką nie jest obowiązkowe w komentarzach, forach, czatach i tym podobnych, co innego w przypadku recenzji czy artykułów

chowder

2. Pomijając fakt, że 9-letni Bruce nie mógłby pewnie w tak młodym wieku zostać ojcem, to ile lat mogłoby mieć jego dziecko, gdyby jednak takie coś się zdarzyło? Rok, dwa? A aktor w obsadzie wygląda na dużo starszego.

3. Otóż nie. O ile w rozmowie na czacie dopuszczalne jest nieużywanie wielkich liter i kropek, bo wynika to z samej formy rozmowy, czyli: piszesz coś krótkiego i wysyłasz, o tyle na forach, czy w komentarzach umieszczanych pod jakimiś artykułami, bardzo ważne jest, aby jednak te wielkie litery i kropki były, ponieważ wpływa to na to, jak komunikaty te są potem odbierane przez czytających. Idąc Twoim tokiem myślenia można napisać na przykład coś takiego: Błażej bardzo chciał zjeść pączka poszedł więc do cukierni znajdującej się za rogiem sklepu obuwniczego w której kupił dwa pyszne wypieki wychodząc ze sklepu zobaczył idącą po przeciwnej stronie ulicy Marylkę koleżanko krzyknął do niej i zaczął biec w jej kierunku ile sił w nogach a niech to pomyślał Błażej patrząc na odrywającą mu się od buta podeszwę i straciwszy czujność uderzyl głową w lampę aj krzyknął z bólu zdał sobie sprawę że Marylka zniknęła mu z pola widzenia usiadł na ławce i postanowił zjeść pączki gdy skończył poszedł do mijanego niedawno sklepu obuwniczego kupić nowe buty mama była na niego zła że tak długo nie wraca do domu

Jak widzisz, ciężko się takie coś czyta, a niestety bardzo wiele osób wszędzie pisze w podobny sposób. Nie mówię, żeby prezentować tu nie wiadomo jaki poziom literackiego kunsztu, bo nikt przecież nie jest profesorem Miodkiem, ale wypadałoby chociaż zadbać o właściwe używanie znaków interpunkcyjnych, żeby ludziom wygodniej się czytało to, co do nich piszemy, bo w końcu dla nich, a nie dla siebie, to robimy, prawda?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones