PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706905}

Gotham

7,6 36 137
ocen
7,6 10 1 36137
6,4 7
ocen krytyków
Gotham
powrót do forum serialu Gotham

s02e05 opinie

ocenił(a) serial na 10

Wg mnie znacznie lepszy odcinek od poprzedniego. Pingwin był w tym odcinku zarąbisty. No i w końcu wiemy coś o tym całym Theo. Ale zabicie Bruce'a to niezbyt ambitny cel. I bezsensowny. Ta cała Tabithia znów mogłaby go zaatakować w rezydencji i po sprawie. Zastanawiam się czy ci ,,zabójcy" o których mówił mentor Theo nie są czasem Ligą Cienie. Fajnie by było gdyby wprowadzono Ras'a. Ale wątpię, że to o to chodzi. Po śmierci Jerome'a pozostało jeszcze chyba 2 zbirów - nie licząc Barbary. Ale chyba z nich zrezygnowali, a szkoda. Coś czuję, że na koniec sezonu wróci Fish. Za dużo do niej wracają. Chyba, że to tylko taka zmyłka.
Ogólna ocena: 8,5/10

ocenił(a) serial na 8
359

nie napewno nie chodzi o Lige i scislej to oni sie nazywaja Liga Zabójców a nie Liga Cieni w trylogii nolana źle mówili i pewnie dlatego ci zapadło w pamięć Cieni a jeśli chodzi o Galavana to prędzej chodzi o zakon Św. Dumasa z którego był Azrael :)

fasa_wiatrowski

"to prędzej chodzi o zakon Św. Dumasa z którego był Azrael " też o nich pomyślałem, ewentualnie o Court of Owls i ich Talonach. Mam nadzieje, że nie zrobią motywu armii Azraelów w Gotham, bo to by było słabe, zresztą Azrael i cały zakon miał inne cele, ale w sumie ten serial to już taki eleseworld, że nie spodziewam się żadnej wierności z materiałem źródłowym.
Co do odcinka: Vic Mackey fajnie bawi się rolą, pomimo że leci na autopilocie z "Shield". Sam "Strike Force", też spoko, taka "Gothamowska" wersja Untouchables. Podobał mi się jak zwykle Pingwin, jego interakcje z Galavanem i Butchem to jedne z najlepszych scen odcinka. Fajnie, że nawiązali do historii Gotham, może Sowy się pojawią jednak?
Co było słabe: historia rodu Dumas/Galavan - motyw zemsty za krzywdy przodków, jest tak oklepany do bólu, do tego tajemniczy "Sidious" i jego "Nareszcie po latach", zabrakło tylko "Jedi upadną i zawładniemy galaktyką". Nygma - w pierwszym sezonie fajnie było oglądać budzącego się w nim Riddlera, ale znowu idą w jokerwszczyzne. Twórcy chyba nie wiedzą, że każdy psychopata nie musi chodzić z uśmiechem od ucha do ucha.
Genderswap Firefly, ani mnie ziębi, ani grzeje (hehe) to tak drugoplanowy villian, że nie ma znaczenia.
PS. Fajne smaczki w postaci wspomnienia rodów Elliot, może wprowadzą młodego Thomasa, przyszłego Husha, i ród Kane - pewnie nawiązanie do Boba Kane'a.
PS2. Jak baba wymieniała "Five Families" byli: Wayne, Dumas, Elliot, Kane i kto jeszcze? Bo zapomniałem.

ocenił(a) serial na 8
PanSowa_12

no motyw z azreaelami bylby strasznie slaby nawet z jednym tak samo bo on sie dopiero pojawil jak juz byl batman i to juz bardzo dlugo po jego dzialaniu poniewaz zakon twierdzil ze batman juz nie daje rady i potrzebuje zastepstwa. pingwin zdecydowanie na plus aczkolwiek wydaje mi sie ze sam nie udzwignie tego 2 sezonu strasznym bledem bylo tak wczesne usmiercenie jerome'a bo nie ma co sie oszukiwac on podniosl serial na wyzyny. hehe dobre porownanie do star wars z kanclerzem xD no z riddlerem moim zdaniem bedzie przewidywalne jakas tragedia ona zginie i sie zalamie albo ona odkryje ze to on zabil tego nic nieznaczacego goscia. a z firefly'em to wogole sie nie wypowiadam bo to byl jeden z takich przeciwnikow batmana ktory nie byl jakims tam popychlem zawsze batman mial z nim jakis problem poniewaz byl on naprawde niebezpieczny bruce musial zawsze kombinowac zeby nikomu z cywili nie stala sie krzywda przy atakach lynnsa a zrobili z niego babe i to jeszcze mala dziewczynke zal

ocenił(a) serial na 10
fasa_wiatrowski

Tyle, że ten wątek może się rozwinąć. Kiedy już stopi się z kombinezonem i ucieknie z Wayne Enterprizes może zrobić się ciekawie :)

ocenił(a) serial na 8
359

moje skromne zdanie jest takie ze popsuli ta postac a napewno nie zrobi sie ciekawie bo nawet jak ucieknie to i tak dluzej jej watku nie bede kontynuowac bo skoro juz przeszla przemiane w firefly'a to teraz zacznie dzialac dopiero jak batman bedzie dorosly

ocenił(a) serial na 7
fasa_wiatrowski

no jeśli ten od ognia to facet powinien być, to szkoda ze zmienili na dziewczynę, to już mogli z tego jej niby brata zrobić tę postać.

ocenił(a) serial na 10
PanSowa_12

Piąta rodzina - Crowne

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
Slodka_Lolitka13

Amelia Crowne była prababcią Dicka Graysona (pierwszego Robina który potem został Nightwingiem). Nikt inny mi narazie nie przychodzi na myśl :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
Slodka_Lolitka13

Może. A wtedy jest szansa na wprowadzenie Trybunału Sów bo z kolei pradziadkiem Dicka jest Wiliam Cobb (Talon , zabójca majacy na koncie iluśtam Wayne'ów) ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
Slodka_Lolitka13

A i owszem , dosyć nowa.. Jak chcesz zobaczyć Trybunał to polecam http://www.filmweb.pl/film/Batman+kontra+Robin-2015-722743

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
PanSowa_12

Jeszcze dodam że ród Kane może też być nawiązaniem do Katherine Kane (Batwoman) ;)

ocenił(a) serial na 10
PanSowa_12

Znalazłem jeszcze jedną ciekawostkę. Mianowicie matka Bruce'a pochodzi z rodu Kane ;)

ocenił(a) serial na 7
PanSowa_12

mnie też pingwin się podobał. o co chodzi z tą dziewczyną podpalaczką? to był facet w oryginale?

ocenił(a) serial na 10
359

Odcinek był świetny, tylko czy Firefly nie był czasem facetem? ;)
Btw. Czy tylko dla mnie to ucinanie rąk było bardzo podobne do tego w Star Wars? ;D

ocenił(a) serial na 6
359

Odcinek trzyma poziom, drugi sezon się niesłychanie poprawił pod względem prowadzenia fabuły.
Najlepsza scena, Barnes do Gordona: Czym ty strzelasz?
Theo ciekawa postać, szkoda jednak że słucha jakichś zakonników, słaby motyw z tą romantyczną historią.
Zło dla zła to przepis na złoczyńcę a Pingwin nie zawodzi w roli psychopaty.
Najbardziej absurdalny był jednak walmart dla zbirów wtf

ocenił(a) serial na 6
Arayen

"Najlepsza scena, Barnes do Gordona: Czym ty strzelasz?"

To mnie rozwaliło xD

"Najbardziej absurdalny był jednak walmart dla zbirów wtf" xD

ocenił(a) serial na 8
359

Ma ktoś może linka do piosenki, która leciała pod koniec odcinka, kiedy Nygma już na maksa oszalał? Wpadła mi w ucho a nie mogę jej znaleźć.
:)

ocenił(a) serial na 7
359

pingwin fajny, ale theo i tabitha beznaadziejne postaci jak dla mnie. nudne i nawet nieśmieszne. już wolałam maroniego i fish. szkoda ze pozbyli się jerome'a bo był fajny i podniósł poziom. motywacja theo bardzo słaba i naciągana jak dla mnie. mógłby być po prostu zły dla samego zła. motyw z zemstą rodową kiepski.

ocenił(a) serial na 7
359

też myślę że fish wróci.

ocenił(a) serial na 10
panna_x_filmweb

Słuszne stwierdzenie. Myślę, że niewielki to spoiler ;)

ocenił(a) serial na 7
359

no przecież to nie spoiler, lecz nasze domysły, bo nie wiadomo co dalej, w każdym razie ja nie wiem bo jestem na 5 odcinku aktualnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones