PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=140235}

Gotowe na wszystko

Desperate Housewives
7,7 115 583
oceny
7,7 10 1 115583
6,7 7
ocen krytyków
Gotowe na wszystko
powrót do forum serialu Gotowe na wszystko

Emmy 2007

użytkownik usunięty

Jak myślicie, ile nominacji do Emmy przypadnie DH? Sprawa jest dyskusyjna. Widać to szczególnie na niektórych amerykańskich forach.

Mówi się, że niemałe szanse na nominację w kategorii "najlepszy serial komediowy", aczkolwiek nie jest to wcale tak pewne, jak w 2005 roku, kiedy był faworytem tej kategorii.

Oczywiście wiele emocji towarzyszy kategorii "najlepsza aktorka w serialu komediowym". Wg sporej ilości tamtejszych internautów można wyróżnić 3 pewniaki w tej kategorii do nominacji. Są to: Julia-Louis Dreyfus (New Adventures of Old Christine), Mary-Louise Parker (Trawka) i America Ferrera (Ugly Betty). DH miałyby przypaść 2 nominacje, z czego praktycznie 1 jest zapewniona dla Felicity Huffman (Lynette Scavo), którą wysoko oceniono za grę w "Bang". Może się jednak okazać, że podobnie jak przed rokiem role dramatyczne w kategoriach komediowych przepadną. Drugim typem jest Teri Hatcher (Susan Mayer), która ma sporo zwolenników argumentujących swoje poparcie wysoką dawką humoru wprowadzaną dzięki Susan do serialu. Podobnie rzecz ma się z Evą Longorią (Gabrielle Solis), jej jednak daje się dużo mniejsze szanse niż Hatcher.

Najbardziej jest tu dyskusyjna kwestia nominacji dla Marcii Cross (Bree Hodge), która wg wielu powinna być nominowana w kategorii aktorek drugoplanowych. Moim osobistym zdaniem powinna otrzymać nominację albo za pierwszy plan, albo wcale. Tam uważa się, że jej nieobecność przez 1/4 sezonu oraz nie tak silne epizody z Bree powinny przekreślić jej szansę na tegoroczne Emmy. Moim zdaniem jest w tym trochę prawdy, ale to ona powinna wygrać rok lub 2 lata temu.

Nicollette Sheridan (Edie Britt), Ricardo Antonio Chavira (Carlos Solis), Doug Savant (Tom Scavo), Kyle MacLachlan (Orson Hodge) - tych aktorów wymienia się w kategoriach drugoplanowych. Niektórzy są jednak zdania, że w przypadku pierwszej 3-ki szansa na nominację jest niewielka ze względu na to, że w przeszłości miewali oni lepsze odcinki, a mimo to nie wyróżniano ich, z kolei Maclachlan także nie może pochwalić się odcinkiem, dzięki któremu bezdyskusyjnie zasługuje na nominację.

W kategorii występów gościnnych murowaną faworytką do nominacji jest Laurie Metcalf (Carolyn Bigsby), którą chwalą za rolę w "Bang". Na imdb niektórzy twierdzą, że Metcalf podała do przedstawienia Akademii nie odcinek 3x07, ale... 3x01- "Listen to the rain on the roof". Byłaby to niesłychanie głupia decyzja, gdyż wówczas Metcalf nie miałaby zbyt dużych szans na zwycięstwo. Informacja ta nie jest jednak pewna. Drugim typem jest Dixie Carter (Gloria Hodge). Wspomina się także o Kathryn Joosten (Karen McCluskey) i Kiersten Warren (Nora Huntington), a w męskiej kategorii najpoważniejszym kandydatem jest Math Roth (pedofil Art Shepard).

Poza tym mówi się, że "Bang" ma szansę na Emmy za scenariusz i reżyserię.

Co myślicie na ten temat?

ocenił(a) serial na 8

jeszcze Gloria Hodge i Carolyn Bigsby.

Co??!? To jest śmiechu warte! Żadnej nominacji dla "Dextera", nawet dla Michaela C. Halla ;( A jakieś "Grey's Anatomy" jest nominowane w kategorii serial dramatyczny... To jest jakaś kpina to całe Emmy...

użytkownik usunięty
Albertino

6 nominacji to tyle samo, co przed rokiem. Ja się strasznie cieszę, że doceniono i Laurie Metcalf, i Dixie Carter, bo wybrały (szczególnie ta pierwsza) nienajlepsze typy. Przyznaję, że gdybym miał wybierać w kategorii występu gościnnego, wskazałbym na Salmę Hayek z "Ugly Betty". Mam jednak nadzieję, że tym razem DH coś dostaną. Zachodzę w głowę, jak to możliwe, że odcinek "Bang!" nie otrzymał nominacji ani za reżyserię, ani scenariusz, mimo iż był jednym z głównych faworytów.

ocenił(a) serial na 8

to jest strasznie głupie, ze nie docenili 'Bang!' i Dextera...

Salma? nie żartuj... wg. mnie słaba aktorka (no dobra, przeciętna)
w tej kategorii powinna wygrać Laurie albo Judith Light (Ugly Betty)

cieszę sie z nominacji Sally Field (Brothers and Sisters), Rachel Griffiths (Brothers and Sisters), Minnie Driver (The Riches) no i oczywiscie Elizabeth Perkins (Weeds)

chyba zacznę oglądać 30 Rock...


ocenił(a) serial na 8
Albertino

oni chyba nie lubią produkcji showtime'u

użytkownik usunięty
nate_3

Elizabeth Perkins najbardziej zasługuje na nagrodę. Swoją drogą dziwny jest brak Justina Kirka wśród nominowanych. Salma w tych krótkich urywkach w Betty jest przekomiczna. Myślę, że mogą nagrodzić faktycznie Laurie albo Dixie Carter. Tą drugą ze względu na to, że przez lata ją pomijano. Ogólnie to wyjątkowo się cieszę, że właśnie i Carter, i Metcalf są nominowane. Gdyby Felicity Huffman nie wygrała w 2005, to kibicowałbym jej teraz całym sercem, ale że już raz wygrała, to mam mieszane uczucia. Z jednej strony zasługuje na to Emmy, a z drugiej nie jest aż o tak wiele lepsza od innych bohaterek, żeby tak odstawać w ilości przyznanych wyróżnień. No i wczoraj się pomyliłem - w zeszłym roku DH miało 7 nominacji do Emmy, w tym już tylko 6, a więc tendencja zniżkowa się utrzymuje. Pocieszam się, że w zeszłym roku były tylko 2 kategorie aktorskie, a w tym 3.

To jest mój komentarz z mojego bloga poświęconego serialom, gdzie zaczęliśmy rozmowę o Emmy 2007. Oto, kto moim zdaniem powinien być nagrodzony i nominowany (swoją drogą co do Kirka i Perkins mam podobne odczucia, jak wy), powiedzcie co myślicie na ten temat:

"Co do tego jeszcze kto powinien wygrać. Nominacje kiepskie, ale jak już mam z tego wybierać to tak:

Drama Series - The Sopranos (tu powinien wygrać "Dexter", a w ogóle go nie ma)

Lead Actor in a Comedy Series - Może Alec Baldwin?

Actor in a Drama Series - Kpina, nie ma Michaela C. Halla, on już był w SFU zadziwiająco rzadko nagradzany... Z tego towarzystwa wybrałbym Gandolfiniego, aczkolwiek powinien wygrać tu Michael C. Hall. Mogliby też nominowac Michaela Ealy za "Sleeper Cell".

Actress in a Comedy Series - Oczywiście Mary-Louise Parker ;) Jak rok temu miałem wątpliwości przy okazji Marcii Cross, tak teraz już brak mi jakichkolwiek skrupułów ;)

Lead Actress in a Drama Series - Też Edie Falco, ale ją już tyle razy nagrodzili... Może jednak wolałbym Minnie Driver, bo ona bardzo dobrze gra w tym nowym show (na razie niewiele widziałem, ale wystarczy)

Supporting Actor in a Drama Series - Też Michael Imperioli, ale to tak z braku laku bardziej. W sumie to wolałbym nagrodzić Sama Neilla za "Tudorów".

Supporting Actress in a Comedy Series - Elizabeth Perkins (dostanie pewnie Vanessa Williams, bo jest jakaś moda na nagradzanie "Ugly Betty")

Supporting Actress in a Drama Series - Podobno Griffith jest neizła w tym nowym serialu, ale z tego co znam wybrałbym Lorraine Bracco. W każdym razie obie coś mają, a Julie Benz nie ma nic, a w "Dexterze" była bardzo dobra. Na pewno zasłużyła chociaż na nominację, ale oczywiście jej nie ma. Mogliby też nominować Marię Doyle Kennedy za "Tudorów".

Supporting Actor in Comedy Series - Jeremy Piven z tego co jest, a z tego co nie ma to JUSTIN KIRK, który w drugim sezonie "Weeds" sam siebie pobił i był chyba nawet lepszy od pań (przy Globach go chociaż raczyli nominować)."

użytkownik usunięty
Albertino

Sopranos zgarną, co się da. Tak to jest z serialami znikającymi z anten, zwłaszcza z tak kultowymi. Myślę, że Ferrera wygra i chciałbym, żeby wygrała Perkins. I w kategorii gościnnej najbardziej bym się cieszył z Dixie Carter.

użytkownik usunięty

Aha, i uważam, że choćby nie wiem jak grali, faceci z DH dla samej zasady zostają pomijani przy nagrodach.

ocenił(a) serial na 8

bo faceci z dh nie maja trudnych ról.
majk może i jest słodki, ale gra jedna miną xd

nate_3

Ale faceci w DH są mało interesujący, nie oszukujmy się. Nie przypominam sobie żadnej powalającej roli męskiej w historii tego serialu. Chyba nie było takiej.

użytkownik usunięty
Albertino

Faktem jest, że serial ten to przede wszystkim kreacje kobiece.

ocenił(a) serial na 10

A moim zdaniem na nominacje zasługiwało rola Gerorga ale to był tamten rok:)

Pray

A niby co nadzwyczajnego było w tej roli George'a? Czarny charakter jakich wiele.

ocenił(a) serial na 10
Albertino

A niby co nadzwyczjanego jest w "Trawce"- zwykły serial i tyle

ocenił(a) serial na 8
Pray

a widziałeś jakiś odc?

zwykły to on na pewno nie jest... zresztą to nie jest serial dla wszystkich i chwała mu za to.

nate_3

Po tym temacie, który "stworzyłeś" na forum "Trawki" jestem pewny, że nie widziałeś ani jednego odcinka...

użytkownik usunięty
Albertino

"Trawka" i "DH" to dwa zupełnie inne seriale i jedyne, co je łączy, to chyba miejsce akcji (przedmieście), tajemnica bohaterki (w DH każda ma swoje, Nancy ukrywa swój fach) i pewne problemy z dziećmi.

ocenił(a) serial na 8

rozumiemy Pray, że DH to twój ulubiony serial ale mógłbyś podejść obiektywnie i z dystansem do jego konkurencji, i samego serialu.

użytkownik usunięty
nate_3

To ciekawe, ale Elizabeth Perkins jest OSTATNIĄ, a Vanessa Williams PRZEDOSTATNIĄ pretendentką do zwycięstwa w kategorii "najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym". O Perkins mówi się nawet, że jest to najgorszy typ roku - nie widziałem 2 sezonu "Trawki", ale ponoć w "Pittsburgh" występuje jedynie przez 3 minuty. Jeśli chodzi o pierwszy plan u aktorek, to zdania są bardzo podzielone, właściwie tylko Tina Fey nie jest nigdzie typowana na zwyciężczynię. "Gościnny występ aktorki w serialu komediowym" - tu faworytką jest Judith Light ("Betty"), a jej główną konkurentką - Dixie Carter z DH.

użytkownik usunięty

A oto głosy amerykańskich widzów na stronie serwisu Goldderby podsumowane przeze mnie w dwóch najbardziej interesujących mnie kategoriach aktorskich (związanych z DH):

Najlepsza aktorka w serialu komediowym
1. America Ferrera - Brzydula Betty (28%)
2. Julia Louis-Dreyfus - Nowe przygody starszej Christine (25%)
3. Felicity Huffman - Gotowe na wszystko (24%)
4. Mary-Louis Parker - Trawka (15%)
5. Tina Fey - 30 Rock (8%)

Gościnny występ aktorki w serialu komediowym
1. Judith Light - Brzydula Betty (30%)
2. Dixie Carter - Gotowe na wszystko (23%)
3. Elaine Strich - 30 Rock (18%)
4. Salma Hayek - Brzydula Betty (16%)
5. Laurie Metcalf - Gotowe na wszystko (13%)

użytkownik usunięty

Oto głosy z tego samego serwisu, tyle że nie z analiz, a ze stron z pytaniami o przewidywania na 11 dni przed rozstrzygnięciem:

Najlepsza aktorka w serialu komediowym
1. America Ferrera - Brzydula Betty (48%)
2. Felicity Huffman - Gotowe na wszystko (23%)
3. Julia-Louis Dreyfus - Nowe przygody starszej Christine (20%)
4. Tina Fey - 30 Rock (5%)
5. Mary-Louise Parker - Trawka (4%)

Gościnny występ aktorki w serialu komediowym
1. Judith Light - Brzydula Betty (43%)
2. Elaine Strich - 30 Rock (26%)
3. Laurie Metcalf - Gotowe na wszystko (21%)
4. Dixie Carter - Gotowe na wszystko (9%)
5. Salma Hayek - Brzydula Betty (1%)

Nie ukrywam, że te dwie kategorie interesują mnie najbardziej, jeszcze bardzo ciekawy jest wyścig między aktorami i aktorkami drugoplanowymi w serialach komediowych. Tutaj faworytem jest "Brzydula Betty", podobnie jak DH 2 lata temu, tyle że jak pamiętamy Emmy nie trafiło do faworytek (Hatcher, Ontiveros), a do czarnych koni (Huffman, Joosten).

użytkownik usunięty

Z pewnym zaskoczeniem odkryłem dziś, że rozdano Creative Arts Emmys Awards. Z 6 nominacji dla DH 5 startowało w tym rozdaniu. Niestety, wszystkie bez sukcesu:
1. Gościnny występ aktorki w serialu komediowym - nominowane: Dixie Carter i Laurie Metcalf - zwycięża: Elaine Stritch za "30 Rock"
2. Najlepszy casting w serialu komediowym - zwycięża: "Brzydula Betty"
3. Najlepsze fryzury - nominacja za 3x02 "It takes two" - zwycięża: "Rzym"
4. Najlepsze kostiumy - nominacja za 3x23 "Getting married today" - zwycięża: "Tudors"

Zostaje tylko szansa dla Felicity, ale ja stawiałbym na Americę. Dr Albertino może się ucieszy, że "Dexter" wygrał 2 nagrody.

użytkownik usunięty

Jw.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones