PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476848}

Gra o tron

Game of Thrones
8,8 381 712
ocen
8,8 10 1 381712
7,4 27
ocen krytyków
Gra o tron
powrót do forum serialu Gra o tron

Hold the door!

użytkownik usunięty

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Szkoda chłopa..

ocenił(a) serial na 10
Mirel

Trójoka Wrona pokazuje mu przeszłość, którą sam już zna. Bran ma ją odkryć sam a nie usłyszeć w opowieści. Myślę, że dlatego, że Brann ma zrobić to co już zostało zrobione, kiedyś przez...Brana. To po prostu musi się wydarzyć. Prawdopodobną jest wg. mnie teoria, że Trójoka Wrona to Bran z przyszłości, tylko musiałby się cofnąć w czasie, aby sam siebie spotkać.

ocenił(a) serial na 10
Mallena28

To chyba niemożliwe. Gdy Bran wraz z Wroną przenoszą się w czasie nikt z ludzi ich nie zauważa, są niewidzialni, a Wronę widzą wszyscy - i Mira i Hodor i Bran, więc to raczej niemożliwe, by Wrona była Branem z przyszłości

ocenił(a) serial na 10
paulis44

Może akurat istnieje tu zasada, że możesz spotkać samego siebie podróżując w czasie.

ocenił(a) serial na 10
Mallena28

Ale wtedy Mira i Hodor nie widzieliby go.

ocenił(a) serial na 9
paulis44

Tak, tylko trzeba dać poprawkę na to ze stara wersja Brana moze mieć większa moc. Młody Bran juz potrafił tak namieszać w czasoprzestrzeni by połączyć Młodego Wilisa i starego Hodora. Nocny Król widział Brana wiec nic nie stoi na przeszkodzie by stary Bran cofnął sie materialnie i na stałe w przeszłość.

Mirel

Witam.
A propos pokazania tego nic. Nie uważacie, że scena wyglądała na pożegnanie Rickarda Starka z Nedem, co może sugerować jego podróż z Brandonem do KL po porwaniu Lyanny? Tylko że wtedy Ned powinien być znacznie, znacznie starszy. Ta cała sytuacja z Bratem i Hodorem przypomina trochę Johna Connora wysyłającego w przeszłość Kyle'a by bronił Sarę a ten tak naprawdę płodzi Johna, co ma wiodące znaczenie dla historii.

ocenił(a) serial na 6
Khamael

Ta scena dotyczyła wysłania Neda do Jona Arynna. Tam też Ned pozna Roberta Baratheona.

bartoszu88

Brawo. Nadal jestem ciekaw czy wybór właśnie tego momentu był przypadkowy. Dlaczego właśnie tu zabrał Brana 3EC?

ocenił(a) serial na 8
Mirel

Takie samo miałem skojarzenie - najpierw leśny dziadek mówi Branowi, że musi stąd sp*, bo zaraz będą mieli wjazd na chatę, a później go zabiera na kolejny trip. Zastanawiam się, czy po zakończeniu odcinka Bran się obudził, czy dalej znajduje się "pod wodą". Dla mnie to tak wygląda, jakby Brandon nie mógł wyjść ze swojej wizji, a zamiast niego to świadomość Willasa/Waldera przenika do przyszłości. Bran nie zdawał sobie chyba sprawy, że Willis go moze zobaczyć i to ten widok spowodował "przepięcie". Ale pan starszy wiedział, co się wydarzy.

ocenił(a) serial na 10

Co ja zrobie bez tego serialu...

ocenił(a) serial na 10
SaoSin

Będziemy oglądać od nowa i od nowa... :-)

ocenił(a) serial na 10

A wszystko przez ciekawość...

ocenił(a) serial na 10
Wulfstan

Gdyby Bran nie został dotknięty przez Nocnego Króla cała ta sytuacja by się nie wydarzyła , a Hodor nigdy by nie istniał . Tym bardziej doceniam kunszt scenarzysty który to wymyślił i tak potrafił to rozwiązać w taki sposób że każdy fan GoT poczuł chodź delikatne ukłucie, a większości zostanie to w pamięci na długo.

Wulfstan

Nie oni to wymyślili tylko Martin

ocenił(a) serial na 10
what__if

Z tego co wiem to w powieści nie zostało wyjaśnione dlaczego Hodor to Hodor, a o ten wątek mi chodzi, oczywiście nie o całe uniwersum. Z drugiej strony trudno sobie wyobrazić żeby takie zagranie scenarzystów nie wywarło wpływu na Martina , ale stawiam że ten wątek zostanie poprowadzony w książce inaczej i Hodor będzie Hodorem z innego powodu niż w serialu.

Wulfstan

Nie zostało wyjaśnione do tej pory, ale Martin pozostaje w kontakcie z twórcami serialu i zdradził im ten pomysł

Wulfstan

Martin musiał to wymyślić kreując postać Hodora, nie ma opcji że to pomysł scenarzystów :)

ocenił(a) serial na 10

I wszyscy tyle lat żyli z Wilisem-Hodorem i nie mieli pojęcia co mu się stało... A może jednak jego matka skoro znała tyle różnych opowieści z "dawnych czasów" domyślała się co mogło mu się stać?

ocenił(a) serial na 8

Ale w końcu utrzymał te drzwi? Jak długo je trzymał? Jak daleko w tym czasie zdołali uciec Bran z Mirą? I dokąd w ogóle idą? Jeśli wybierają się na Mur, to mają "trochę", daleko, tu jest mapa http://quartermaester.info/

Ale gdyby Bran przeszedł na drugą stronę muru, to byłoby ciekawie, bo teraz jest naznaczony i mógłby wyłączyć zabezpieczenia. Mur został zbudowany przez Brana Budowniczego, to teraz będzie Bran Zburzylniczy.

Jeden z lepszych odcinków tego serialu, mamy kilka zmian z książek, poznajemy genezę imienia Hodor i mamy informację o powstaniu White walkers, ciekaw jestem co z dragonbinderem

https://www.youtube.com/watch?v=1cereVDLPeY

użytkownik usunięty

Nie spodziewałem się, że scena z bohaterem który od pierwszego sezonu mówił tylko Hodor będzie tak "ciężka" dla mnie i tak jestem facetem ale świece miałem w oczach, znaczy mam za każdym razem gdy tylko oglądam tę scenę. Najlepsza scena całego serialu!!

Misja i oddanie Hodora, szacunek dla Martina !!

ocenił(a) serial na 10

Coś czuję, że Starkowie jeszcze wrócą :D. Wszyscy. Z tego co widziałem, to Bran może manipulować przeszłością. Może będzie chciał się zemścić i da wskazówki młodemu Nedowi i cała historia się odwróci. Starkowie zaczną podbój i zniszczą Lanisterów i innych :D

ocenił(a) serial na 8
KuS

A propo tego że Bran i Trzy Oka wrona to ta sama osoba ... nie wydaje mi się za Bardzo ( chodź to gra o tron a nie twd wszytsko możliwe ) . Na drzewie gdy była pierwsza wizja Brana jak dzieci lasu stworzyły Night King można zauważyć wyryta twarz trzy okiej wrony to by nie znaczyło ze żyje ona już od wieków ? Więc teoria ze On to Bran z przyszłości się trochu wali ,a też dlatego że Bran jednak by poczuł coś gdyby zabili jego jako starca ( tak mi się wydaje )
Ciekawostka : na Twitterze zagraniczni fani zaczęli strzelać pogruszki w stronę aktora Isaaca aporpo 5 odcinka i hodora ( trochę smutne jak ludzie nie umieją odróżnić granej postaci od aktora ) i jest ogólnie wielki hejt ze to on zrobić to hodorowi bo to bez sensu przecież musiało się to stać bo Hodor nie byłby Hodorem ( Amerykanie nie do końca rozumieją podróże podróże czasie w serialu , no ale w końcu według nich Europa to jeden kraj i co tu się kłócić )


Spoiler !!
W następnym odcinku podobno pojawi się Benjen i uratuje Brana i Meere
A ktoś wgl pamięta jak trzy oka wrona powiedziała że nie będzie już chodził ale będzie latać ? Może w 7 sezonie podczas wojny z innymi będzie mieć smoka czy Co ?? :/

ocenił(a) serial na 9

https://67.media.tumblr.com/3857df042da083a53b07f65d17e7d1f9/tumblr_o7n4etMAUj1r trohzo1_500.gif
Nikt się nie spodziewał... A to z wywiadu z 2012 :D

ocenił(a) serial na 7

Jak dla mnie wątek Hodora, wraz z 5 odcinkiem sezonu 6 stał się najlepszym- najmocniejszym i chyba najbardziej tragicznym wątkiem w całym serialu.

ocenił(a) serial na 10

Niech mi ktoś łaskawie wyjaśni jakim cudem te "przemienione martwe ludzie" chodzili po ścianach i suficie?! Na łapach im wyrosły przylgi czy kij???

ocenił(a) serial na 8
mataertest

Mnie bardziej zastanawia kto szyje te ubranka Bialym Wedrowcom z Nocnym Krolem wlacznie bo raczej nie Sansa w wolnych chwilach miedzy odcinkami od pierwszego poczawczy:P Armani raczej tez sie tej pracy nie podjol bo to dla niego zbyt wielkie wyzwanie(za kiepski gosc:P) To sie pytam kto im to szyje?:P

Morden74

Kupują online na amazonie.

ocenił(a) serial na 10
Morden74

Biorą sobie od zabitych? Albo wzięli, wtedy, gdy nie było jeszcze zimy na północy, jak zostało pokazane we wspomnieniach z powstania pierwszego białego jeźdźca.

ocenił(a) serial na 10

bardzo smutna scena. Wczoraj wieczorem oglądałam z mężem, dzisiaj rano się poryczałam znowu. Szkoda bardzo.
"Jego imię to skrócenie treści misji jego życia" - jakże trafne zdanie.

ocenił(a) serial na 10
Monika_2000

Wiesz co było najsmutniejsze? To jak kwiczał ten grubas i mu się ten cały fet trząsł jak galareta.

ocenił(a) serial na 10
mataertest

Sklej

Mam pytania:
- czy podróż w czasie byłą możliwa tylko za pomocą drzewa, który był niejako pasem transmisyjnym?
- Jak myślicie czy incydent z Hodorem to jednorazowy przypadek (wargowanie w "teraźniejszości" w człowieku, którego "widzi" w przeszłości - nastąpiła synergia i historia się zapętliła) czy Bran będzie mógł robić podobne akcje w następnych odcinkach?

Moim zdaniem nie, bo tutaj jest jedna linia czasowa, przeszłości nie da się zmienić, chyba że spotka Benjena Starka, i namiesza w jego głowie w "przeszłości".

ocenił(a) serial na 8
tfardy81

Moim zdaniem jego ojciec tez go usłyszał jak sie odwrócił pod wieżą jak przyszedł uwolnic Lianę, tylko to było juz później a trójoka wrona powiedział ,ze to niemozliwe ,ale jednak cos jest na rzeczy i mozliwe, kto wie czy szalony król nie został dlatego szalony .to tak po dwóch latach.

ocenił(a) serial na 10

Popłakałam się jak głupia..

ocenił(a) serial na 10
nituchna88

Może jesteś głupia?

ocenił(a) serial na 10
mataertest

Chyba faktycznie! Gdzie jak nie w internecie człowiek spotka ludzi tak szczerych i bezpośrednich..

ocenił(a) serial na 9

Na moje rozwiązali sprawę Hodora najlepiej jak mogli, ja zauważyłem w pewnym momencie, że Hodor jest wściekły. Dlaczego? Czyżby miał żal do Meery, że go zostawiła czy doszedł do wniosku z jakiego powodu został upośledzony w dzieciństwie?

Btw. Ten facet przywiązany do drzewa, któremu dzieci lasu wbiły nóż z kamienia to Nocny Król?

Revan_6

Btw. Ten facet przywiązany do drzewa, któremu dzieci lasu wbiły nóż z kamienia to Nocny Król?

Można tak odczytać na obecną chwilę albo przynajmniej jeden z pierwszych zmienionych .

Widać , że rolą Hodora była opieka i poświęcenie się dla sprawy . Albo już nie mieli zbytnio pomysłu na jego postać i przez to zostanie też zapamiętany zginął poświęcając się albo też bardziej został poświęcony .

Odcinek wcześniej padła Osha na nią też już nie mieli pomysłu dobrze , że przynajmniej pokazali co się z nią stało .

ocenił(a) serial na 8
Revan_6

Zastanawia mnie jedna rzecz. Na stronce westeros jest wątek o tym kim są BW i skąd się właściwie wzięli.
Jest też przytoczona legenda o Nocnym Królu, który rzekomo miałby być 13stym Lordem Dowódcą Nocnej Straży, który legł z Inną i sam później stał się Innym. W odcinku jest scena jak Dzieci Lasu tworzą innego (prawdopodobnie pierwszego i prawdopodobnie Nocnego Króla). Aktor grający Nocnego Króla (Vladimir ‚Furdo’ Furdik) to ten sam aktor, któremu Dziecko Lasu wbija obsydian pierś, więc zakładam, że to jedna i ta sama osoba ( chyba, że cierpią na deficyt aktorów i mieli nadzieję, że nikt tego nie zauważy). Skoro Dzieci Lasu stworzyły BW do obrony przed ludźmi, to po co im była Inna? Pomijając, że w takim razie nie jest to scena tworzenia pierwszego Innego, ta kobita miała być wojowniczą Inną, bo chyba nie była im potrzebna do rozrodu, skoro Nocny Król sam sobie może tworzyć armie jednym skinieniem ręki? Takie tam luźne wywody...

ocenił(a) serial na 10

Czy ktoś mi wytłumaczy, jak Bran 'przejął' świadomość Hodora? Przecież w wizji nie wiedział o niebezpieczeństwie, a w świecie rzeczywistym był nieprzytomny?

ocenił(a) serial na 8
dlugaaa

Wrona mu powiedziała będąc w wizji, żeby to zrobił

ocenił(a) serial na 8
evillynn

Dokładniej to powiedział, żeby posłuchał (głosu dobiegającego od krzyczącej Meery )

ocenił(a) serial na 10

O co biega?

użytkownik usunięty
zielonykojot

O lebiega.

użytkownik usunięty

Moze byc jeszcze ciekawie,jak Hodor juz w armii Nocnego Krola stanie do walki ze Starkami.

ocenił(a) serial na 8

dla mnie najlepsza scena w sezonie

ocenił(a) serial na 8

Ale za to dzis jest szezej wspominany dzieki Sophie i temu Mattowi mimo ze krotka miala rola hodora to mial swoj moment z hodorem i na koncu hod-dorem:D Swoja droga swietny klip z udzialem Spohie :)
https://www.youtube.com/watch?v=B4OVcq0ZhJo

ocenił(a) serial na 8
Morden74

Mialem dopisac Hodor jak co ale co do reszty to Sophia zaczynala jakos w wieku 14 lat to teraz jej moge wiele wybaczyc jak i rezyserom co kazali jej grac tak a nie inaczej ale po tym klipie jak i tym wczesniejszym https://www.youtube.com/watch?v=lPu5q6sft1A&t=1s wiele jej wybaczam bo to luzna swobodna i wesola dziewczyna ktora zostala zmuszona grac tak a nie inaczej,niestety zbyt mloda i bez przebicia zeby starac sie grac po swojemu jak Johnny Depp czy Nicole Kidman-Ci juz zapracowali na to ale Sophi niestety ale zdobywa doswiadczenie i musi na swoje poczekac.

ocenił(a) serial na 2

No chyba was wszystkich p******o XDDD Ta scena sprawiła, że zmieniłem ocenę z 7 (bardzo pobłażliwiej, bo serial zasługiwał, do czasu na 6) na 2. Ta scena byłą kwintesencją crapu i naprawdę ciężko mi o lepszy przykład bardziej żałosnej sceny w serialu. *HOLD THE DOOR ---> HOOOODOOOOOR* XDD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones