Kto z kim jest spokrewniony?

Jestem, cały czas na bieżąco, wczoraj oglądałem najnowszy odcinek, ale całkowicie się zagubiłem z
tymi pokrewieństwami.

Niby z jakiej paki Stannis Baratheon spokrewniony jest z Joffreyem? I w ogóle od kiedy Joffrey jest
Baratheonem a nie Lannisterem?

Ojciec matki smoków był kiedyś jakimś złym królem? Okrutnym? Bo tak o nim coś wspominają.

 • up

 • "Niby z jakiej paki Stannis Baratheon spokrewniony jest z Joffreyem?"

  Oficjalnie są spokrewnieni ponieważ Joffrey, podobnie jak Tommen i Myrcella są potomstwem brata Stannisa - Roberta Baratheona - pierwszego tego imienia, władcy Andalów, pijanego wieprza, pogromcy dzików i td.

  Jednak uzurpator Stannis rozsiewa nikczemne plotki które wymyślił sobie z Johnem Arrynem jakoby królowa pieprzyła się z bratem a cała trójka miała by być z nieprawego łoża.

  " I w ogóle od kiedy Joffrey jest Baratheonem a nie Lannisterem?"

  Bo został za takiego uznany w momencie urodzenia, coś w tym dziwnego?

  "Ojciec matki smoków był kiedyś jakimś złym królem? Okrutnym? Bo tak o nim coś wspominają".

  Aerys II to prawdopodobnie typowemu przypadek Kaliguli - dobrze zaczynał a potem zachorował na chorobę umysłową. W dużej mierze dzięki swojemu bezgranicznemu okrucieństwu (a także bo syn Rhaegar nie umiał utrzymać swojego wacka z dala od pewnej wilczycy) był on odpowiedzialny za bunt w Westeros i zagładę prawie 300 letniej dynastii.

  • 1) Joffrey jest uznawany jako syn Roberta i dlatego jego wujem jest Stannis. Naprawde jest Jednak Lannisterem bo Cersei puszczala sie z Królobójcom. Stannis rozsiewa nie plotki a czysta prawde, prawnie to on jest wladca Westeros.
   2) Aerys na poczatku swoich rządów zapowiadal sie dobrze, jednak z czasem mozna powiedziec ze oszalal/dostal manii prawdopodobnie przez podszepty Varysa, ktory opowiadal mu o tym jak co po niektórzy lordowie rzekomo spiskuja przeciw niemu. Robil co chcial, nie ważąc sie z nawet z prawem krolewskim. Na starosc juz calkowicie mu odbilo, podejrzewal o spiski niemal kazdego. W koncu gdy Rhaegar, jego syn porwal siostre Neda Starka, jego brat Brandon pojechal do stolicy wraz z przyjaciolmi by wyjasnic sprawe, nie uzyzkal audiencji wiec postanowil wyzwac Rheagara na pojedynek. Aerys uwiezil go i jego pzyjaciol i wezwal ich ojcow, po czym zamordowal w dosc okrutny sposob. Potem rozkazal wydac Jonowi Arrynowi Neda i Robertha(sluzyli u niego) na co Arryn postawil chorągwie. Od tego zaczela sie ta cala Rebelia Roberta. Robert zabil w bitwie Rheagara swoim mlotem. Aerys wolal spalic krolewska przystan dzikim ogniem niz oddac miasto, maester Pycelle jednak namowil go by otworzyl brame przed wojskami Tywina Lannistera(ktorego wczesniej odprawil do Casterly Rock) i zostaje zabity przez Jaime'a. Reszte chyba juz znasz.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: