PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476848}

Gra o tron

Game of Thrones
8,8 381 053
oceny
8,8 10 1 381053
7,3 26
ocen krytyków
Gra o tron
powrót do forum serialu Gra o tron

Chciałem zaproponować zabawę, w której fani książki i serialu zadawaliby sobie nawzajem pytania i oczywiście na nie odpowiadali. Zasady byłyby następujące:
- Z powodu rozbieżności niektórych wydarzeń, osoba zadająca pytanie musi zaznaczyć czy dotyczy ono książki (K) czy serialu (S).
- Zadać pytanie może osoba, która poprawnie odpowiedziała ostatni raz (czyli odpowiadasz i zadajesz własne).
- Umówmy się, że pytający nie musi potwierdzać poprawnych odpowiedzi. Po prostu bądźmy uważni i starajmy się odpowiadać poprawnie.

Ok. Na początek coś łatwego :)

Kto obciął rękę Królobójcy ? (K)

PieczykM

To pierwsze;) Dosyć znudzony sądową farsą Oberyn ożywił się i chciał dociekać szczegółów, gdy Shae powiedziała, że Tyrion kazał jej robić "haniebne rzeczy":)

ocenił(a) serial na 9
PieczykM

Ok, w takim razie proszę o wymienienie nazw trzech valyriańskich broni oraz do jakich rodów należą. Chodzi o Westeros.

PieczykM

A chodzi o stan na koniec Tańca?

PieczykM

Lód Starków, Długi Pazur Mormontów i Heartsbane rodu Tarly

tara_filmweb

Jeszcze ród Dayne`ów miał pewnie Świt. Lód został przetopiony na dwa inne, Długi Pazur zmienił właściciela...nie kojarzę pozostałych istniejących. Gerion, stryj Tyriona, wypłynął na poszukiwanie utraconego miecza rodu Lannisterów (nie pamietam nazwy, pewnie coś z rykiem;), Targaryenowie mieli miecze, na pewno Bloodraven miał Mroczną Siostrę. Więcej nie pamiętam.

ocenił(a) serial na 9
tara_filmweb

Dobrze, dobrze. Nie precyzowałem czy czodzi o stan obecny czy przeszłośc. Można było wymieniać dowolne. Zadaj pytanie.

PieczykM

Kim była Lady Lu?

ocenił(a) serial na 9
tara_filmweb

Toporem :D

ocenił(a) serial na 9
Voltrex

Jorah powiedział Dany, że gdyby Illyrio wiedział, że ze smoczych jaj wyklują się smoki to........

ocenił(a) serial na 10
Voltrex

Illyrio napewno by jej ich nie dał

Voltrex

A czyim?

ocenił(a) serial na 9
tara_filmweb

Chłopa co miał ściąć Davosa, ale jak mu było to nie pamiętam.

Voltrex

W zasadzie to był jego strażnik w Wilczym Barłogu, a było mu Garth:). No i nie był chłopem (w sensie stanu, bo płci jak najbardziej:). I gdyby lord Manderly podjął inną decyzję, na pewno to z Lady Lu zaznajomiłby się nasz Cebulowy Rycerz, więc w tym masz rację.

ocenił(a) serial na 9
tara_filmweb

Chodziło mi w sensie płci oczywiście ;) Właśnie słabo pamiętam akurat tamte wydarzenia, ale wiem, że Garth (którego imię mi przypomniałaś) opowiadał właśnie, że ma swoje przyjaciółki Lady Lu i jeszcze jakiś chyba pręt co nim przypala przyrodzenie.

Co do odpowiedzi pawlosa na moje pytanie to jest błędna, Jorah popisał się w tej wypowiedzi rzadkim w jego przypadku poczuciem humoru :)

ocenił(a) serial na 10
Voltrex

pewnie znowu źle ale czy nie chodziło o to że sam by je wysiedział

ocenił(a) serial na 9
pawlos120

tym razem dobrze :) możesz zadać pytanie

ocenił(a) serial na 10
Voltrex

co Pycelle podał Nedowi gdy ten do niego przyszedł? ( podpowiem że nie wino)

ocenił(a) serial na 9
pawlos120

Zimne mleko z miodem.

ocenił(a) serial na 10
PieczykM

dobrze. pytaj

ocenił(a) serial na 9
PieczykM

Jakie było ostatnie życzenie Jeora Mormonta ?

ocenił(a) serial na 9
PieczykM

Żeby przekazać jego synowi Jorahowi, że wybacza mu jego winy i aby przybył na mur przywdziać czerń.

ocenił(a) serial na 9
Voltrex

Zgadza się.

ocenił(a) serial na 10
PieczykM

Prosił Sama, żeby przekazał jego synowi, że mu wybacza i pragnie, żeby udał się na Mur?

ocenił(a) serial na 9
bietaaa

Baelor Blacktyde mówił, że Balon był szalony, Aeron jeszcze bardziej, a kto jest według niego jeszcze większym szaleńcem od nich?

ocenił(a) serial na 9
Voltrex

Oczywiście Euron.

ocenił(a) serial na 7
Voltrex

Victarion?

ocenił(a) serial na 9
bietaaa

Tak, ale odrobinę za późno :)

ocenił(a) serial na 9
PieczykM

Oczywiście dobra odpowiedź, później Euron pociął Baelora na 7 kawałków bo nie chciał go uznać prawowitym władcą wybranym na wiecu. Pytaj więc...

ocenił(a) serial na 9
PieczykM

Jak Tyrion chciałby umrzeć ? :) (SiK)

ocenił(a) serial na 10
PieczykM

z kut**em w ustach dziwki

PieczykM

Nie kojarzę skrótu (SiK), ale w pierwszej części idealną śmierć Tyrion wyobraża sobie tak: wiek - 80 lat, miejsce - własne łóżko, stan - brzuch pełen wina, a "kogut w ustach dziwki".

ocenił(a) serial na 9
tara_filmweb

O taką odpowiedź mi chodziło. A SiK oznaczą serial i książkę. Czytać zasady ! ;) Prosimy o pytanie.

PieczykM

Ej, w zasadach nie ma żadnego SiK, no i wcześniej też mi się nie rzucił w oczy. Kombinowałam (krótko) ze skrótami tytułów (że to niby taka podpowiedź), ale nic mi nie pasowało:D. Nieważne.
Pytanie (łatwe):
Ile lat miał Jamie, gdy został mianowany rycerzem Gwardii Królewskiej?

tara_filmweb

15, chyba wszyscy już śpią skoro nikt nie odpowiedział :).

Pan__Cogito

Tak:)
Zadaj pytanie.

tara_filmweb

Czekałem z pytaniem, bo nie byłem pewien czy nie 16. Pamiętałem, że na pewno był najmłodszy w historii Gwardii.

No dobrze, zatem (też łatwe):

Ile razy został w walce pokonany Khal Drogo?

Pan__Cogito

Wg mnie ani razu

Qwertyna71

Dobrze, Twoja kolej :)

Pan__Cogito

Ani razu.....

PieczykM

Wymień w kolejności podanej w książce postaci których śmierci chciała Arya (wyliczanka)

ocenił(a) serial na 9
Qwertyna71

Ser Gregor, Dunsen, Polliver, Chiswyck, Raff Słodyczek, Łaskotek, Ogar, ser Amory, ser Ilyn, ser Meryn, król Joffrey, królowa Cersei.

lordzik10

brakuje jednej osoby

ocenił(a) serial na 9
Qwertyna71

Sansa?:D joke;p

namysl przychodzi mi tylko Weese jesli to nie ta postac to juz nie wiem;p

lordzik10

Dobrze:) Weese nie Sansa ofc, Twoja kolej

ocenił(a) serial na 9
Qwertyna71

Ile razy Brienne była zaręczona gdy mieszkała w Tarth? (K)

lordzik10

hmmm z tego co pamiętam jej ojciec znalazł trzech ochotników, ale oficjalnie zaręczona chyba nie była z nikim...

ocenił(a) serial na 9
AleEx

"Dziewica z Tarthu była trzykrotnie zaręczona, ale nim przybyła do Wysogrodu, nikt nigdy się do niej nie zalecal."

Więc wychodzi na to, ze jednak była zaręczona;p a podalas prawidłową liczbe wiec chyba moge uznac odpowiedz;)

PieczykM

Dzięki :)
a moje pytanie jest prościutkie (SiM)
Jak brzmi nieoficjalne, często powtarzane motto rodziny Lannister?

ocenił(a) serial na 10
AleEx

"Lannister zawsze płaci swe długi"?

dirt16

pewnie!:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones