Gra o tron
powrót do forum 3 sezonu

Jak zwykle swoje pytanie kieruje raczej do osób, które przeczytały CO NAJMNIEJ do 3 tomu cyklu Pieśni Lodu i Ognia włącznie ^^

Nie wiem, czy gdziekolwiek było o tym wspominane <niby patrzyłem tu i tam, ale nic nie znalazłem w tej kwestii, lub za mało szukałem> ALE.. tom 3, "Nawałnica Mieczy" podzielony jest na dwa tomy: "Stal i śnieg", i "Krew i złoto"; moje pytanie brzmi: czy 3 i 4 sezon będą odpowiednio odpowiadać tym 'pod-tomom' 3 tomu cyklu, czy raczej w 3 sezonie będą oba zawarte? Pamiętam swego czasu njusa, że 3 sezon będzie miał odcinki dłuższe o 5/6 min. <czy cuś takiego> niż normalnie, ponieważ materiału w 3 tomie jest zdecydowanie więcej, i teraz już sam nie wiem, jak to w ogóle jest.. xd
Z góry dzięki za odpowiedzi.

ocenił(a) serial na 10
matiiii

3 sezon będzie zawierał większość 3 tomu, to znaczy cały "Stal i Śnieg" i część "Krew i Złoto". 4 sezon to reszta "Krew i Złoto" plus początek "Uczty dla Wron" i "Tańca ze Smokami".

Ayesha12

Dzięki wielkie za odp.!

Jeszcze gwoli ścisłości <jak juz wybiegamy w przyszłość xd>: 4 sezon będzie zlepkiem paru książek? Dopiero zacząłem czytać Grę o tron i gdzieś bodajże już czytałem, że o ile w 1 sezonie jest jak jest, o tyle w 2-gim jest juz o wiele więcej zmian względem książki? Czyli, jeśli tom 3 łącznie z 2 pod-tomami ma luźno pewnie 1600 stron <zgaduje bazując na ilości stron tomu nr1/2>, to oni w 3 sezonie chcą zmieścić prawie 2x więcej tego co zrobili przy dwóch poprzednich sezonach/tomach... teraz jestem lekko zaskoczony <albo zmieszany>

ocenił(a) serial na 8
matiiii

Chodzi o to, że w UdW i TzS wydarzenia dzieją się równolegle. Podział na tomy nie jest czasowy, a geograficzny. W książce jest to dość czytelne, ale w serialu nie będzie. Dlatego w końcówce 4 i w 5 sezonie scenarzyści będą musieli się zastanowić, jak to wszystko ładnie połączyć. Prawdopodobnie będą brali kawałek z Uczty i kawałek z Tańca i tak aż do końca. Nie wyobrażam sobie, żeby w 5 sezonie w ogóle nie wspomnieli o Daenerys lub Jonie, a dalszym zapomnieli o Cersi i Sansie. W serialu by to nie przeszło.

Dakinia

Również wielkie DZIĘKI za odp.!

Czyli jest podział na bohaterów przy tomie 4 i 5, bez szargania przedziału czasowego - wg mnie ciekawe podejście Martin'a; podzielam również zdanie, że mimo wszystko takie podejście nie przejdzie w serialu i trzeba będzie to jakoś podzielić na poszczególne sezony.. WŁAŚNIE!, również nie wyobrażam sobie, aby kogoś w jednym <4-tym sezonie> czy innym <5-tym sezonie> z głównych bohaterów nie było.

ocenił(a) serial na 7
matiiii

Gdzieś czytałem pewne spekulacje na temat: "Co jeśli serial wyprzedzi książki?" i tam był podany schemat jak mają zostać zaserwowane pozostałe tomy ASoIaF:

2013: Season 3 - A Storm of Swords Part 1
2014: Season 4 - A Storm of Swords Part 2/A Feast for Crows/A Dance with Dragons Part 1
2015: Season 5 - A Feast for Crows/A Dance with Dragons Part 2
Late 2015: Possible Winds of Winter release date.
2016: Season 6 - A Feast for Crows/A Dance with Dragons Part 3/The Winds of Winter Part 1
2017: Season 7 - The Winds of Winter Part 2
2018: Season 8 - The Winds of Winter Part 3/A Dream of Spring Part 1
2019: Season 9 - A Dream of Spring Part 2/longest realistic lifespan of the TV series

Gaz

Rozumiem, że spekulacje to spekulacje, tak? Wątpię, by HBO robiło fuszerkę w swoim serialu. Podejrzewam, że kiedy wyjdzie najnowszy tom cyklu <w tym roku, tak?>, to HBO jeszcze będzie przy robieniu 4/5 sezonu, więc siłą rzeczy logicznym się wydaje, że twórcy będą mieć czas na przygotowanie się na 6 sezon <JEŚLI zachowają schemat ok. 1 tom = 1 sezon, przy czym 4 i 5 sezon mogą być połączeniem dwóch tomów cyklu>; a na ostatni tom pewnie przyjdzie czekać <.. xd> i HBO również poczeka <ew. ponagli Martin'a xP>

ocenił(a) serial na 8
Gaz

To jest najprawdopodobniejsza wersja właśnie. Gdyby to Winds of Winter wyszło w 2015, a tak na pewno nie będzie. Obstawiam gdzieś 2016-2017, już nie mówiąc o 'Dream of Spring', który pewnie będzie pisany z jeszcze większym rozmachem i jeszcze dłużej... Po prostu w sezonach 4-5 serial pójdzie swoją drogą i trzeba będzie się z tym pogodzić. Wielka szkoda, ale innego wyjścia nie widzę...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones