Grimm (2011-2017)
Grimm: Sezon 3 Grimm Sezon 3, Odcinek 1
Odcinek Grimm (2011-2017)

Niewdzięczni nieżywi

The Ungrateful Deed 43m
8,1 617
ocen
8,1 10 1 617
Grimm
powrót do forum s3e1

s3e01

ocenił(a) serial na 9

To było NIESAMOWIT!
Cudowny, zaskakujący, trzymający w napięciu pierwszy odcinek. Przez pierwsze 10 minut bałam
się, że Monroe z resztą uratują Nicka, jeszcze przed zapakowaniem go do samolotu, ale takiego
rozwiązania się nie spodziewałam. Na prawdę jestem miło zaskoczona tak wysokim poziomem,
widać że serial wszedł z impetem. Oby cały trzeci sezon taki pozostał.

thepeacemaker

Zdecydowanie się zgadzam! Również jestem bardzo zadowolony jak Grimm wszedł w 3 sezon :) pomyśleć, że oglądając początki tej serii wiele osób z serialu po prostu zrezygnowało... Grimm ma tendencje odwrotną - czym dalej w las tym jest coraz lepiej. Odcinek był super i nie mogę doczekać się następnego. Cieszy mnie że nie jest taki przewidywalny jak mogłoby się zdawać. Akcja z samolotem dobrze rozegrana, fajny obrót wydarzeń no i "kasztan" jak zwykłem nazywać Barona Samedi - nie żyje... hehe

mati_5

Z tym, że Baron nie żyje, to bym uważał, bo znając go to pewnie oszukał świat. :) Zombie-Nick szaleje niczym dzika bestia, ale pewnie już w kolejnym odcinku zostanie okiełznany. Urywki "po napisach" sugerują, że po incydencie z przemianą zyska jakąś nową "moc", bądź też wzmocnienie już posiadanych umiejętności. Całkiem ciekawe posunięcie.

Adalind odzyskała swoje moce wiedźmy, więc zapewne znowu będzie mieszać i bruździć głównym bohaterom, co już mi się nie podoba, no ale cóż... Ciekawi mnie natomiast, co będzie się działo na linii kpt. Renard<->jego brat - z tego co się wydarzyło wnioskuję, że kapitan wysłał na brata jakiegoś hitmana i że może to mieć straszne skutki. Wątek Renarda i rodziny królewskiej chyba ciekawi mnie najbardziej z całego serialu, wiec czekam z niecierpliwością na rozwój wypadków.

HellButterfly

No tak powinienem już przywyknąć po tylu obejrzanych serialach... zawsze jest sposób żeby kogoś lub coś ożywić... Nad wyraz często ma to do siebie Supernatural :) a więc "Kasztan" come back :D Wątek rodziny królewskiej faktycznie budzi ciekawość... mam tylko nadzieje że nie skopią tego.

A odbiegając od tematu odcinka... myślicie, że można spodziewać się pierwszego sezonu Grimma na DVD?

mati_5

Pierwszy i drugi sezon na DVD\Bluray z tego co widzę można już kupić na Allegro. :)

HellButterfly

Miałem na myśli wydanie PL ;) a owe niestety u nas dostępne jeszcze nie jest.

mati_5

Ano, z tym to może być problem, bo serial chyba nie jest nawet u nas nigdzie oficjalnie emitowany i coś nie zanosi się na to, by którakolwiek stacja się zainteresowała. To z kolei oznacza brak odpowiedniej rozpoznawalności, by jakiemuś dystrybtorowi opłacało się wydawać, ze tak to nazwę " oficjalnie spolszczoną edycję". Sam na Grimma trafiłem zupełnie przypadkiem, oglądając trailer na Youtubie i jakoś mam wrażenie, że dosłownie mało kto o tym serialu w ogóle słyszał.

HellButterfly

Serial jest emitowany na "CANAL+" cały czas. W każdym razie po cichu liczę na wydanie DVD bo z wielka przyjemnością bym go dołączył do mojej kolekcji. Kwestia wydań seriali na DVD jest skomplikowana... Wcześniej wspomniany Supernatural na powstałych 8 sezonów tylko jeden został wydany w Polsce na DVD. Bzdura...

thepeacemaker

Dla mnie niestety nudy. 6-7/10, ledwo dobrnęłam do końca bez przewijania.

ocenił(a) serial na 7
thepeacemaker

A co z tymi chordami zzombionych tymczasowo ludzi, zrzuconych z kontenerów? Nikt nie umarł? Fajny odcinek, ale nieco naciagany.

Grendel69

Niee... śmierć niewinnych osób to nie w stylu Grimma. Niestety Grimm pod wieloma względami to taka trochę pogodna bajeczka. Także, moim zdaniem, na jakieś dramatyczne zwroty akcji raczej nie ma co liczyć, nie mówiąc już o śmierci kogoś z głównych bohaterów. Nie martwiłbym się więc tym, co było widoczne w końcówce "ponapisowych" scen (Nick z jakiegoś powodu strzelający do Monroe)

ocenił(a) serial na 7
HellButterfly

Zgadzam się.

ocenił(a) serial na 10
HellButterfly

To może być zmontowane :)

thepeacemaker

Już myślałam, że Nick faktycznie poleci do Austrii i będzie pracował dla rodziny królewskiej. Przynajmniej z 2 odcinki. Chyba bym wolała takie rozwiązanie, że Nick przez jakiś czas jest po stronie tych złych. Jednak szybko przypomniałam sobie, że nie było na to zbyt wielu szans. Serial jest amerykański i będą się trzymać tego Portland, jako miejsca gdzie działa Grimm.
Jakoś nie ma miejscu były wszystkie utyskiwania Adalind, że musi zajmować nieprzyjemnymi rzeczach i lekko ubrudzić. Jako wiedźma zapewne robiła gorsze rzeczy. W tym wątku najlepszą niespodzianką byłoby, gdyby dziecko zmieniło Adalind. Musi je oddać, bo tak jest umowa, a tu nagle odwidziałoby jej się.

ocenił(a) serial na 10
bambi_8

też miałem taką nadzieję, że przeniosą na jakiś czas akcję do Austrii, tam jakoś przyjaciele wyleczą Nicka, i będzie jakieś stowarzyszenie tajne Grimmów walczących przeciw rodzinie - ale... zbyt fantastycznie ;p

nick celujący do nicka cóż to tylko pozory coś mi się wydaję , że sytuacja się wyklaruje na plus ;]

czy w zapowiedzi nast. odc nick nie mówi czasem coś o swojej matce? a może mi się tylko tak wydaje ;|

tajne rozmowy Renarda z agentem w Austri (coś mi się wydaję,że predzej czy później go nakryją :D )
była coś mowa o niejakim "Meisnerze" ciekawe kto to hm...


ocenił(a) serial na 10
Magii_Mistrz

Chyba coś mówi, że jego matka ma jakieś kłopoty....

ocenił(a) serial na 10
Magii_Mistrz

"wczoraj też miałem taką nadzieję, że przeniosą na jakiś czas akcję do Austrii, tam jakoś przyjaciele wyleczą Nicka, i będzie jakieś stowarzyszenie tajne Grimmów walczących przeciw rodzinie - ale... zbyt fantastycznie ;p"

to tak jak również i ja :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones