Grzesznica
powrót do forum 4 sezonu

Warto do niego siadać? Czy tak samo (o ile nie bardziej) denny niż sezon 3?

paquito89

Zmuszam się, by oglądać kolejne odcinki (zdarza się nawet przysnąć) :-)
Nieprzekonująca historia jak i bohaterowie, do tego eksperymenty z jakimś "mumbo - jumbo" (w S03 Harry dał się zakopać żywcem - tu z kolei jakaś dziwna okultystyczna inicjacja ). a im dalej w las - tym więcej drzew...

ocenił(a) serial na 7
schellenberg

4. seria dużo słabsza od 3. Bardzo marna i nudna. Na szczęście to już koniec i nie będzie 5. serii.

paquito89

Na razie po 4 odcinku jest nieźle, angażująco. Jest lepiej niż w sezonie 3-cim, kiedy odpadłam dość szybko.

ocenił(a) serial na 9
villemo75

No właśnie mi zdecydowanie "szybciej" i przyjemniej się ogląda 4 sezon niż 3.
Każdy sezon był inny i próbował podchodzić inaczej do historii tak jest też w tym przypadku mamy tu typową detektywistyczną opowieść i jeśli mielibyśmy porównać to zdecydowanie mu najbliżej do pierwszego sezonu. Dla mnie świetna cała seria. Zdecydowanie warto obejrzeć wszystkie sezony.

andrea_paolo_nigro

Mnie podobał się pierwszy, najlepszy, drugi też w miarę ok, ale trzeci to było jakaś męczarnia dla mnie. Teraz w 5tym odcinku trochę skręciło w dziwności, czego ja osobiście nie lubię ale mam nadzieje, że to tylko tak epizodycznie było.

ocenił(a) serial na 9
villemo75

Pierwszy to powinien zgarnąć wszystkie dostępne nagrody bo to było coś całkowicie nowego i świetnie zrealizowane.
A ja mam właśnie wrażenie że te wszystkie sezony są dokładnie przemyślane o czym mają opowiadać i jak mają się od siebie różnić.
Myślę że za kilka lat jak wrócimy do 3 sezonu to może inaczej na niego spojrzymy i trochę bardziej docenimy ;)

andrea_paolo_nigro

Może masz rację, ale ja do tej pory nie mogę się zmusić, żeby wrócić do trójki.

ocenił(a) serial na 8
andrea_paolo_nigro

Ja nie rozumiem tego hejtu na 3 sezon. Według mnie jest doskonały, głównym punktem nie jest tym razem morderstwo ale psychologia obu bohaterów. Jakby porównać to do czegoś to właściwie jest ekranizacją zbrodni i kary mojej ulubionej lektury swoją drogą.

ocenił(a) serial na 7
paquito89

Dzisiaj skończyłem oglądać 4 i niestety ale poziom idzie w dół. Uważam że po 2 powinni już dać spokój.

ocenił(a) serial na 10
daniel2911

Kurde, szkoda że tak się stało (że anulowali serial). 1 sezon był genialny, 2 ciut gorszy, 3 to porażka, a 4 ma bardzo złe opinie (ja jeszcze nie widziałam)

ocenił(a) serial na 8
Sighma

4 sezon jest świetny, mam nadzieję że będzie 5.

ocenił(a) serial na 8
Sighma

4 sezon jest świetny, mam nadzieję że będzie 5

paquito89

Dla mnie bomba. Jak ktoś lubi niespieszne kryminały w skandynawskim stylu, to będzie zadowolony/

ocenił(a) serial na 8
paquito89

Lepszy niż 3., mniej metafizyczny niż poprzednie, więcej skandynawskiego kryminału jw., nie tylko ze względu na widoki, ale klimat noir, mi się podobał, imho momentami trochę aspirował do Twin Peaks

ocenił(a) serial na 7
paquito89

4. sezon to dno totalne. Historia bez ładu i składu, cały serial stracił lekkość… strasznie mdła fabuła, zdarza się przysnąć. Obejrzałam na siłę, licząc, że coś się rozkręci, ale niestety…

paquito89

Bardzo dobry. W zasadzie brak jakichś bezsensowneych rozwiązań, jak to często bywa w tego typu produkcjach. Fabuła trzyma się kupy. Jest trochę mrocznie. Dobrze zagrane role zdołowanych, przygnębionych błędnymi decyzjami ludzi. Szara, nie pozostawiająca złudzeń, małomiasteczkowa rzeczywistość. Ogólnie, po 3 sezonie, pozytywne zaskoczenie. Dla każdego fana detektywistycznego obrazu.

ocenił(a) serial na 8
paquito89

Moim zdaniem 4 sezon jest dosyć nużący. Ta historia po prostu nie jest zbyt ciekawa. 3 sezon był lepszy niż 4 moim zdaniem. Pomimo tego pod koniec wszystko się świetnie wyjaśnia i dzieki temu podnosi to moją ocenę tego sezonu. Pomimo wspomnianych wad jest to nadal świetnie zrealizowany serial. Każdy sezon jest nakręcony w tej samej konwencji a więc mamy te genialne ujęcia kamery. Senną atmosferę małego miasteczka oraz zimną kolorystykę. Pod tym względem Jessica Biel stworzyła wręcz arcydzieło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones