PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120144}

Gwiezdne wrota: Atlantyda

Stargate: Atlantis
7,8 15 211
ocen
7,8 10 1 15211
Gwiezdne wrota: Atlantyda
powrót do forum serialu Gwiezdne wrota: Atlantyda

Jakim cudmem Widma, które wkopały Starożytnym, mają technologię gorszą od Asgardów
(choćby napęd podprzestrzenny), którzy to Starożytnym by nawet nie podskoczyli? Jest to dla
mnie nielogiczne, ale oglądam dopiero drugi sezon, co Wy o tym sądzicie?

Inna sprawa to wygląd Widm, wyglądają jakby z cyrku się urwały. :D Są prześmieszne. :D

ocenił(a) serial na 10

Widma dokopały Starożytnym bo było ich o wiele, wiele więcej (ponieważ dziwnie się rozmnażają, i hodują a nie budują statki, które się same leczą). Liczba była wyjaśniana w jakimś odcinku.

A co do wyglądu, w porównaniu np. do Dr Who jak widziałem z 3 odcinki z kosmita wygladającym jak kupa lub ostatnim człowiekiem cienkim jak gazeta to jednak widma sa spoko.

użytkownik usunięty

jest podobnie jak w wieluserialach sf. wiele zalezy od tego kto byl senarzysta danego odcinka i jak zinterpertowal temat. dlatego jest kilka wersji walki Alteran z Wraith, ktore roznia sie drobnymi szczegolami. (moge jescze zrozumiec zeby na Wraith mowic Widma, ale Starzytni to juz jest przesada) przewaga technologiczna roznych ras i cywilizacj, tez czasto jest plynna. nie tylko w tej kwesti brakuje czasem logiki. jednakm mimo wielu dzuiur, niedopowiedzen czy beldow logicznych, fabula calkiem dobrze sie trzyma.
Wraith najczesciej kradli technologie inncyh ras, a Atlantydy nie udalo im sie nigdy zdobyc, za to Asgardczycy oparli swoj rozwuj o technolgie Alteran i w pewnych dziedzinach ich wyprzedzili.

Starożytni przegrali bo zostali wykreowani na durniów i jednocześnie najbardziej zaawansowaną technologicznie rasę. Kto normalny buduje w czasie wojny replikatory i nie zleca im budowy statków, ZPM'ów, dron i innego rodzaju broni tylko niszczy je bo wydaje mu się że to nieudany eksperyment, idąc dalej kto wysyła swoje najlepsze statki wgłąb terenów wroga bez eskorty, dlaczego mając mobilną bazę - Atlantydę i inny bliźniaczy statek-miasto i gigantyczna przewagę technologiczną nie ruszamy się z miejsca tylko siedzimy i czekamy można by tak mnożyć i mnożyć ale wyszłoby z tego wypracowanie.\
Mówiąc krótko scenarzyści dali **py.

użytkownik usunięty
Realtt

oni byli strasznymi ignorantami, co widac w odcinku kiedy spotykaja ich w drodze na droge mleczna. tylko niektorzy nie bali sie ekspyrementowac, jak np Janus. Merlin zmadrzal dopiero pozniej. zniszczyli replikatory, bo uswiadomili sobie, ze nie sa w stanie ich kontrolowac i stanowia zagrozenie. z tym akurat mieli racje, bo wystarczy zobaczyc co replikatory wyczynialy w Drodze Mlecznej i galaktyce Ida. praktycznie zniszczyli cywilizacja Asgardczykow, z reszta tez strasznych ignorantow.
najlepsze statki nie potrzebowaly eskorty, bo byly najlepsze i dawaly rade Wraith. do czasu az Wraith zdobyli ZPMy i zaczeli sie klonowac, przez co osiagneli przytalczajaca przewage liczebna. na co Pradawni nie byli przygotowani, i przez ignorancje, skostaniele dowodztwo i przywodcow, nie byli w stanie na czas zmienic taktyki. za nim sie obudzili, to juz bylo za pozno, a nawet wtedy nie byli wstanie podjac jakis konkretnych dzialan. wiele imperow upadlo przez stagnacje, ignorancje i brak zdecydowania.

Nie rozumiem, nie jestem sobie w stanie wyobrazić zdobycia przez widma jakiegokolwiek zasilanego przez ZPM okrętu pradawnych. To się nie trzyma faktów. Każdy okręt klasy Aurora miał na pokładzie kilka tysięcy dron + ZPM pozwalający zasilić osłony na kilka dni pod nieustannym ostrzałem kilku statków rojów. Dorzucając do tego to że na zniszczenie krążownika widm wystarcza 20 dron ( z nawiązką, odcinek 4x05 ) a do zniszczenia statku roju około 150 ( odcinek 3x01 ) jeden okręt pradawnych mógł po prostu rozjechać całą flotę statków rojów zanim tamci by chociaz odrobinę osłabili ich osłony. Jeśliby zabrakło dron to zawsze można skoczyć w nadprzestrzeń i do najbliższej placówki bojowej uzupełnić zapasy. Według mnie przegrana wojna to efket tylko i wyłącznie głupoty i idiotyzmu pana Mallozziego i Coopera którzy nie trzymali się w ogóle tego co pokazują.

ocenił(a) serial na 9

Tak czytam te rozważania, ale raczej traktuje to jako próby wykreowania alternatywnych wersji niż osądzania co było logiczne a co nie.. Dla przykładu podam historię pewnego podrzędnego artysty i frustrata, który nie będąc nawet rodowitym Niemcem, pociągnął za sobą wielomilionowy naród, a później potrząsnął polową świata.. Gdyby to ktoś opowiedział zanim historia się dokonała, to zapewne dostąpił by jedynie porcji kpin i drwin, a nie gratulacji za logiczne rozważania.. A my rozmawiamy o filmie SF.. ;)

Newryn

Przykład z pupy, nijak mający się do tematu.

ocenił(a) serial na 9
marcin261287

Trzeba trochę wytężyć wyobraźnię -rzecz nieodzowna podczas oglądania i dyskutowania o SF.. ;)

Newryn

Nie wytężam wyobraźni w kierunku porównam do Hitlera. Sorry.

ocenił(a) serial na 9
marcin261287

Twój mistrz ma w takim razie jeszcze wiele pracy nad Tobą -ja niestety przychodzę tutaj tylko podyskutować, a nie uczyć wyobraźni i giętkości umysłu.. Pozdro..

Newryn

Tej wyobraźni najwyraźniej Ci zabrakło, bo poszedłeś w skrajność swoim pierwszym wpisem.. Najpierw pomyśl, potem pisz.

ocenił(a) serial na 9
marcin261287

Są ludzie, którzy jak czegoś nie rozumieją lub nie ogarniają, to wsadzają to do ciemnego tyłka -tak jak to TY zrobiłeś -może to Twój następny rozmówca, bo ja skończyłem.

Newryn

Są ludzie, którzy jak palną głupotę, to krytykującym ich zarzucają brak myślenia. Tak robisz Ty.

Skończ już.

Newryn

Błąd, wyobraźnia nie jest problemem - wyłączyć, przy większości produkcji z gatunku SciFi trzeba naturalną skłonność do logicznej analizy.

ocenił(a) serial na 9
soplic68

Błędem jest mówienie, że w filmach SF coś jest błędem, bo nie spełnia logicznych analiz -chyba, że ktoś zamiast dać się ponieść fantazji, woli psuć sobie odbiór gatunku zabawami co jest bardziej lub mniej logiczne, bo logicznego ideału i tak nigdy nie będzie -toż to fantastyka.. ;)

ocenił(a) serial na 10

Wygrali że Starożytniemi bo byli bardziej liczebni

użytkownik usunięty
marcin_zochowski

To dla mnie żaden argument, jeśli byśmy wysłali w przeszłość 1/50 obecnej amerykańskiej armii (wraz z niezbędnym zapleczem), to byliby w stanie bez niczyjej pomocy wygrać II wojnę światową.

Lepiej byłoby tutaj odwołać się do starć armii niemieckiej z RKKA. Przewaga technologiczna miejscami była ogromna ale wojnę wygrały zasoby ludzkie, przemysł i mniej skretyniały przywódca. :P W tych kwestiach pradawni kuleli i o tym serial informuje nas kilka razy. W jednym odcinku pojawili się nawet żywi starożytni... chwilę potem zginęli przez swą arogancję i ignorancję.

Pamiętajmy też o sprawie ascendenci, której widok mógł części społeczności starożytnych przesłonić dobro "śmiertelnego" świata.

Trochę stary temat w wątku serialu anulowanego lata temu ale nie mogłem się powstrzymać od komentarza.

ocenił(a) serial na 7

A jakim cudem barbarzyńcy rozwalili Cesarstwo Rzymskie?

użytkownik usunięty
Bodzepor

Ponieważ Cesarstwo Rzymskie zżerało same siebie od środka i to na kilka sposobów jednocześnie, polecam zaznajomić się trochę z historią zanim używa jej się jako argument w dyskusji.

ocenił(a) serial na 7

Wg ciebie dyskusja polega na podaniu banalnego argumentu (dzieci z podstawówki to wiedzą) a potem docinkach i żałosnych próbach wywyższania się (przy całkowitym braku zainteresowania o co chodziło rozmówcy)? Masz wyraźną wadę charakteru, zmień się, albo będzie ci bardzo ciężko w życiu.

użytkownik usunięty
Bodzepor

Toś Ty przecie zaczął dyskusję od żałosnego docinku. A i owszem, nie interesuje mnie, co takie pajace jak Ty mają do powiedzenia. Żegnam i mimo wszystko pozdrawiam. A rady względem życia pozostaw dla swojej mamy, bęcwale.

ocenił(a) serial na 7

Heheheh, czyli niniejszym potwierdzasz, że jesteś infantylnym nieukiem bez żadnej kultury.:P

ocenił(a) serial na 9

Wychodzi na to że starożytni to kompletne sieroty z taktyki i strategii. I jeszcze te ich denne prawa o nie ingerencji mogły mieć też wpływ. A i najważniejsze ludzie mają efekt GB...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones