PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=433116}

Gwiezdne wrota: wszechświat

SGU Stargate Universe
7,5 10 144
oceny
7,5 10 1 10144
Gwiezdne wrota: wszechświat
powrót do forum serialu Gwiezdne wrota: wszechświat

100% w moim guście... Po tytule jakoś nie mam ochoty tego oglądać. Może powiecie mi
czy warto ?

zosia33j

Bez znajomości całego uniwersum "Gwiezdnych Wrót", to jest dwóch seriali i trzech filmów fabularnych nie warto się zabierać za ten serial. Nawet dla fana SG jest on dosyć kontrowersyjny.

ocenił(a) serial na 3
zosia33j

zdecydowanie najgorsza kontynuacja sg

ocenił(a) serial na 10
zosia33j

Polecam , to świetny serial . Jest mniej cukierkowy niz SG-1 i SGA . Trochę w stylu BG .

Alicja_zaczarowana

Mniej absurdalny (w pozytywnym znaczeniu) niż poprzednie serio to fakt, ale to nie czyni z niego dobrego serialu. Było dobrych kilka odcinków w drugim sezonie i to wszystko.

ocenił(a) serial na 10
marcin261287

Pewnie, że TO nie czyni z niego dobrego serialu - na to przekłada się jeszcze więcej elementów przez które SG•U jest genialne :-)
Ja tam łyknąłem wszystkie odcinki i każdy wyjątkowo mi się podobał. Nawet pierwszy sezon, ale co kto lubi... Jednakże w pełni rozumiem kontrowersje panujące wokół SGU i fanów wcześniejszych serii.
Jak widać są dwie różne opinie, więc trzeba po prostu skonfrontować to na własnej skórze. Osobiście - polecam!

Co do obejrzenia serialu przez Zosię - co prawda poleciłem kiedyś znajomemu SG i obejrzał tylko SG•U - przez które zarwał parę nocek i był zachwycony całością. Musiał się konsultować ze mną w kwestii paru elementów, ale mówiąc kolokwialnie "ogarnął temat". Jeden z głównych bohaterów stanowi jakby obraz "nowego widza" niezaznajomionego z uniwersum, ale to za mało... Jednak mimo wszystko polecałbym tak samo jak Ty - przejście przez wszystkie produkcje SG. Wszystko co jest w tym uniwersum jest świetne więc nic się nie traci! :-)


JAK OGLĄDAĆ SG?
-----------------------------------
• Pozwolę sobie na małą rozpiskę dla mających podobny problem i nie wiedzą jak zacząć przygodę z SG:
[ padały takie pytania, a przy SGU nie ma takiej odpowiedzi - może się komuś przyda ;-) ]

- Stargate - film pełnometrażowy z 1994 roku
- Stargate SG-1 - 10 sezonów*
- Stargate: Ark of Truth - "pseudo-film pełnometrażowy" kończący wątki serialu SG-1
- Stargate Atlantis - 5 sezonów
- Stargate: Continuum - "pseudo-film pełnometrażowy" kończący wątki serialu SG-1; najlepiej oglądać na początku piątego sezonu SG-A.
- Stargate Universe - 2 sezony

* - i teraz jak chce się być dokładnym - od ósmego sezonu SG-1 serial można przeplatać z serialem Stargate Atlantis - pod linkiem dokładna rozpiska + umiejscowienie dwóch filmów [ Ark of Truth i Continuum ]

» https://docs.google.com/document/edit?id=1xrYv_vcPm5cazb57A_ ch7UzQ1XPndlyqBL3WOL9K9xQ&pli=1

Wszystkie filmy/seriale są wyśmienitą przygodą - więc nic tylko oglądać, a SG•U zostawić na koniec - tak jak chronologia zaplanowała :-)
Pozdrawiam!

Alicja_zaczarowana

Zgadzam się w 100%. Super serial. Polecam.

ocenił(a) serial na 7
zosia33j

Ja uważam, że warto, chociaż jestem dopiero na etapie I sezonu. Zaczęłam oglądać od razu jak skończyłam Atlantydę.
Serial jest zupełnie inny, to nie jest sielanka poprzednich seriali, ale na razie podoba mi się. Przypomina klasyczne sc-f.
Zdziwiło mnie troszkę, że serial zrobiony jest przez tą samą ekipę co SGA i SGI. Troszkę ciężki, ale również wciąga i skłania do większych refleksji. Bardziej realistyczny, postacie przeżywają prawdziwsze emocje itd. Polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones