PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=433116}

Gwiezdne wrota: wszechświat

SGU Stargate Universe
7,5 10 144
oceny
7,5 10 1 10144
Gwiezdne wrota: wszechświat
powrót do forum serialu Gwiezdne wrota: wszechświat

Jedno pytanko

ocenił(a) serial na 7

Skoro statek pradawnych "przeznaczenie" służył i służy do znajdowania nowych planet, cywilizacji i rozmieszczania nowych wrót to skąd wrota na planetach do których dopiero dociera. wydaje mi się że nieuważnie oglądałem poprzednie serie i odcinki, ale jeżeli ktoś może coś na ten temat napisać bede wdzięczny. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 7
borowek1

Wiesz szczerze mówiąc to też mnie to ciekawi

ocenił(a) serial na 8
borowek1

Gdybyście uważnie oglądali wiedzielibyscie że nie takie jest przeznaczenie statku. Wyjasnienie pada pod koniec 2 odcinka.

Pradawni wysłali kilka statków które miały rozmieszczać wrota. Destiny został wysłany później. Pradawni mieli się na niego przenieść i odkrywać tajemnicę wszechświata.

ocenił(a) serial na 7
borowek1

ok, to dużo wyjaśnia, ale w takim razie mam następne pytanie. skoro z jakiejs planety zdołano się połączyć ze statkiem mimo iż nie był w pełni naładowany po czym w trakcie podróży naładował sie w słońcu prawie do połowy to dlaczego nie łączą się z planetami z których mogą przenieść się na ziemię? nawet jeżeli na planecie z której się przenieśli i która została zniszczona były wyjątkowe wrota (co było powiedziane chyba w atlantis że na ziemi właśnie takie są)to przecież musi istnieć mapa nowych wrót, niestety jak do tej pory nikt jej nawet nie szukał.

ocenił(a) serial na 8
borowek1

Problemem jest mimo wszystko ogległość. Producenci mówili że wrota na Destiny są bardzo ograniczone. Przykładowo gdyby takie znajdowały się na Ziemi to nie byłoby możliwe połączenie się z bardziej odległymi planetami w naszej galaktyce.

Dla przykładu. Pamiętasz ile musieli ustawić wrót tworząc pomost pomiędzy naszą galaktyką a Pegazem. W którymś odcinku był pokazany dokładny schemat tej drogi. Teraz wyobraź sobie jak daleko jest Destiny i że wrota, którymi dysponują działają na krótszy dystans. Taka podróż raz że trwała by bardzo długo to jak widać w odcinku 'Water' nie wszystkie planety na których znajdują się wrota nie mają atmosfery pozwalającej na przeżycie. Taka podróż jest więc technicznie niemożliwa.

ocenił(a) serial na 7
reese

no tak, ale przecież w jakiś sposób z planety na która mieliśmy bezproblemowy dostęp połączyli się ze statkiem, w takim wypadku z pewnością nie był to wyjątek więc nawiążę tu znowu do mapy:)

ocenił(a) serial na 7
borowek1

no chyba że z "super wrót" można się połączyć z każdymi innymi z tym że niekoniecznie działa to w drugą stronę.

ocenił(a) serial na 8
borowek1

Nie wiem czy dobrze sie rozumiemy odnośnie tej planety z bezproblemowym dostepem. Jeżeli chodzi Ci o planety na które wyruszyli ze statku to są one w zasigu wrót ze statku czyli to działa w obie strony. Przy pierwszej wyprawie mówili że mają jeszcze dwie inne planety w zasięgu.

Ale jak masz na myśli przejście na statek z naszej galaktyki to wrota w naszej sieci ograniczone są jedynie energią potrzebną do utworzenia tunelu. Że tak to nazwę bez limitu kilometrów :)

Ale możliwe że Destiny posiada jakąś mapę wrót ponieważ zatrzymuje się tam gdzie załoga może znaleźć to co jest jej potrzebne a to już raczej nie jest dziełem przypadku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones