PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=433116}

Gwiezdne wrota: wszechświat

SGU Stargate Universe
7,5 10 144
oceny
7,5 10 1 10144
Gwiezdne wrota: wszechświat
powrót do forum serialu Gwiezdne wrota: wszechświat

Ten serial ma swój własny, bardzo dobry, klimat. Wielu ludzi oglądało go jedynie dlatego, że
nazywa się Stargate, a jest on całkiem inny niż reszta serii. Dlatego wielu go krytykuje, bo
ludzie chcieli coś podobnego do SG-1, w którym była masa akcji, efektów specjalnych,
humoru... W tym serialu już nie spotykamy tego tak wiele. Serial jest tajemniczy, mniej
przewidywalny, jest inny. Myślę, że nawet lepszy od poprzedniego, wystarczy polubić jego klimat.
Liczę na kontynuację, ale możemy na nią jeszcze trochę poczekać, bo przecież zamrozili się
na 3 lata. ;)

ocenił(a) serial na 7
husky227

No wlasnie. Szkoda ze nie krecili dalej, bo mi sie juz w 2 drugim sezonie spodobali, w końcu wczułam sie w ten klimat. Obawiam sie jednak ze nie bedzie reaktywacji.:(

ocenił(a) serial na 8
Lenalee

Też bym chciała, żeby kręcili serial dalej, ale raczej nic z tego:(

ocenił(a) serial na 7
husky227

Jak ci się SG-U podoba to zainteresuj się BattleStar Galactica moim skromnym zdaniem SG-U ma więcej z BSG wspólnego niz z SG ;)

ocenił(a) serial na 9
Guliwer_2

no właśni mi już kumpel tak doradził, ale muszę najpierw zdobyć ten serial, ale wtedy na pewno go zobaczę ;]

ocenił(a) serial na 8
husky227

A ja właśnie BSG kończę.

ocenił(a) serial na 9
husky227

SGU jest moim zdaniem lepszy od BSG, mniej bohaterów, mimo wszystko realniejsza akcja (o ile można mówić o realności s-f), lepsza gra aktorska, scenografia. SGU ściągnęło z BSG kamerowanie z ręki, SGU udoskonaliło prowadzenie akcji na poziomie statków kosmicznych, SGU ma lepszą ścieżkę dźwiękową.

SGU obejrzałem nie nudząc się, BSG mam ochotę przewijać, co chwila kończę oglądać, robię przerwę, potem wracam do oglądania.

ocenił(a) serial na 10
waldus_5

Zbliżenia/kamerowanie możemy bardziej zawdzięczać Firefly, które było raczej pierwsze w tym stylu - twórcy SGU gdzieś kiedyś mówili, że wzorowali się właśnie na dziele Whedona pod tym względem; i to czuć.

Tęsknię za Stargate Universe... Co chwila słucham soundtracków z wyczekiwaniem na nowe optymistyczne wiadomości. Battlestar Galactica jest bardzo fajnym serialem (świetnie się przy nim bawiłem), ale jest jak dla mnie aż nazbyt idealizowany - wolę SGU.

ocenił(a) serial na 10
Spiff

Nie mogę już edytować wpisu - więc niestety będzie jeden pod drugim: http://whedonesque.com/comments/20068 - tutaj fragment wypowiedzi.

Jak nie widziałeś Firefly to polecam z całego serca! Warto.

ocenił(a) serial na 7
husky227

Ja nie ogladalem poprzednich seriali SG, znalem swiat tylko z filmu kinowego z Russellem. SG Universe zdecydowanie mi przypadl do gustu mimo paru niedociagniec w scenariuszu. Ogladalo sie to dobrze i bardzo zaluje, ze wytwornia w taki sposob potraktowala widzow przerywajac produkcje w zasadzie w polowie. Mogli sie chociaz zgodzic na finalowy sezon, w ktorym wszystkie watki zostalyby zawiazane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones