PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=433116}

Gwiezdne wrota: wszechświat

SGU Stargate Universe
7,5 10 143
oceny
7,5 10 1 10143
Gwiezdne wrota: wszechświat
powrót do forum serialu Gwiezdne wrota: wszechświat

Telenowela pseudo-SF która jest interesująca tylko na początku gdy przedstawiana jest zagadka będąca głównym wątkiem. Już w połowie 1 sezonu czar pryska, zagadkowy klimat zmienia się w przegadaną nudę, problemy jak z telenoweli, przerysowane postacie jak w bajkach ględzą swoje długie i nudne dialogi. SciFi zamiast iść na jakość to klepie kolejne marne seriale w ilościach hurtowych. Coraz bardziej przekonuje się że serial ze znaczkiem "SciFi" (lub "Syfy Channel" z Ameryki) oznacza produkcje bardzo słabej jakości.

fenio_px

Powiem ci, że masz trochę racji. Ta stacja na pewno nie przoduje w hitach telewizyjnych. Ale z drugiej strony SG:U nie jest takie złe jak o nim opowiadasz. Zgadzam się, że pierwszy sezon do najlepszych nie należy. Poza paroma odcinkami jest zwyczajnie nudny tak jak to opisujesz. Jestem jednak na bieżąco i pomimo lekkich obaw na początku drugiej serii, jestem obecnie bardzo zadowolony, że pozostałem z serialem. Ostatnie odcinki są bardzo dobre (nawet świetne), dużo się w nich dzieje i sprawiają, że z niecierpliwością oczekujesz kolejnego epizodu. Polecam ci obejrzeć serial do aktualnego odcinka (2x10, serial jest teraz w czasie przerwy). Jeśli dalej nie będzie ci odpowiadał to chyba śmiało możesz odpuścić bo raczej nic tego nie zmieni w przyszłości.

Krisowski

Faktycznie drugi sezon jest lepszy, najnowsze odcinki mają nieco akcji w dobrym stylu. Niestety nadal pełne są tanich i oklepanych scenariuszy (np. miłosno-prawiczkowe problemy "grubego", Chloe jako Terminator) które często odbiegają daleko od głównego wątku i szybko się kończą (tzw. zapychacze czasu). Nowe postacie nadal są mocno przerysowane i na pierwszy rzut oka widać kto będzie tym złym, tym dobrym i kto zagości na dłużej a kto zapewne zostanie uśmiercony w ciągu góra kilku najbliższych odcinków. Przydało by się coś nowego co zaciekawi i na koniec zaskoczy widza zamiast kopiować BSG które również było (według mnie) serialem słabym choć mającym tak samo jak SG:U ogromny potencjał.

ocenił(a) serial na 5
fenio_px

Dokładnie, jakby to samo co BSG, tylko aktorzy inni. Znów mamy zwidy, gadanie do ściany, zbliżenia na oczy i oczywiście - jaki masz problem - roztrząsanie przez wszystkie odcinki. A wojsko zachowuje się jak półgłówkowate dzieci z patykami zamiast karabinów. Nie dziwię się, że zdejmują to z produkcji. Nie umywa się do SG1 i SGA.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones