PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=433116}

Gwiezdne wrota: wszechświat

SGU Stargate Universe
7,5 10 143
oceny
7,5 10 1 10143
Gwiezdne wrota: wszechświat
powrót do forum serialu Gwiezdne wrota: wszechświat

Do wyemitowania zostały jeszcze 4 odcinki "StarGate Atlantis" (około 1 w tygodniu)i zakończy sie ta seria a rozpocznie (możliwy miesięczny odstęp)"StarGate Universe".
Mam nadzieje że plan wytwórni odnośnie charakteru serialu
(bardziej trafiającego do młodszej publiczności)
nie zepsuje oczekiwanego (bynajmniej przeze mnie)"Universe".

Na stronie SCI FI Channel są nawet poglądowe rysunki jak ma wyglądać statek
"Destiny" http://www.scifi.com/scifiwire/index.php?category=2&id=61531 .

I tu mam prośbę........../ Jeśli wiecie o jakiś oficjalnych zwiastunach albo datach to piszcie.


Pozdrawiam fanów StarGate!

ocenił(a) serial na 8
Pawelx1988

PS: zgodnie z informacjami z tej strony: http://www.tvrage.com/shows/id-15343 "StarGate Universe" zostanie rozpoczęte od dwugodzinnego filmu.

ocenił(a) serial na 10
Pawelx1988

Widze ze jesteś poinformowany napisz jak będziesz wiedział ze film już jest dostępny

ocenił(a) serial na 8
Pawelx1988

http://gwrota.com/ zgodnie z tą stroną to w lutym dopiero zaczną kręcić film:D ale ja nie jestem poinormowana;/ i czy wiadomo jak ma wyglądać serial? czy też bedzie drużyna, misje....szkic sg-1 i atlantis? bo nie zabardzo rozumiem "będzie zupełnie innym srialem niż sg-1 i atlantis" jak mam to rozumiec? nie bedzie druzyny? nie bedzie "bazy" ale beda wrota będą wrogowie (tu daje przykład nie twierdzę ze tak będzie...strzelam:D) ale serial bedzie przypominał strukturę blade lub underworl? ( mogłam skojarzyć serialu z obcymi:D oprocz star treka i battlestar galactica...ale one maja ten sam szkielet;d)

ocenił(a) serial na 8
Pawelx1988

http://centrumseriali.pl/news/stargate-universe-zatwierdzony i wszystko jane niby?;D

ocenił(a) serial na 8
Pawelx1988

Po raz kolejny premiera się przesunęła tym razem do lipca!

Pawelx1988

Małe pytanko od nizorientowanego na jakim kanale to bedzie wyswietlane? Mam Nkęi Sci-fi po polsku czy to ten sam program? Jak to jest?

ocenił(a) serial na 8
GregMar

Chyba sobie żartujesz. Polski Sci Fi ma z amerykańskim wspólna tylko nazwę. Powinieneś się domyślić choćby po tym że jeszcze żaden serial Stargate nie pojawił się na antenie polskiego Sci Fi. Zanim do nas trafi doczeka się pewnie z 3 sezonów.

reese

Od niedawna mam Nkę i poza AXNem nie oglądałem do tej pory tego kanału dlatego się pytam. No wiesz miałem trochę nadziei... Ale jak to mówią nadzieja umiera ostatnia :-) czyli jeśli do nas trafii to pewnie za 3 lata i wtedy na AXN sci-fi puszczą jak skończą emitowac ostatni odcinek SG Atlantis :-)

ocenił(a) serial na 8
GregMar

Sam się nabrałem jak kupowałem n-boxa ;) Kupiłem patrzę Sci Fi Channel myślę zajefajnie będę na bierząco z SG ... a tu lipa w kółko powtórki. Z początku było fajnie ale ile można wałkować to samo.

Jak piszesz najprędzej zobaczymy to na AXN Sci Fi.

reese

No kurcze!!! Dokładnie dlatego samego wziołem Nkę inaczej bym Canal+ wziął! Ale sie daliśmy zrobić... Ja też tak słyszałem wielokrotnie ze najlepsze i najnowsze fily sa na Sci Fi patrze pakiet z Sci Fi chanel kurde super myślę a tu zonk same CZARODZIEJKI :-(((( Jedyne co oglądam to Firefly we wtorki a tak to leży odłogiem i katuję AXN sci fi... Ale przecież miałbym to na Canale+ z Canalem+ :-/

ocenił(a) serial na 8
GregMar

Dla zainteresowanych jest już pierwszy trailer. Można na nim zobaczyć główne postacie i przez ułamek sekundy nowe wrota.
http://www.youtube.com/watch?v=WcQeNKVkHKM

ocenił(a) serial na 10
reese

Super dzięki za linka jak bys miał cos nowego dawaj w tym temacie jeszcze raz dzięki

ocenił(a) serial na 8
darkwarezpl

http://www.youtube.com/watch?v=cjIBi_3Fz-s&annotation_id=annotation_109738&featu re=iv tu można zobaczyć w wysokiej rozdzielczości zwiastun.

LaraNotsil

Nie wydaje wam się że to BAAARDZO przypomina sytuację z Atlantis? Takie trochę oderwanie od wszystkiego tylko tu chyba jeszcze głębsze niż w Atlantydzie... Hmmm...

ocenił(a) serial na 8
GregMar

to w ogóle nie przypomina mi Atlantisów;/ ani ze zwiastuna ani z opisu serialu;/

ocenił(a) serial na 8
LaraNotsil

Zgadzam się. Jeżeli fabuła pójdzie w stronę dramatu to może się okazać nawet lepsze od Altantis. Jedyne do czego mam obawy że wrota staną się jedynie tłem dla całości.

LaraNotsil

Chodzi o motyw że ekipa przechodzi przez wrota i jest całkowicie pozbawiona kontaktu z ziemią, dostaw, informacji, zapasów, broni a na zewnątrz jest wielki wróóóóóg... No to klasycznie poczatek pierwszego Atlantisa :-) No z tego co oglądam w 2 serii to już mają normalne połączenie z Ziemią i Dedala do wożenia poczty :-) A w Universie to wydaje sie że ma być hardkorowo i nie bedzie można zadzwonić do domu... nie wiem czy mam rację takie moje pierwsze wrażenie z trailera i tych paru opisów widze że Wy macie inne :-)

ocenił(a) serial na 10
GregMar

No tak ciekawi mnie co to za nowy wróg będzie w tej części . Może wiecie albo macie jakieś szkice postaci wrogich form życia .

ocenił(a) serial na 8
GregMar

Ekipa z Atlantis wyruszyła z pełną świadomością tego co robią. Mieli wyspecjalizowanych naukowców, zapasy i sprzęt. Tutaj nawet po trailerze widać że pchają się w kłopoty od pierwszej minuty. Do tego to przypadkowa zbieranina, któa będzie musiała nauczyć się ze sobą współpracować.

reese

Jasne to nie ulega watpliwości ale pomijajac to :-) a zespół atlantis też przecież musiał uczyć się ze sobą współpracować i tez nie wiedzieli tak dokładnie gdzie idą, mysleli że bedą mogli stamtad zadzwonić do domu a się okazało że nie bo nie ma MPZów... Co do takiej przypadkowej zbieraniny tez bym się spierał bo skoro uciekaja z bazy to jest to obsada pierwotnej bazy czyli de facto powinna byc bardziej zgrana od zespołu z Atlantis który poznał sie przed misją i uczył się współpracy na miejscu... :-)
Musze na dwa dni wyjechać wiec odpowiem w razie czego w niedzielę lub poniedziałek :-)
Pozdro :-)

ocenił(a) serial na 8
GregMar

Z jednej strony masz rację. Ekipa Atlantis faktycznie poznała się na krótko przed misją z tym że wiedzieli na co się piszą. Z zarysu fabularnego wnioskuję że w Universe dr Rush wiedząc że to jedyna okazja otworzy wrota na ten statek a wszyscy będą myśleć że idą na Ziemię. Ale to tylko moje wstępne przypuszczenia. Moim zdaniem tak byłoby ciekawiej ;)

Ekipę z Universe nazywam przypadkową zbieraniną ponieważ pracując w jakiejś bazie z reguły jest się zgranym z ludźmi z najbliższego otoczenia. Resztę w większości znamy tylko z widzenia. Byłem w wojsku wiem coś o tym ;) Ale z jednej strony to i tak lepiej niż w Atlantis.

reese

Masz wiele racji :-) tylko polemizowałbym z jednym czy ekipa Atlantis wiedziałą na co się pisze? No nie do końca jak pamiętam to byli bardzo optymistyczni o widmach nie mieli pojęcia w ogóle otwarto tunal i sprawdzili robotem że jest atmoswera to rurrra wszyscy sie raz dwa przenieśli hurraoptymistycznie myśląc, że w razie czego wrócą z tamtej strony, ja nie zauważyłem nawet by zakładali ze z tamtej strony nie da się otworzyć tunelu bo MPZ jest wyczerpany a samo miasto pod wodą siedzi. No ja bym w ógóle nie był na takie coś przygotowany :-)

Ale co do ekipy takiej jak obsada bazy to na początku bym miał własnie nawet wieksze zadanie niż do (tu jest właściwe słowo) zbieraniny z Atlantis która dopiero po czasie przekształciła się w zgrany zespół. Jednak i tak jestem ciekawy co i jak, dlaczego oni sie wzieli, z jakiej bazy przyszli, dlaczego nie pracował nad 9 symbolem Dr Jackson ani Carter... :-)

ocenił(a) serial na 8
GregMar

Ekipa Atlantis nie wiedziała na co wpadnie ale byli świadomi ryzyka i tego że moga jednak nie wrócić. Nawet ładnie pokazali jak się żegnają z rodzinami. Jakbym miał wyruszyć do odległej galaktyki z której mógłbym nie wrócić wiedząc tym samym na co natknięto się już w SG-1 wziąłbym pod uwagę jakichś nieprzyjaznych kosmitów. To czy byłbym przygotowany na bezpośredni kontakt z nimi to już inna sprawa ;)

Tutaj mały news. Podobno Dr Jackson ma się pojawić w pilocie. Z tym że to bardzo niepewne. Nadzieja że Michael Shanks wyraził chęc pokazania się w serialu :) Może jest też nadzieja na Carter. Kto to wie na tym etapie. Poza tym SG-1 ma pewnie tyle roboty z ratowaniem galaktyki że mogą nie mieć czasu na prace przy takim projekcie ;) i tu jeszcze jeden news podobno 3 film z SG-1 ma się pojawić pod koniec roku. Ale znowu zaznaczę że to wstępne plany więc narazie nie podsycałbym sobie apetytu. Daty premier są tak rozchwiane że zmieniają się co kilka tygodni.

reese

No też racja :-) ale wiesz :-) prawda jest taka... Ze takiego samego ryzyka musiałaby byś świadoma obsada tamtej bazy :-) przykładem chociażby wielokrotne najazdy na SG1 :-P to inwazja kosmitóe którzy sie podszywali, to znowu tych niewidocznych robali :-P jak by nie patrzeć robota w SG to niebezpieczna nawet dla kucharza w bazie :-p

Ooooo... No jak by się pojawił to by był bardzo ładną klamrą... moim zdaniem wymagane jest by ktoś z 1 zawsze co jakiś czas sie pojawił bo oni w końcu prekursorami byli i rozruszali cały ten interes :-)

A wsośnie co to za filmy z SG1 majabyć jakieś nowe? Wow no pierwsze słyszę zabrzmiało ciekawie, wiadomo cisik wiecej zarys fabuły czy cuś w tym stylu?
Pozdro :-)

ocenił(a) serial na 8
GregMar

Ale chyba o tym
http://www.filmweb.pl/f400842/Stargate+Continuum,2008
i o tym
http://www.filmweb.pl/f400843/Stargate+The+Ark+of+Truth,2008
to wiesz?
Teraz pracują nad scenariuszem do trzeciego no i pod koniec roku albo na poczatku przyszłego ma się pojawić pełnometrażowy Stargate Atlantis.
Proponuje od czasu do czasu zajrzeć na tą stronkę:
http://www.gateworld.net/
News'y pojawiają się tam w miarę na bieżąco.

reese

Tak te dwa obejrzałem najgorsze nie były :-) jak przeczytałem ze mają pojawić sie 3 nwe to myślałem ze kręcą coś dalej bo tak smutno bez SG1 coś tak pełno pytań bez odpowiedzi co z ta wiedza Thora i innych Asgardów czy to wykorzystaja itp.
Dzieki za stronkę.

ocenił(a) serial na 8
Pawelx1988

Nowy trailer. Nic nie wnosi ale fajnie się ogląda ;)

Przy okazji ta strona wkrótce pewnie urośnie do oficjalnej strony SG Universe.
http://www.scifi.com/universe/index.php?sub=sgu&clip=2

ocenił(a) serial na 8
reese

Kilka nowinek odnośnie obsady.
Podobno potwierdzono że na starcie SGU wspomogą Richard Deadn Anderson, Michael Shanks, Amanda Tapping i Gary Jones.

ocenił(a) serial na 8
reese

Moim zdaniem powinni już dać sobie spokój z obsadą SG-1 i Atlantis.

ocenił(a) serial na 8
LaraNotsil

Łapią widzów jak mogą. Mają nadzieje że rzesze fanów widząc znajome nazwiska obejrzy z ciekawości i złapie bakcyla. No i jak to ładnie tłumaczą chcą żeby Anderson i Shanks pokazali się na początku jako postacie, które są związane z tematem od samych początków. Tak samo wkręcili ich do pierwszego odcinka Atlantis.

LaraNotsil

A mnie się podoba taka powtórka z rozrywki.
Zatęskniłam za tymi aktorami/postaciami i nigdy ich za dużo :)
Poza tym... oni = klimat Stargate

ocenił(a) serial na 8
hathor

Moim skromnym zdaniem takie delikatne nawiązanie do wcześniejszych serii to plus.

Pawelx1988

A wie ktoś co z postacią polaka? Ponoć miał się tu jakiś w końcu pojawić :]

ocenił(a) serial na 8
maciejrudnicki1985

Miał być gość nazywający się Ron Stasiak ale gdzieś mi wpadło w oko że zmienili mu nazwisko na amerykańskie. Zresztą prawie każda postać ma jakieś zmiany w imieniu bądź nazwisku odnośnie pierwotnego zarysu.

reese

Czyli po staremu wycinają Polaków jak mogą w Atlantydzie tez Pepik jest i nawet po czesku gada :-((((

ocenił(a) serial na 8
GregMar

wiesz ile jest państw na świecie?? nie przesadzajmy;/ miał być i zrezygnowali nie płaczmy za każdym razem jak w filmie czy serialu nie będzie Polaka;D

LaraNotsil

Hahahaha :-D Wiem jestem politologiem :-P ponad 190 :-))) ale Polska jest jednym z 20 najważniejszych na swiecie biorąc pod wzgląd wielkość ludności, potencjał gospodarczy, technologiczny i naukowy. I własnie chociażby ze względu na potencjał naukowy w którym znacznie przewyzszamy Czechów powinniśmy się znaleźć w hipotetycznej ekspedycji wielonarodowej jesli by kiedykolwiek na swiecie była do czegoś kompletowana. No na przykład nasi programiści są najlepsi na świecie, nasi naukowcy mimo nieustannego niedofinansowania uczestniczą w programach kosmicznych i na polskich uniwersytetach montują części do sond kosmicznych lepsze niz NASA... No a patrząc na historię nauki to już w ogóle :-) przypominam ze nasz rodak był jednym z wazniejszych twórców bomby wodorowej - matematyk Stanisław Ulam... no ale my to wiemy... Amerykanie niekoniecznie (bo oni z reguly mało co wiedzą o innych :-)) i dlatego to wygląda jak wyglada :-). Jak by niebyło szkoda że nie ma naszego na Atlantydzie albo w innych placówkach...

No kiedyś w SG1 był Kowalski ale zaraz go Gouldem zarazili :-(

Pozdro :-)

ocenił(a) serial na 8
GregMar

amerykanie to amerykanie mało co wiedzą:D a biorąc pod uwagę, ze Czechów zaskakuje wszystko (począwszy od wojny kończąc na powodzi;D) to przy nich Amerykanie wyglądają na dość rozgarniętych:D Mimo iż tyle lat jesteśmy w NATO i od kilkunastu lat przesiadujemy u nich na czasami 10-letnich wakacjach to Amerykanie nie wiedzą gdzie leży Polska a Czechy.....przynajmniej wiedzą, że w Europie leży to państwo:D więc Polska zawsze będzie pomijana:D

LaraNotsil

Nie da się ukryć :-) 100% racji... Chociaz mnie już nic nie ździwi... oglądałem kawałek jednego z teleturniejów coś jak dorosły z dzieciakiem rywalizują na wiedzę, jak blondyna powiedziała że nie wie co to Francja ale takiego kraju chyba NIE MA ;-)))) a pytali ją o Budapeszt jakiego kraju stolicą jest... To było niesamowite :-) no to jak nie wie co to Francja to co tu o Polsce mówić. No ale jestem pod wrażeniem że wstawki Czeskie są w Atlantydzie jak Zelenka się podnieci :-P.
Ale miło by sie oglądało w końcu jakiegoś Polaka w zespole albo miłą i ładną lekarkę z Polski czule opiekująca się tymi co wrócili z misji w nie wszystkich kawałkach :-D

ocenił(a) serial na 8
GregMar

ach...no tak męski punkt widzenia:D miła opiekuńcza i zaradna:D

LaraNotsil

Oczywiście taka np. Dr Maria Quinn-Olszewska :-))) z samego serca Mazowieckiej ziemi :-), która zszyłaby oderwaną rękę, zrobiła przeszczep kości ogonowej czy przylwepiła plaster na czoło żołnierzowi ztyranemu wielogodzinnym mordowaniem Widm, Goauldów tudzież innych fujstw panoszących się po kosmosie :-) Tak by wojownicy wiedzieli że w razie czego mogą wrócić w przyjazne, opiekuńcze ramiona pięknej Dr Marii ;-)

ocenił(a) serial na 8
Pawelx1988

Nie chciało się mi zakładać nowego tematu a uważam, że ten temat jest lepszy niż "obsada" czy nie związany z serialem temat "nowe gwiezdne wrota".... http://www.youtube.com/watch?v=3U9Qw6WJy8U&eurl=http%3A%2F%2Fwww.gateworld.net%2 Fnews%2F2009%2F06%2Fcast-talks-sgu-in-new-sci-fi-promo%2F&feature=player_embedde d mamy co nie co o SG:U:D

ocenił(a) serial na 8
Pawelx1988

Zapraszam do oglądnięcia najnowszego (z przed dwóch dni) trailera 2min. 47sek. Przyjemności: http://hatak.pl/zwiastuny/1223/Stargate_Universe/
Można już zobaczyć statek i naprawdę sporo się dowiedzieć.

Ps: filmweb-owicz „koncentrat „ parę godzin temu stworzył oddzielny temat z tym trajlerem ale miło żeby wszystko było w jednym miejscu.
Zauważcie też ze w linku podanym wcześniej przez „reese” dwa pierwotne trailery zostały wymienione na nowe:
http://www.syfy.com/universe/index.php?sub=sgu&clip=2

Pozdrawiam!

ocenił(a) serial na 8
Pawelx1988

:D:D Zapowiada się naprawdę super!!

ocenił(a) serial na 8
Pawelx1988

Robi się gorąco, coraz więcej trailerów a do października coraz bliżej:)

Pawelx1988

No już tylko 3 dni i 23h :) Oby nie było powtórki z beznadziejnego atlantisa. Jeżeli Wrota będą odgrywały główną rolę to już bedzie dobrze. Ale jakoś nie wydaje mi się, że tak będzie.

Zetnakatel

już jest !!!!! pojawiły się pierwsze 2 odcinki w sieci ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones