PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=433116}

Gwiezdne wrota: wszechświat

SGU Stargate Universe
7,5 10 142
oceny
7,5 10 1 10142
Gwiezdne wrota: wszechświat
powrót do forum serialu Gwiezdne wrota: wszechświat

Pytanie do znawców SG

użytkownik usunięty

Bardzo przypadł mi ten serial do gustu. Może i momentami słaby ale chyba w chwili obecnej jedyny sci-fi jaki jest emitowany. No i mam pytanko:
nie znam poprzednich części ,widzałem tylko kinowego protoplastę i parę odcinków pierwszej serii,
Czy jeśli teraz w czasie czekania na kolejne odcinki SGU będę oglądać SGAtlantis nie będzie to jakoś psuć przyjemności oglądania jedno drugiego?
Trochę zakręciłem się z tym pytaniem ale wiecie chyba o co mi chodzi.
A może lepiej wrócić do samego początku?

ocenił(a) serial na 10

Polecam zobaczenie każdego odcinka ze wszystkich serii i sezonów. serial bardzo wciąga , a poszczególne odcinki są ze sobą powiązane. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10

Napisałeś że widziałeś tylko film więc polecam zacząć od SG-1 bo w SG-A jest dużo elementów które nawiązują do jedynki i możesz nie skapować, a co do oglądania między odcinkami SG-U nie widze przeszkód ,a nawet możesz się zdziwić skąd to albo tamto w SG-U się wzieło ( sg-1 i sg-a zdecydowanie lepsze)

użytkownik usunięty
lukasz861

Ok dzięki. SG-1 już się ciągnie ;)

ocenił(a) serial na 4

sg atlantis troche z sgsg1 sie wiaze ale z universe prawie wcale tylko to ze wrota sa na pokladzie przeznaczenia polecam sg1 od 1 sezonu zaczac od 6 sezonu zaczac atlantis i wtedy równoczesnie mozna

ocenił(a) serial na 4
Turek69

od 6 sezonu sg1 zaczac ogladac 1 sezon sg-atlantis (sprostowanie)

Turek69

6 sezon SG-1 to za wcześnie na zaczynanie Atlantis. Fabuła w Atlantis zaczyna się tak na prawdę po fabule z pierwszych dwóch odcinków z 8 sezonu SG-1. Nie jest absolutem aby zaczynać właśnie tu, ale najlepiej nie zaczynać Atlantis przed 8 sezonem jedynki.

użytkownik usunięty

Jeszcze takie pytanko: kiedy w SG zaczynają się jakieś informacje o "Pradawnych"?
Jestem po 7miu odcinakach pierwszego sezonu SG1 i nic o "nich".

Wydaje mi się, że pierwsza poważna wzmianka o Pradawnych jest dopiero w odcinku 2x15 The Fifth Race. Ale nie spodziewaj się za dużo informacji o pradawnych w SG-1, zwłaszcza w początkowych sezonach. Tam głównymi obcymi są Goa'uld, Asgard i Replikatory.

ocenił(a) serial na 6

Powinienes zaczac od Stargate SG-1 pozniej Atlantyde. SGU ma niewiele wspolnego z tamtymi seriami jest jakby odlamem zaczynajacym sie w bazie ziemskiej gdzie kolejne otworzone wrota poprowadza ich na nieznany statek i odtad historia bedzie tam sie dziala.
Nie polecam ogladania Atlantisa przed SG-1 - zbyt wiele powiazan i odwolan ;]
Nie wspomne o ogladaniu od poczatku ;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones