PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=433116}

Gwiezdne wrota: wszechświat

SGU Stargate Universe
7,5 10 144
oceny
7,5 10 1 10144
Gwiezdne wrota: wszechświat
powrót do forum serialu Gwiezdne wrota: wszechświat

Zakończenie?

ocenił(a) serial na 10

Tak sobie ostatnio gdybałem jakby mógł zakończyć się cały serial - w tych planowanych pięciu sezonach. Jak wiemy misją "Przeznaczenia" było jakby zbadanie 'początku wszystkiego'. Fale, które dowodzą, że "coś" wprawiło wszystko w ruch - wielki wybuch - kiedy taka siła nie miała prawa bytu. Rush podkreślał o tym w jednym z odcinków; niektórzy nazywali to ręką boga. Moim wymarzonym finiszem byłby paradoks czasowy, że to właśnie nasi główni bohaterowie zapoczątkowali znany nam wszechświat [ prawdziwą misją "Destiny" - przeznaczenia nas wszystkich ]. Pradawni chcieli to zbadać, a wychodzi na to, że sami są poniekąd kreatorami [ bogami? ]. Na końcu bym ich wszystkich uśmiercił - dodatkowy tragizm załogi Icarus [ swoiste anioły bogów? - skrzydła w logo etc. ] - ale swoją wędrówką doprowadziliby do niemożliwego - pozostawiając po drodze podwaliny tego co znamy. Twórcy "Stargate" często lubili bawić się w różnego typu pętle czasowe [ pulsary słoneczne ], inne wymiary. Kolejnym krokiem mógłby być właśnie taki paradoks.

Następnym takim moim małym marzeniem jest : W środku serialu poruszyłbym kwestię tajemniczej rasy Furlingów i rozwinąłbym ich wątek. Wiem, że czasem warto pozostawić niedomówienia i taką swoistą magię "nieznanej rasy", która miała duży udział w sojuszu z Alterianami, Asgardem i Noxami. Ale wydaje mi się, że mogłoby to być ciekawe!

Może i jest to banalne co napisałem, ale jest to tylko serial, a nie drugi Bergman czy Kubrick.
Nieskromnie powiem, że byłbym usatysfakcjonowany z takiego obrotu wydarzeń :-)

Macie jakieś swoje wizje dalszych przygód SG•U?

ocenił(a) serial na 10
Spiff

Ja bym chciał jeszcze jakiś odcinek dwugodzinny, który dałby jakieś zakończenie serialu, bo ten Gauntlet nie wygląda jak ostatni odcinek. Co się stało z Ell Wallace ? Wybudzą się z tych kapsuł czy nie ? Przedwczoraj zasiadłem do SGU, dzisiaj skończyłem i kolejny raz czuje ten niesmak... Wszystkie serie SG oglądałem po kilka razy i jakby nie patrzeć SG-1 i Atlantis wypadły świetnie, a SGU nie ma zakończenia... czyżby zostawili furtkę jakby za parę lat chcieli wznowić produkcję do planowanych 5 sezonów ?

ocenił(a) serial na 10
Davidosss

Niestety, ale przy tworzeniu zakończenia nie wiedzieli jeszcze, że nie dostaną zielonego światełka na następny sezon... Stąd tak urwany ;-(
Dlatego założyłem temat, aby można było sobie pogdybać "co dalej?" np. z takim Eli :-)

Raczej nie ma już szans, że serial kiedykolwiek wróci... Stargate - sam w sobie - pewnie tak, ale czy Universe? Wątpię :-(

ocenił(a) serial na 10
Spiff

Myślisz, że będzie jeszcze jakaś inna seria Stargate? Orientujesz się coś w temacie? Ja wiem, że przed Universe miała być inna seria, później miała lecieć równolegle z Universe, a ostatecznie wycofali ją, a Universe anulowali i żadnych wieści nowszych nie słyszałem :/

ocenił(a) serial na 10
Davidosss

Jedyna oficjalna informacja o której wiem to taka, że Emmerich stara się odzyskać prawa do "Stargate" od MGM, aby zrobić kolejny film pełnometrażowy [ reboot ] -> http://www.filmweb.pl/news/%22Gwiezdne+wrota%22+zn%C3%B3w+si%C4%99+otworz%C4%85+ w+kinie-98628 . Niestety to wszystko co jest mi znane...

Z kolei nie wiem o jakiej innej serii mówisz - pierwsze słyszę. Wiedziałem jedynie, że chcieli zakończyć wątki Stargate Atlantis jakimś filmem + SG-1 o Jacku, ale to też nie wypaliło :-(

ocenił(a) serial na 10
Davidosss

W sumie - niestety nie na temat - ale jak już zaczęliśmy o tym dyskutować to... http://www.filmweb.pl/news/MGM+i+Warner+Bros.+daj%C4%85+kas%C4%99+na+trylogi%C4% 99+%22Gwiezdne+wrota%22-105253 - Udało mu się :-)

ocenił(a) serial na 10
Spiff

Nooo, to ja też to wiem, czekam aż wyjdzie :D

ocenił(a) serial na 9
Spiff

Wiedzieli już o tym w połowie drugiego sezonu że na 100% nie będzie następnego. Już po pierwszym było duże prawdopodobieństwo że serial zostanie anulowany, ale wciąż były jeszcze szanse że tak się nie stanie. Dlatego też akcja w drugim w porównaniu z pierwszym tak nagle przyśpiesza. Co później okazało się świetnym zagraniem, niestety zbyt późnym. Twórcy chcieli jak najwięcej pokazać z tego co zaplanowali na następne sezony i "upchali" tyle ile się dało własnie w tym drugim sezonie. W końcu serie Stargate cieszyły się ogromna popularnością i nikt się nie spodziewał że ta seria będzie miał tylko 2 sezony.
A końcówka jest taka a nie inna aby ładnie i zgrabnie zakończyć dane wątki i tu właśnie pozostawić sobie otwartą furtkę na ewentualną kontynuację w przyszłości...

ocenił(a) serial na 10
odwieczny

Dziękuję za odpowiedź, ale ja o tym wszystkim wiem :-)

Chodzi mi tylko o spekulacje nad dalszymi wydarzeniami - czyli co moglibyśmy ujrzeć w następnych sezonach [ planowany 3, 4 i 5 ]. Poruszyć wyobraźnię.

Cytując: "A końcówka jest taka a nie inna aby ładnie i zgrabnie zakończyć dane wątki i tu właśnie pozostawić sobie otwartą furtkę na ewentualną kontynuację w przyszłości..." - i właśnie tego tyczy się ten temat :-)

Zapraszam do wspólnego gdybania nad kontynuacją.

Pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) serial na 10
odwieczny

Aha - Już widzę do czego ripostowałeś i źle się odniosłem... Napisałem, że "nie wiedzieli jeszcze, że nie dostaną zielonego światełka na następny sezon... Stąd tak urwany" - nie skumałem wcześniej. Wybacz.

Kiedyś czytałem jakiś wywiad, bodajże z Mallozzim - gdzie padły słowa, że dowiedzieli się, że serial nie dostanie zielonego światełka kiedy mięli już nakręcony ostatni odcinek drugiego sezonu. To był szok dla aktorów i twórców - niektórzy dowiadywali się o tym przez twittery i z internetu[!!!]. Gorąco wtedy z tym było... Przykre.

Jako ciekawostka: Pamiętam, że padły jeszcze słowa, że w planie zakończenie było coś w rodzaju rzucenia monetą kto ma zająć ostatnią komorę [ całe szczęście, że z tego zrezygnowali ]. Może tyczyło się to tylko ostatniej sceny?

Mogę się mylić, bo już trochę minęło od kiedy to czytałem - więc możliwe, że masz rację.
Jak coś to sorry za wprowadzenie w błąd :-)

Spiff

Siemka widze ze jestes znawca SG. Mam wiec pytanie do Ciebie czy seria SG i SG Atlantyda lecialy rownolegle bo SG konczy sie w 2007 a Atlantyda zaczyna 2004 i nie wiem o co kaman.

ocenił(a) serial na 10
misgumis

Hej. Tak, leciały równolegle - jak się chce być dokładnym to można przeplatać odcinki SG-1 i Atlantydy. Niektóre odcinki/wydarzenia łączą się ze sobą fabularnie. Ekspedycja "Atlantydy" wyruszyła jeszcze podczas trwania pierwszego serialu [ ósmy sezon ]. Możesz obejrzeć najpierw całe SG-1, a potem Atlantydę, ale jak chcesz chronologicznie to proszę :

» https://docs.google.com/document/edit?id=1xrYv_vcPm5cazb57A_ ch7UzQ1XPndlyqBL3WOL9K9xQ&pli=1 - tu jest dokładna rozpiska jak oglądać :-)

Pozdrawiam serdecznie.

Spiff

Wielkie dzieki kolego narazie ogladam sezon trzeci wiec jeszcze troche przedemna. Ale w sumie chyba lepiej ogladac chronologicznie bedzie bardzie poukladane. A wracajac do tematu ktory zaczeles na temat kontunuacji SG to wlasnie fajnie by bylo gdyby wymyslil cos zaskakujacego. I czemu mieliby konczyc sage niech leci jak najdluzej. Moim osobistym zdaniem tylo nie powinni w to mieszac Boga tylko jakis calkowicie fantastyczny watek. A chcac przedluzyc SG np. watek taki ze starozytni wcale nie byli pierwsi i nie byli konstruktarami wrot. A co do samych wrot to moglo by sie okazac ze zostaly one rozsiane po calym znanym nam wszechsowiecie po to by nikt nigdy ich nie polaczyl. Ale licze ze tworcy wymysla cos jeszcze ciekawszego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones