PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=542743}

Haven

7,2 5 835
ocen
7,2 10 1 5835
Haven
powrót do forum serialu Haven

5x13

ocenił(a) serial na 8

1) Napisy dostępne są na stronie pewnego projektu.

2) Jakieś przemyślenia, uwagi, teorie, co w kolejnej części sezonu? :)

ocenił(a) serial na 9
Nessi92

1.Owszem,są ;)

2.
Będzie miał 13 odcinków.
Wraca Colorado Kid ,nadal grany przez Steve'a Lund'a.
Pojawi się także na 4 odcinki aktor William Shatner.Postać, którą zagra Shatner opisywana jest jako bardzo ważny bohater, który ma potencjał, aby na zawsze wpłynąć na los miasta Haven i jego mieszkańców.
Pewnie teraz każdy w Haven będzie miał jakiś Kłopot <3
Mara jest definitywnie martwa.

ocenił(a) serial na 9
kamil665544

"Welcome to Haven. Now that you're here, you can't leave" napisane na Twitterze świadczy o tym, że przez mgłe nikt nie dostanie się ani nie wyjedzie z Haven.
"I am catching up on the drama in Haven." Post napisany przez aktora grającego Williama...Czyżby też wracał w 5B ?

ocenił(a) serial na 8
kamil665544

Racja. Dwight mijał znak żegnający opuszczających Haven i go zawróciło, Nathan w promo 5B próbował przejść przez tę mgłę i go cofnęło. Będzie ciekawie.

Z tego co wiem Colin Ferguson wyreżyserował odcinek o przeszłości Nathana, 5x20 o ile się nie mylę, ale czy sama postać Williama powróci do Haven - ciężko powiedzieć. W kontekście tego, że Mara nie żyje to mogłoby być interesujące, o ile ten wątek przyniesie ze sobą coś więcej.

ocenił(a) serial na 8
kamil665544

1) Chciałam się zareklamować xD

2) I całe szczęście, że James wraca, od niego praktycznie wszystko się zaczęło. Może w końcu poznamy odpowiedź na pytanie, kto go zabił.
Mam wrażenie, po obejrzeniu 5x13, że postać grana przez Williama Shatnera może być ojcem Mary. To było moje pierwsze skojarzenie.
Kłopot dla ciebie i dla ciebie, i dla ciebie też się jakiś znajdzie :D Nathan, Audrey i Dwight będą mieć ręce pełne roboty.
To Haven - ja niczego nie jestem pewna. Jest martwa w naszym świecie, ale czy w świecie jej i Charlotte również? Ale osobiście chciałabym, żebyśmy pożegnali się z Marą na zawsze.

ocenił(a) serial na 9
Nessi92

"Może w końcu poznamy odpowiedź na pytanie, kto go zabił. " Ten sam facet z tatuażem co w przyszłości zabije Duke'a ;) Mam nadzieje, że twórcy o tym nie zapomnieli.

ocenił(a) serial na 8
kamil665544

Niekoniecznie. To, że ostatnią rzeczą jaką widzi Duke jest ręka z tatuażem nie oznacza, że ta osoba go zabije, może ta osoba będzie starała mu się pomóc.

A tajemnica śmierci Jamesa wydaje mi się być bardziej skomplikowana - przecież Dave obudził się obok na niego na tej plaży po tym jak został wyrzucony ze szczeliny, więc może za śmiercią Jamesa stoi ktoś ze świata Mary i Charlotte?

ocenił(a) serial na 9
Nessi92

Właśnie, że koniecznie bo zdolnością Vanessy było przewidywanie śmierci i u innych się sprawdziło.Sam Duke mówił,że go zabije ktoś z tatuażem.

kamil665544

A MNIE SIĘ ZDAJE....że mar nie jest martwa..... Aktualna Audrey po symbiozie to MARA!!! Po czym to poznamy??? Jak myślicie??? Nie przypadkiem rzeczywiście ODCIĘŁA SOBIE PALEC!!! Myślę, że scenarzyści ten odcięty faktycznie palec wprowadzili po to by się w następnej serii okazało , że Duke ją pozna!!! Właśnie po tym odciętym palcu!

JAK MYSLICIE - dobrze kombinuję???

ocenił(a) serial na 9
BSG_fun

Na Twitterze Emily Rose napisała: "Mara was such a fun character to play! " -Czas przeszły.
Po drugie Duke wybuchł ,czyli Mara nie żyje.A na wikipediach ma status "Deceased".No i spełniła się pzrepowiednia,że umrą w tym samym czasie.

kamil665544

Ja jednak obstawiam pifko Wasze w gardła nasze :) , że Duke w wiosennej serii odkryje brakujący palec u Audrey. Może to będzie miało ciut inny wymiar. Mara będzie jakby echem w Audrey jak poprzednio przebijająca Audrey z Mary gdy siedziała z chłopakami w tej chatce i się czasem we śnie Mary odzywała. Kolejne przypuszczenie z gadki matki do Mary: jej brakuje ojca, pluskał się z nią w wodzie. Pamiętam taką przebitkę w poprzedniej serii jak William się pluska z Marą. Czyżby miłość kazirodcza i Mara tęskni za ojcem Williamem , który ją tą brudną miłością stworzył właśnie taką skrzywioną? W serii pojawi się też nasz dawny dzielny kapitan Kirk ... :) Może patrząc na powinowactwa rodzinne w serialu będzie to dziadek Mary, a może ojciec któregoś z naszych starych poczciwych ciągle coś ukrywających gazeciarzy? W każdym razie ilość trublesów uwolniona przez Duka i mgła zapętlająca przestrzeń wokół Haven zapowiada niezły powrót do trublowego klimatu pierwszych serii. Będzie się działo.

Nieco światła na tło magiczne całości rzuciła matka Mary - wygląda na to , że jej ród pochodzi z bardziej zaawansowanej równoległej rzeczywistości. Wręcz zapachniało alienami jak to mówiła. Choć z drugiej strony mówiła o istnieniu jednej kopii w jednej rzeczywistości - może więc fizyka kwantowe (w końcu do badać używała nie sztuczek magicznych , a mikroskopów). Może świat równoległy to po prostu kopia tego świata gdzie pewne rzeczy poszły inaczej i magia jest na porządku dziennym, lecz jej używanie jest zakazane , a korzystając ze zderzeń wszechświatów (szczeliny) Mara przeskoczyła do tego , w którym magia nie jest znana i używana więc nikt jej nie zakazuje - więc poczuła się na tyle mocna , że bawi się śmiesznymi niemagicznymi ludkami, skoro policja magii jej nie ściga jak we wszechświecie jej właściwym. W każdym razie już widać w jaką stronę idą twórcy, nie liczyłbym też , że wszystko się wyjaśni, zbyt magicznie jest. Ale mam nadzieję , że serial jakoś sensownie zostanie skończony... oby tylko nie skancelowany, bo już wiele razy tv zagrały sobie widzom na nosie.... Czekamy więc wiosny!

ocenił(a) serial na 8
BSG_fun

a co jeśli Audrey/Mara ma 9,5 palca? :D to kim jest? :D

Moim zdaniem wątek żyjącej Mary został zakończony, chociaż nie wykluczam, że wróci np. we flashbackach. Wydaje mi się, że twórcy nie pchaliby się znów w wątek Mara czy Audrey i podchody, która z nich dominuje, bo zwyczajnie nie ma już na to czasu.

ocenił(a) serial na 8
Nessi92

*palców :P

wszystko na filmwebie zmieniają, ale opcji edytowania komentarzy jak nie było tak nie ma.

ocenił(a) serial na 9
Nessi92

Myślę że wątek Mary został wyczerpany.Duke uwolnił tyle kłopotów że bohaterowie będą potrzebować co najmniej połowy sezonu a nawet więcej by je ogarnąć.Mam nadzieję że zdecydują się na kolejny sezon, choć sezon 5 jest jak dwa w jednym.

basiula9

No zobaczymy , pewnie macie rację, ale to tylko film, a kamera tak dziwnie skupiła się kilka razy na tym wątku jakby chcieli byśmy to zapamiętali. Może to mało wyrafinowane i raczej dla leming odbiorcy scenario, ale nie zapominajmy, że docelowo to dla USpopkornojadków jest... Tak więc wcale się nie zdziwię jeśli ta moja koncepcja się sprawdzi. W końcu jednak takie pisanie koncepcji o filmie to tylko taka nasza tu gimnastyka - kto trafi ten się potem chwali :)

A film jak film, to tylko film. Lepiej niech ktoś zgadnie jakie będą następne numery w totka :)

ocenił(a) serial na 8
Nessi92

pewnie skonczy sie tym ze wszyscy znikna i zostanie tylko napis Croatoan

ocenił(a) serial na 8
parsxzywykutafon

Pytanie, kto ten napis wyrył.

ocenił(a) serial na 8
Nessi92

na to mozemy nie uzyskac odpowiedzi , nie sadzisz np ze tak bylo by lepiej?zakonczyc finalowy odcinek zagadką?

ocenił(a) serial na 8
parsxzywykutafon

Zależy :) jakieś niedopowiedzenie może być, ale byle to nie było pójście na łatwiznę w stylu 'nie wyjaśniamy bo sami nie wiemy co i jak, a po drugie nam się nie chce'

ocenił(a) serial na 9
Nessi92

Odcinek mega.Nessi92 wielkie dzięki za tak szybkie zrobienie napisów.Myślę że to nie może być ojciec Mary bo jak sama powiedziała on nie żyje i w jakiś magiczny sposób chciała go przywrócić do życia ale tego nie zrobiła.Z resztą po odesłaniu Williama , Dave powiedział że mogli wypuścić jeszcze coś gorszego przez szczelinę.Najprawdopodobniej Colorado Kida zabiła jakaś inna postać z drugiej strony.Jedno jest pewne po słabym 4 sezonie, ten rozkręca się z odcinka na odcinek.Mam nadzieję że wyjaśnią dokładnie czym jest ten drugi świat.

ocenił(a) serial na 8
basiula9

Nie ma za co ;)

Pewnie masz rację do ojca Mary, takie było moje pierwsze skojarzenie, ale teraz myślę, że Shatner zagra kogoś z tamtego świata, kogoś naprawdę potężnego, może właśnie to wielkie zło, o którym mówił Dave.

Zgadzam się, 4 sezon był najsłabszy, ta połowa 5s też miała kilka słabszych momentów, ale ostatecznie wszystko się rozwija w ciekawym kierunku. Też liczę, że dowiemy się trochę więcej o tej drugiej stronie.

ocenił(a) serial na 8
Nessi92

a ja jeszcze nie mam napisow a wy juz macie hehe

ocenił(a) serial na 9
Nessi92

myślę, że się nie dowiemy, to nawiązanie do zaginionej kolonii - do tej pory nikt nie wie kto wyrył napis Croatoan.
Ja mam nadzieję, że faktycznie dowiemy sie kto zabił Jamesa i że faktycznie wpasuje sie to w wątki podjęte w poprzednich sezonach. No i mam nadzieje, że pokaże się William.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones