PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=628533}

Hell on Wheels: Witaj w piekle

Hell on Wheels
7,8 5 169
ocen
7,8 10 1 5169
Hell on Wheels: Witaj w piekle
powrót do forum serialu Hell on Wheels: Witaj w piekle

S05E08 - wrażenia

ocenił(a) serial na 8

Ależ to była dłuuugaaa przerwa.

Retrosy Szweda całkiem niezłe. Jednak brakowało mi większej konkretności w nich i brutalności. Co by lepiej zobrazować jakie to było straszne miejsce i dlaczego Szwed ześwirował.

Akcja na farmie dla mnie wyszła bardziej groteskowo, niż dramatycznie czy też z jakimś napięciem. Stary Hatch z siekiero w plechach, to wręcz mnie rozbawił.

Potyczka Bohannona z Szwedem - wtf? Cullen ma postrzelone udo, jakby Szwed frontem do niego strzelał, a przecież strzelał tak, że wyglądało to tak, że Bohannon w plecy dostał...

Wędrówka przez pustynie, a nawet małe ognisko, rozmowy nie były jakieś odkrywcze. Relacje między tą dwójką nadal komiksowo Batmanowo-Jokerowe.

No i koniec odcinka. Ostatnie chwilę Szweda, dobrze zrealizowane, bardzo mi się podobał motyw z harmonijką i gra aktorska Szweda. Wiem że Szwed był psycholem i mendą, ale szkoda mi go, jedna z moich ulubionych postaci i go tak ubili zaraz po przerwie...myślałam że go pociągną już do końca.
Teraz już zostaje wątek kolei. Mam nadzieje że w kolejnym odcinku zobaczymy Duranta.

ocenił(a) serial na 9
Tortuga033

Też byłam pewna, że Bohannon dostał w plecy i już prawie zawału dostałam, że zginął - na szczęście jednak nie. Podobała mi się ich walka nad rzeką, ale byłam wkurzona, że Bohannon od razu go nie zabił tylko się z nim woził jeszcze. Byłam pewna, że Szwed coś wykombinuje jak zawsze i że uda mu się uciec. Wykombinować wykombinował, ale bez zamierzonego efektu. Jego śmierć pokazana była bardzo dobrze, podobała mi się ta scena. Oczywiście jak już zawisnął, to sobie pomyślałam "Kurcze, szkoda Szweda, lubiłam tę mendę. Jak to tak Hell bez niego?". No nic, czekam na rozwój pozostałych wątków. Mam nadzieję, że zakończenie tego serialu nas nie zawiedzie.

ocenił(a) serial na 8
Kassandra85

Ja się o Bohannona nie bałam, bo byłam niemalże pewna że przeżyje :D
Też myślałam że Szwed ucieknie jak wziął ten kamień, że poczeka na odpowiednią okazje i zwieje, no ale jak się okazało, prawie dojechali na miejsce i z planu nici.

Byłam pewna że Szweda nie utłuką w tym odcinku i dopiero zginie w finale. Do końca miałam nadzieje, że jednak go nie powieszą, bo się Bohannon rozmyśli albo się coś inszego stanie. Nie podoba mi się że go tak zabili zaraz w 1 odcinku po przerwie. Jakby nie było tej przerwy i serial byłby normalnie emitowany w całości, to wtedy ok, a tak to...myślałam że się jeszcze Szwedem naciesze :D

ocenił(a) serial na 8
Tortuga033

Hmmm, po tej przerwie trochę już pozapominałem co tam było, ale muszę napisać że wątek Szweda został rozwleczony niemiłosiernie. Sama scena powieszenia mi się podobała, taka godna porządnego westernu. Jednak mnie jakoś ten motyw szwedzko mormoński nie przypadł do gustu, wolę Mickeya i Evę i ich perypetie burdelowe. Serial na pewno dokończę bo jest dobry, ale po tej przerwie już mi trochę zobojętniał.

ocenił(a) serial na 8
mitrus80

Dlatego nie lubię takich przerw między sezonowych, bo człowiek później zostaje wrzucony w środek akcji, a jest wybity z klimatu. To tak jakby oglądać film, przerwać go pod koniec i wrócić do obejrzenia go za kilka miechów.

ocenił(a) serial na 7
Tortuga033

Będzie brakowalo postaci Szweda w tym serialu. Co do samej jego śmierci - bardziej mnie ruszyła egzekucja pastorki w poprzednim sezonie (wyleciało mi jej imie z głowy). Tu wszyscy wiemy, że Szwed sobie zasłużył.

ocenił(a) serial na 8
krzys81

Ruth :)

ocenił(a) serial na 7
Tortuga033

dzięki :)

ocenił(a) serial na 9
Tortuga033

A dla mnie odcinek świetny, tak typowo westernowy. Pojedynek, polowanie, obrona najbliższych - może początek d*py nie urywał, ale był nieźle zrealizowany. Ciekawie zaczęło się robić dopiero później. Wędrówka, duchowy pojedynek z którego zwycięsko wychodzi Cullen i ostateczny koniec - to wszystko już było na najwyższym poziomie. Nie powiem - postać Szweda dodawała temu serialowi dodatkowego kolorytu, ale nie widzę innego wyjść, jak jego wątek miałby się skończyć. Najciekawsze jest to, że zawsze myślałem, że te wydarzenia wypełnią ostatni odcinek, a tu jeszcze kilka zostało (5, 6 ?). W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych seriali, twórcy pokazali, że są w stanie godnie pożegnać główny czarny charakter nie odwlekając tego momentu do samego końca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones