PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34357}

Hellsing

7,8 17 201
ocen
7,8 10 1 17201
Hellsing
powrót do forum serialu Hellsing

Słyszałam o tym serialu same pochlebne opinie, dlatego podeszłam do niego z wielkim entuzjazmem, zwłaszcza że naoglądałam się już różnych anime o wampirach. Po obejrzeniu serii (cóż, całe szczęście dla mnie - niedługiej), czuję sie zawiedziona. Co w tym serialu jest dobre? Świetny pomysł i muzyka. A co jest niedopracowane? Cała reszta. Postaci wcale mnie do siebie nie przekonały. Victoria jest seksownym kociakiem ze zwolnionym trybem myślenia i wieczną zdziwioną miną. Alucard potrafi nie zaprezentować innej mimiki niż drapieżne unoszenie kącika ust i szydercze ukazywanie kłów. Kubek w kubek taką samą mimikę mają "Ci Źli". Najciekawszą postacią (chyba w ogóle w całym gatunku anime) jest nieprzystępna i desperacko twarda Integra Hellsing. Według mnie, praktycznie wszystkie odcinki (prócz naprawdę niezłych, ciekawych ostatnich odcinków z Incognito) są takie same: są i Mrocznie Uśmiechający Się Źli, i żężące ghoule, i naprzanka, i postękująca Victoria i Alucard wyciągający z szelestem swoją giwerę. Szkoda mi też niedopracowanej strony graficznej - jest po prostu kiepska. Postaci poruszają się jak drewniane kukiełki, w ramach "watowania" akcji powtarzane sa te same sekwencje, otoczenie jest niedopracowane, szczegóły tym bardziej. Kreska jest na ogół totalnie nieadekwatna do klimatu filmu - raczej "miękka", łagodna, kolory są generalnie "przyjazne". Taką kreskę powinno mieć anime obyczajowe, czy jakiekolwiek inne, ale nie mroczny horror przygodowy!
Moim zdaniem to anime mogło być naprawdę wybitne, ale czuję tu tylko zmarnowany i niedopracowany potencjał. Chciałabym się do niego przekonać, ale jakoś nie mogę. Szkoda. Szkoda fajnego pomysłu. Szkielet "Hellsinga" jest dobry, ale wypełnienie mierne.
Moja ocena: 4,5/10.
A fani "Hellsinga" jakie mają argumenty za tym, że jest to anime wybitne?

ocenił(a) serial na 8
Double_3

Przyznaję rację. Też oczekiwałem anime które ma fajny klimat i aż chce się oglądać jeden odcinek za drugim. W tym przypadku tak nie jest. A szkoda, bo pomysł fajny. Dla mnie jedyny pozytyw to postać Alucarda, przynajmniej kiedy się pojawia to coś się zaczyna dziać. Ogólnie te ciągłe gadki bardzo przynudzają, a odcinek z tą małą dziewczynką na fotelu i jej monolog to największa nuda z całej serii.

ocenił(a) serial na 6
MorningGlory

Tutaj fan Hellsinga: Hellsing TV to straszny syf który powstał tylko w celu rozreklamowania mangi która na samym początku była mało popularna.

Nie ma co rozwodzić się nad serią TV, lepiej wziąć się za oryginalnego Hellsinga (a z tym problemu nie ma bo JPF wydało u nas tą serię). W serii TV nic się kupy nie trzyma a poza tym wątki (i to tylko część) zostały wzięte tylko z dwóch pierwszych tomów (narazie tomów jest 9, ponoć ma się zakończyć na 10).

Double_3

Jak to "otoczenie jest niedopracowane", a w której mandze czy anime jest dopracowane otoczenie i szczegóły. To jest nieważne. Ważna jest postać. Styl walki oraz mimika jest też sztandarowy mangowym przedstawieniem i mieszaniem styli, czy nawiązaniem do samurajów.

Żeby zrozumieć to anime napewno trzeba wziąść pod uwagę to że robili je japończycy, a anime jest niby o wampirach, niby o katolickim i protestanckim kościele, i innych dziwactwach europejskich, które poprostu dla japończyków są niezrozumiałe, tak jak i oni dla nas.

To anime jest świetne i miło się nim zaskoczyłem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones