PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34357}

Hellsing

7,8 17 191
ocen
7,8 10 1 17191
Hellsing
powrót do forum serialu Hellsing

KIM JEST Alucard ???

ocenił(a) serial na 10

Uwaga: Nie czytajcie tego tekstu, zanim nie obejrzycie całego Hellsing?a! Zapewne wielu zastanawia się, kim jest Alucard, charyzmatyczna i tajemnicza postać... Jest Wampirem, to pewne, ale kim konkretnie? Zastanawialiście się kim jest, gdy w momencie śmierci Incognito jego twarz porównała sie z inna drugą twarzą? Dobra, dość trzymania w niepewności, ta druga twarz należy do Vlada Tepesa, mołdawskiego księcia. Po koronacji dano mu imie Vlad III Dracula. Może się on pochwalić wyjątkowym okrucieństwem. Przykłady? Ponabijał na pale 70000 ludzi (tak podwładnych jak i wrogów), kazał przybić nakrycia do głów tureckich wysłanników, ponieważ ośmielili się nie zdjąć ich przed jego obliczem. Żeby było zabawniej jest on teraz uznawany za bohatera narodowego w Rumunii. Warto też dopowiedzieć, że skończył z głową zakonserwowaną w miodzie (przynajmiej tak uważali wieśniacy). Gdyby nie fakt uwiecznienia go przez Brama Stokera w XIX-wiecznej powieście ?Dracula? nie byłoby mangi ani anime Hellsing. Dochodzimy wreszcie do sedna sprawy. Kim jest Alucard? Przeczytajcie jego imię od tyłu. Jakieś niejasności? Należy wspomnieć iż wg. legendy, Alucard to syn Draculi i śmiertelniczki, dlatego wątpie by Alucard był Draculą. Wiadomo ze dzieci dziedziczą nazwiska rodowe po rodzicach. Dracula junior musiał zmienic nazwisto na Alucard zeby niezostał zabity za występki ojca.
Ale bardzo często się zdaża ze jaki ojciec taki syn :} Niektózy nawet myślą że Alucard to Vampire Hunter D i po głębszym zastanowieniu się nad tą sprawą myśle ze tak własnie jest.
Polecam komiksy Hellsing (rozjaśniają umysł:))

dziobasek2

wow....no co Ty nie powiesz. Wybacz za ironię, ale to jest na każdym kroku, wszyscy to wiedzą, więc po co sie wychylać

ocenił(a) serial na 10
dziobasek2

Hmm... Tak, Okey. Zgadzam się na 100% że Alucard miał bliski związek z rodzinką Vlada, ale... W 7 odcinku anime, Alucard mówi do Maxwella taki tekst: "Wy Rzymianie nie zmieniliście się ani trochę przez 2000 lat", co sugeruje, że historia życia Alucarda jest znacznie dłuższa, ponieważ, może się mylę, ta wypowiedź wskazuje na to, iż on PAMIĘTA Rzym sprzed 2000 lat. Ta data ma również, jak powszechnie wiadomo, związek z Jezusem.

Co o tym myślicie?

the_monster_man

Uważam, że nasz bohater po prostu uważnie przestudiował losy świata i nic poza tym.

coolka89

dokladnie. kto czytal 'Dracule', ten wie, ze hrabia mial baaardzo duza biblioteke i lubil czytac.

ocenił(a) serial na 10
Nox

No nie wiem, może macie racje, ale z doświadczenia wiem, że takie, zdawałoby się, banalne i nic nie znaczące wypowiedzi czy szczegóły, często mają w mandze i anime później wielkie znaczenie. A, jak już napisałem, dla mnie zabrzmiało to tak, jakby Alucardowi chodziło o konkretny czas (w końcu Imperium Rzymskie NIE narodziło się 2000 lat temu (tylko wcześniej), do której to daty odwołuje się Alu)

the_monster_man

oczywiście masz troche racji a wielu uzytkowników ma nikłą wiedzę z tego co wyczytałem :) oczywyścię są legendy i były juz o tym filmy i tak dalej ze wampiry powstały dużo wcześniej a sam Alucard w ktoryms momencie dał znac o tym ze jest o wiele potezniejszy i starszy niz by sie to wydawało...rozchodzi się o Judasza bo to on według niektórych jest pierwszym który to zapoczątkował dlatego też może to być zaczepienie do tych 2000 lat... co do tego jeszcze pamietajcie ze wampiry zabija woda swiecona, krzyż, srebro i osikowy kołek... kreuje sie tu dosc mocna zaleznosc... wody i krzyża tłumaczyc nie trzeba.. osikowy kołek dlatego że judasz powiesił sie na osice...srebro bo sprzedał jezusa za srebrniki...także słuszna uwaga z tym Rzymem...

użytkownik usunięty
the_monster_man

Moim skromnym zdaniem doszukujesz się sensu tam gdzie nie trzeba. Nie łącz jednego wymyślonego Alukarda z Jezusem. W dodatku na siłę. Rzymianie byli okrutni daaaawno temu,a księżulek też najmilszy to nie był. Bardziej o to chodziło. Okrucieństwo nigdy nie umarło.

ocenił(a) serial na 8
the_monster_man

Nie, zdecydowanie. Zresztą w mandze jest dokładnie wyjaśniona historia i postać Alucarda i nie ma wątpliwości co do tego kim był. Już zresztą tytuł sugeruje nam jego prawdziwą tożsamość - Abraham van Helsing miał być zabójcą Draculi.

ocenił(a) serial na 10
dziobasek2

Wystarczy że imię Alukard przeczytamy wspak i wszystko będzie jasne.

ocenił(a) serial na 6
dziobasek2

a z tym synem mnie zaskoczyles ;]

ocenił(a) serial na 10
slocik

nie zaskoczyłeś tylko zaskoczyłaś jestem dziewczyna i mam na imie Anka.
A jeśli chodzi o Alucarda to popatrzcie w google na grafike "Isaak fernand von kampfer" i wtedy bycmoze wszystko wam sie rozjaśni w głowach. :)

ocenił(a) serial na 10
dziobasek2

Mnie osobiście nic się nie rozjaśniło - nazwisko znajome, pochodzi z innego wampirzego anime "Krew Trójcy" , ale co ma wspólnego z Alucardem? Prosiłbym o jakąś dodatkową wskazówkę ;)

użytkownik usunięty
dziobasek2

A mnie zastanawia dziobasek2 czemu w swoich postach kopjujesz to co napisano na stronie Hellsing project. Słyszałaś o czymś takim jak prawa autorskie? Nie żebym był jakimś obrońcom tej strony, czy wrogiem piractwa, ale jak chcesz zabłysnąć swoją wiedzą wymyśl coś swojego. Mogłaś przynajmniej postarać się i napisać to własnymi słowami.

ocenił(a) serial na 8

filmik jest z 2002 post temat twój powstał w 2007. Gratuluje spostrzegawczośći i chęci podzielenia sie:P

Dwa jak już kopiujesz tekst z innej strony i to w całości to przynajmniej zacytuj go.

ocenił(a) serial na 6
Redgard

pla pla pla..... uważam, że autor tematu się za bardzo nie wysilił XP Wszystko wiadome, a najbardziej dobijające jest to, że Kohta Hirano (twórca mangowej wersji Hellsinga) wcale nie mierzył w takie historyjki :] on po prostu przyczytał jedno imię o tyłu i stworzył postać, która wymiata w mandze, w której krew stanowi 90% każdej strony xD no to tyle.... wybaczcie xDD

quacken

kto przeczytał całą mangę ten wie, że Alucard to Dracula. W mandze są masy wydarzeń i dialogów, które to potwierdzają.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
hubert_pawlak

NO przecież wiadomo że to dracula bo jego imię wspak to właśnie alucard!!!
W tym anime co chwilę są ku temu przesłanki i wskazówki...

dziobasek2

Wiekszosc to same bzdury:
Po pierwsze Vlad Tepes (Tepes oznacza palownik) znany rowniez jako Vlad III Dracula (Dracula znaczy Syn Smoka lub Diabla) nie byl moldawskim ksieciem tylko hospodarem wołoskim, a to jest roznica.
Po drugie podana liczba wynoszaca 70000 nieszczesnikow nabitych na pal jest wysoce zawyzona, a wacha sie ona od 30000 do 40000 ofiar "nawleczonych", w tym wiekszos stanowil tureccy jency, a samo nabijanie na pal mialo iscie charakter psychologiczny majacy na celu wywrzec przerazenie na zolnierzach armii sultana.
Ciekawostka moze byc fakt ze Vlad III Dracula byl członkiem Zakonu Smoka, czemu zawdzięcza swój przydomek. Zakon Smoka był swoistą wspólnotą militarno-religijną, stworzoną w 1408 r. przez króla węgierskiego, Zygmunta Luksemburskiego, dla obrony chrześcijaństwa oraz do walki z tureckim Imperium Osmańskim. Symbolem zakonu był smok, stąd też jego nazwa (Dracul znaczy po rumuńsku smok).
Po trzecie motyw z tym synem Vlada - Szok... Totalna bzdura, Dracula nie mial dzieci. Pozatym jedna z legend mowi ze Judasz Iskariota,Kaligula i Vlad III to jedna i ta sama osoba, zyjaca na przestrzeni wiekow. Wiec podsumowywujac Alucard z Hellsinga to porostu nikt inny jak Hrabia Vlad III Dracula Hospodar Woloski.

ocenił(a) serial na 10
nachunte

Napisałeś /aś się tyle a niema to nic wspólnego z fabułą. Alukardo został stworzony przez Hirano. Wyjaśnia to w jednym z wywiadów. Jak mi się uda znaleźć jego angielską wersje to dam wam znać.

synowiecmarcin

Jak mniemam nie przeczytales calegu tekstu.
Gdybys przeczytal to bys zauwazyl dokladne ten sam motyw tworzacy fakty z zycia Vlada Draculi a miedzy zyciem fikcyjnego Alucarda.
Naprowadze cie jesli nie wiesz o co chodzi, Dracula i Alucard nalezeli do chszescianskich organizacji, Dracula do zkonu smoka, a Alucard do Hellsinga. Reszta sama ci sie skojarzy.

nachunte

oficjalnie niemial dzieci,ale ..mial sporo kochanek.....o tym sie glosno przeciez niemowi....

senniks

No tak np. żonę swojego brata Vasile Lupa (Lup po Rumuńsku wilk)Którą uwiódł po jego śmierci, a właściwie w czasie wiezienia go, gdy dowiedzial sie ze chce go zabic :D taka ciekawostka troche nie do tematu

nachunte

Jeśli już jesteśmy przy Vladzie to cierpiał on prawdopodobnie na rzadką odmianę porfirii ,która może się charakteryzować: zaburzeniem umysłowym i bezsennością.Dodatkowo skóra jest wtedy biała i bardzo wrażliwa na promienie UV (światło słoneczne),które powodują czernienie skóry lub nawet oparzenia.Wargi chorego mogą się zmniejszyć,co spowoduje odsłonięcie zębów,przede wszystkim najdłuższych z nich-siekaczy.Chory cierpi na niedobór żelaza(które w łatwo przyswajalnej formie występuje we krwi) a zarazem może być wrażliwy na metale takie jak ołów czy rtęć.Chory nie powinien też jeść niektórych produktów zawierających pewien enzym(niestety,nie pamiętam nazwy) który w sporych ilościach występuje w czosnku.I co,ogólnie brzmi znajomo,co? :D PS.Oczywiście,nie każdy chory cierpi na wszystkie te objawy i w równie dużym stopniu.Niemniej połączenie ich,czyli ostry przypadek tej choroby,daje nam malowanego wampira :)

ocenił(a) serial na 10
dziobasek2

lubie ciekawostki a jakiś frajer mówi że po co się wychylać .
niech on się nie wychyla z takimi tekstami
dzięki za wyjaśnienie szok nie wpadł bym na to tak szybko

Chucky_Tbg

kto pyta nie bladzi:) zawsze jest lepiej zapytac niz bladzic w ciemnosciach

ocenił(a) serial na 7
senniks

Japończycy zastosowali postać Alucarda w wielu uniwersach, m.in w grach z serii Castlevania (pierwsza 1986). W jednym epizodzie sagi, mianowicie Symphony of the Night (1997 - w tym samym roku wyszedł pierwszy tom mangi Hellsing) głównym bohaterem był właśnie Alucard..I ścigał Draculę. Japończycy mają tendencje do wprowadzania takich postaci jak Alucard (mitologicznych, istniejących w tej czy innej formie w jap-popkulturze) do swoich gier, i zawsze są to różne interpretacje danego stworzenia (np mitologiczny Kraken b. często występujący jako potężna, wodna bestia, ale w bardzo różnych formach - ośmiornica, rekin, skorupiak et cetera). Akurat w Hellsing Alucard i Vlad to ta sama osoba, jest pewną interpretacją Vlada Țepesa. Interpretacją, która zakłada iż Dracula po pokonaniu żałował swych czynów ("ginąc" z rąk zwykłego śmiertelnika, który do końca pozostał wierny swemu człowieczeństwu) i w serii Hellsing stara się odkupić swoje grzechy walcząc z sobie podobnymi. Tłumaczy to także jego maniakalną ekscytację ilekroć zdaje mu się iż spotkał istotę tak potężną, by w uczciwej walce go zgładzić, spłacając tym samym jego dług wobec ludzkości. Przynajmniej to moja teoria.

ocenił(a) serial na 8
dziobasek2

alucard to postać z komiksu wytworzona w umyśle jakiegoś skośnookiego rysownika :) pogódźcie się z tym.

ocenił(a) serial na 7
dziobasek2

ja poprostu nie wierze że ktoś jest na tyle bystry aby kopiowac teksty z innych stron ku "oświeceniu" reszty. Wystarczy przeczytac mange,gdzie jest miliard przesłanek apropos jego mołdawskich korzeni,(jak choćby armia tureckich zmor wypuszczona na nazistów)ale oczywiście większosć ludzi obejrzała 13odcinków animca i myśli że odkryciem jest alucarD xP wystarczy wgłębic sie w temat,ja okres fanatyzmu hellsingiem mam za sobą ale jedno powiem - manga jest warta uwagi dla kogoś,kto interesuje sie historią,a 13-odcinkowa seria strasznie spłyca cały wysiłek Kohty,ale rozumiem że wyboru nie mieli majac kilka rozdziałów pierwszego tomu.

na przyszłość proponuje zamieszczać coś bardziej odkrywczego niż oczywiste fakty fabularne z filmu....

Shrodis

Eh... może jestem debilem, ignorantem itp, ale nie wpadłem na to że Alucard to Drakula od tyłu, i ogólnie te wszystkie powiązania z Drakulą opisane w tym wątku bardzo mnie zaciekawiły i za nie dziękuję. Piszę to po to, aby pokazać że coś co dla jednych jest oczywiste, dla innych takie być nie musi, dlatego warto na forum poruszać kwestie niedomówień/ciekawostek związanych z (w tym wypadku) Anime.

( Swoją drogą naprawdę dziwię się że sam ten fakt historii Alucard'a przeoczyłem ;/ może to przez to, że podszedłem do tego anime zbyt płytko.. trochę od niechcenia hmm, no trudno... )

morcinka17

(.. przypominam sobie jeszcze moment konfrontacji Alucarda z Incognito, gdzie pierwszy "zdziwił" się z dziwnego mienia Incognito, i dopowiedział, że jego własne imie jest (bodajże) "akronimem" (czy coś podobnego)... nawet wtedy, przez chwilę nad tym pomyślałem, ale przybity toną akcji na ekranie nie zdążyłem wykminić, że chodziło o czytanie wspak, jego imienia.. Wniosek na przyszłość - zachować jasność umysłu podczas oglądania wszystkich filmów (itp).) - NAWET TEGO KOMENTARZA NIE CZYTAJCIE - SZKODA CZASU

ocenił(a) serial na 7
morcinka17

no cóż,to jak widać zależy od podejścia do seansu ;) dla bardziej skupionych nie byłoby to w ogóle dziwne

ocenił(a) serial na 10
dziobasek2

Niestety nie miałam jeszcze okazji oglądać Hellsinga(nie mogę znależć odcinków - poszukam jeszcze na YT), ale za to oglądałam Hellsing Ultimate,który (podobno - nie wiem bo jeszcze nie czytałam) trzyma się fabuły z mangi. Nie do końca znam fabułę ponieważ oglądałam Hellsinga "na szybko" jeśli można tak powiedzieć, ale niektórych rzeczy po prostu nie da się nie zauwarzyć, więc chciałabym wyjaśnić użytkownikom takim jak np.<bumbleble>, że Alucard faktycznie jest postacią fikcyjną, ale nie da się zaprzeczyć, iż został wymyślony na wzór Drakuli/Vlada Palownika etc. Ktoś napisał, że Alucard został wskrzeszony przez ojca Integry - nie wiem czy to prawda, ale trzyma się kupy. Jeśli tak to wszystko do siebie pasuje. Wystarczy przeczytać mangę lub obejrzeć Hellsinga Ultimate i chociaż trochę znać historię. Teraz trochę powyjaśniam: Vlad Palownik zawdzięcza sobie przydomek swoim okrutnym metodom zabijania (jak już każdy zapewne zdołał się domyślić). W fabule mangi/anime na każdym kroku można spotkać powiązania Alucarda z ową postacią. Potwierdzeniem tożsamości jest zdjęcie przez niego (z inicjatywy Integry) wszelkich ograniczeń w walce z o. Alexandrem Andersonem z Iscariote. Wtedy ukazuje się jego pierwotna postać. W którymś z odcinków Alucard ma również sen, wspomnienie, które utwierdza mnie w przekonaniu iż jest on postacią wzorowaną na wołoskim hospodarze, tudzież księciu.
Jako ciekawostkę (związaną z owym snem) mogę powiedzieć, że swą chorobę psychiczną Vlada zawdzięczał molestowaniu seksualnemu w dzieciństwie i wszechobecnemu okrucieństwu podczas wojny. Historia ogólnie jest na prawdę ciekawa więc zachęcam do zapoznania się z tą postacią ;D

ocenił(a) serial na 10
ManNextDoor

W komentarzach na AnimeShinden pod Hellsingiem Ultimate znajdziecie sporo informacji, które zaspokoją waszą ciekawość.

ocenił(a) serial na 8
dziobasek2

1. Tak zastanawialem sie kim byl alucard
2. Wystarczy przeczytac jego imie od tylu by wiedziec kim jest konkretnie.
3. Widac podobienstwo miedzy Vladem.. Ogólnie to chyba kazdy wie kto to byl. ni byl to moldawski ksiaze tylko wladca Woloszczyzny - Hospodarstwo MOldawskie i Woloszczyzna to co innego bylo.
4. Co zabawnego w tym ze uznali go za bohatera narodowego? Byl okrutny tylko wobec przestepców, zdrajców i turków. Byl on genialnym strategiem, pokonal on dziesiatki tysiacy turkow. Dla swoich byl dobrych, wrogow traktowal jak podludzi.
5. hellsing nie jest powiazany z Vampire HUnter d.. zreszta to niepodobne postaci.

dziobasek2

dawno oglądałem helsinga i teraz przypominam sobie to anime ale niestety znalazlem jak dotąd tylko 13 odcinków pierwszej serii a o ultimate niestety nic nie znalazłem, kiedys oglądałem helsing ultimate tez ale nie wszystkie odcinki bo po prostu nie było ich na stronie na której oglądałem. ;/ zna ktos dobre źródło wszystkich odcinków?

ocenił(a) serial na 8
patryk_9015

bo tyle ma oryginalna seria

ultimate nie wiem, ile miał. wiki pomoże:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones