PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=595358}

Homeland

7,9 65 573
oceny
7,9 10 1 65573
7,0 12
ocen krytyków
Homeland
powrót do forum serialu Homeland

Obejrzany.

No myszę przyznać że był to naprawdę świetny odcinek, zwłaszcza pierwsza połowa i sceny w ambadzie i trochę słabsza ta z zasadzką na konowój.
Zaczmijmy może od początku czyli sceny z Carrie, szkoda mi tu Johna nie był jakąś ważną postacią ale w sumie był dość fajny. Moim zdaniem cała sekwencja z zasadzką na konwój dość słaba no i ta Carrie z M-16 kurjozalna trochę(to zrozumią ci co czytali książke;-))
Ochrona tunelu-śmiech na sali, jeden młody żołnierz(tylu pokazali przynajmniej).
Cała sekwencja w amabsadzie świetna tylko czemu Quinn i ten żołnierz mieli krótką broń(nie maja tam żadnej zbrojowni z czymś cieższym?), mogli chociaż te ak-47 tym zabitym terorystą zabrać, no ale czepiam się zwłaszcza że i tak sie im nie przydały póżniej....
''Wrażliwość'' Lochearta mnie znieszmaczyła, co to miało być?, śmieszny był też pomysł z daniem mu do rąk takich ważnych papierów jak lista agentów, ale o tym pewnie będzie dłuższa dyskusja wieć na tym na razie skończe ten temat.
Szkoda mi Fary nawej ją polubiłem trochę a tu taka śmierć(chyba twórcy chcą wyczerpać limit zgonów ważnych postaci w tym sezonie).
To tyle jeśli idzie o pierwszą cześć odcinka, przejdzmy do fragmentu cztery godziny póżniej.
W tym fragmencie bezsprzecznie najlepszą postacia był Quinn i jego plan zemsty(przypomina teraz Jacka
Bauera w ósmym sezonie ''24'' co jest pozytywną inspiracją jak dla mnie). Mam szczerą nadzieje że facet nie odpuści i dopnie swego nie zważając na nikogo nawet jeśli miał by przez to zginąć.
Scena jak ucieka agentą ISI i zamierza torturować tego faceta który porwał Saula świetna, był przygotowany nie ma co, a tu mięczak chyba od razu pękł.
Dodatkowo wątek Dennisa i pani amasador, nudny moim zdaniem taki zapychacz.
Po zwiastunie jedenastego odcinka czekam ze sporym zainteresowaniem zwłaszcza na to co Quinn nawywija.

Jak kolwiek szczerze pdobał mi się odcinek to....No Brody, No Homeland"-).ech

WOLVERINE55

Osobiście spodziewałem się raczej okupacji ambasady, jak w Iranie, a tymczasem mieliśmy krótką akcję zaplanowaną na zdobycie materiałów i ucieczkę.

Poziom bezpieczeństwa ambasady to śmiech na sali. Jeśli już ten tunel był słabym punktem, to za nim powinny być umieszczone drzwi jak do skarbca, niemożliwe do sforsowania bez zawalenia wszystkiego.

Do tego kilkunastu marines to cała ochrona?



ocenił(a) serial na 8
marcin261287

Tak jak powiedział Quinn to nie była misja samobójcza więc okupacja nie wchodziła w grę. Mieli konkretny cel, wzięli i wyszli. A moim zdaniem i tak mieli sporą ochronę, bez przesady, to nie Biały Dom a do tego byli pewni, iż rząd jest po "ich stronie" a raczej jest przekupiony i nie pozwoli na takie akcje. Jednak mylili się.

MartWa

Lepszą ochronę mają ambasady nawet w bezpiecznych krajach. A tutaj mówimy o Pakistanie. Zostawianie ambasady pod ochroną kilku żółtodziobów z bronią krótką nijak ma się do realiów.

Tej akcji nie zaplanował rząd Pakistanu, lecz jakiś odłam ISA. Rząd Pakistanu czerpie duże korzyści z amerykańskiego wsparcia wojskowego. Odcięcie tego źródełka byłoby im bardzo nie na rękę.
W realnym świecie USA często używa tej karty do wymuszania rożnych rzeczy na swoim bliskowschodnim "przyjacielu".

ocenił(a) serial na 8
marcin261287

W serialu też użyli. A szczerze mówiąc to nie wiem jaką mają obronę ambasady XD ale wątpię, że taką jak sobie wyobrażasz ;).

MartWa

Coś pomiędzy tym, co sobie wyobrażam, a tym, czego Ty nie wiesz ;)

ocenił(a) serial na 8
marcin261287

Na filmwebie wszyscy wszystko wiedzą i wszystko już widzieli :D.

MartWa

Albo tak im się tylko wydaje ;)

ocenił(a) serial na 8
marcin261287

Dokładnie, sam się podsumowałeś.

MartWa

Niekoniecznie, no ale niech Ci będzie, że masz rację ;)

ocenił(a) serial na 7
marcin261287

Realiow? Jakich realiow? Bardziej realistyczny byl Indiana Jones Poszukiwacze zaginionej Arki.

Ostatni odcinek obraza inteligencje widzow, nawet niewyksztalconych Meksykanow z prowincji Chiapas. Szkoda. Szkoda, ze tworcy poszli w strone science-fiction. Technicznie ten sezon byl bardzo dobry, po co bylo fabule przekierowywac w strone debilizmu dla pieciolatkow?

ocenił(a) serial na 7
marcin261287

Opis zabezpieczen ambsasady zaczerpniety chyba z jakiejs kreskowki, tudziez z innego komiksu. Tajne materialy skupione w torbie, podobno nieskopiowane, a wiec bedace jedyna istniejaca lista agentow. Tak niedorzeczne, ze az komiczne. To nawet nie jest konspiracja polska z czasow IIWS. To podpada pod partyzantke z epoki Powstania Listopadowego.
Placowka w Islamabadzie, a wiec jedna z kilku najwazniejszych placowek amerykanskich na swiecie. I kilku marines w srodku, bo reszta zwiedza miasto (pojechala na miejsce katastrofy komiczno-kabaretowej).
Patrze na to i oczekuje nadejscia kosmitow, oczekuje podrozy w czasie i oczekuje zjawisk paranormalnych. Tylko wtedy bedzie sie to wszystko trzymalo kupy. Homeland jako serial sf nie musi byc zly, tylko trzeba dopracowac szczegoly.

per333

Z tą jedyną kopią listy agentów takie głupie nie było. Jest nawet pokrótce wyjaśnione.

Oczywiście dyrektor CIA mógłby mieć trochę oleju w głowie i wymienić to na coś innego, bezużytecznego dla terrorystów.

ocenił(a) serial na 5
marcin261287

Ten szef CIA chyba specjalnie kreowany na takiego bez powołania do tego stanowiska :)

ocenił(a) serial na 7
WOLVERINE55

"Wątek Dennisa nudny". Bodajże to samo pisałeś, gdy ten wątek się rozpoczynał, a wiemy, że od niego wszystko zależało, więc bez sensu jest uważanie go za 'zapychacza'. Osobiście przeczuwam, że Dennis, będzie chciał się jeszcze desperacko ratować ze swojej, beznadziejnej sytuacji nie raz, a podanie paska wykorzysta przeciwko swojej żonie.

No i to "No Brody No Homeland"... żenada.

ocenił(a) serial na 8
Sayid1

No chyba chciał jej zagrać na uczuciach i nie zamierzał ani przez chwilę się zabić.

WOLVERINE55

Dennis rozrabiaka jeszcze użyje tego paska do ucieczki. Zobaczycie. ;)

ocenił(a) serial na 7
marcin261287

Bedzie jak MacGyver i zrobi z paska helikopter. W tym serialu juz wszystko jest chyba mozliwe. Co zabawne, ten sezon byl dramaturgicznie bardzo dobry, dobrze zmontowany, ale fabularnie glupota osiaga kolejne stopnie wtajemniczenia.

ocenił(a) serial na 9
per333

Wygląda jakby pomysły na odcinek dodawano w ostatniej chwili, bez żadnych przemyśleń, bez względu jak bardzo to jest naiwne. Strzelcy mogli trafić każdego tylko nie Carrie i Saula, żałosne. Szczególnie że się nie kryli wcale lepiej jak inni. Głupota za głupotą. Robi się z tego dzieło klasy B. Ocena odcinka 5/10.

ocenił(a) serial na 9
r1xc

Nie mogę z takimi komentarzami... to co mieli zabić Carrie i Saula żeby tobie się wydawało że to bardziej realne? Przecież nie kręci się filmów o ludziach co giną w nich na początku... i co to też nie realne..?

ocenił(a) serial na 8
Sayid1

Zgadzam się, wątek rodziny Brody'ego był mega nudny, Dennisa był kluczowy dla akcji 4 sezonu. Jest mega gnidą i na pewno coś jeszcze odwali.

ocenił(a) serial na 5
MartWa

Przypomnisz mi dlaczego on w ogóle zdradził?

ocenił(a) serial na 8
jocisko

On chyba wynosił te papiery dla Sandyego który wymieniał je na informacje o terrorystach, tak chyba było powiedziane...

No kończę ten spam, jestem już przecież bogaty jeśli wierzyć plotką:-).

ocenił(a) serial na 5
WOLVERINE55

Dla Sandiego? :) aaa, dla kumpla znaczy się?

ocenił(a) serial na 8
jocisko

Sandy-czyli poprzedni szef placówki który zginął w pierwszym odcinku bo Quinn go poświęcił by ratować Carrie(tak wiem że jego chcieli zabic) .
Ach, ta miłość;-)
Choć chce się mylić w tym przypadku.

WOLVERINE55

Dobry odcinek, dużo się działo i następny zapowiada się interesująco. Zastanawiam się dlaczego dyrektor nie podmienił tej listy, ale kto go tam wie. Dziwi mnie zachowanie Carrie, że jest zawzięta wszyscy wiedzą, a tutaj jakby odpuściła. Może to ustawili razem, bo jakoś nie wyobrażam sobie, że Carrie chciała dać spokój terrorystom i wracać do domu.

ocenił(a) serial na 8
Cairns

Zwiastun świadczy raczej o tym że tego nie zaplanowali, choć kto ich tam wie;-).
Jest taka scena która wygląda jakby Quinn chciał ją udusić.....
Chyba nigdy nie był w stosunku do niej tak brutalny jak w tej scenie, choć ja go nawet rozumie.

No kończę bo znowu się zaczną komentarze że ktoś mi płaci za ten spam:-).

WOLVERINE55

Chyba każdy widz miał taki moment, że chciał ją udusić, więc co się dziwić jemu:)

Znaczy ile Ci płacą?

ocenił(a) serial na 8
Cairns

Tu masz szczegóły:
www.filmweb.pl/serial/Homeland-2011-595358/discussion/Widownia,2563066

I to niby ja wymyślam niestworzone teorie.... oj znowu zaczynam być złośliwy.

WOLVERINE55

Mogłeś napisać, że płacą i niech inni zazdroszczą;)

ocenił(a) serial na 8
Cairns

Kusiło mnie odpisać że za tą forsę kupiłem sobie apartament na Manhattanie i nowego Hammera z wygodnym przechstronym wnętrzem i siedzeniami ale dałem sobie spokój... Do teraz;-).
Nie żebym się chwalił.;-).

ocenił(a) serial na 8
WOLVERINE55

Wow ziomek myślałem, że jesteś partnerem do dyskusji ale jak nie wiesz co to takiego ironia a obok sarkazmu to nawet nie stałeś to chyba nie mamy o czym gadać.

ocenił(a) serial na 8
CowBoy_Bebop

No cóż przynajmniej nie wymyślam zakręconych teorii o innych użytkownikach filmwebu...
I masz rację:chyba faktycznie nie mamy.

ocenił(a) serial na 8
WOLVERINE55

Hahaha, nie wierzę. Rzuciłem Ci w twarz, że to było sarkazm a Ty dalej swoje. Jest gorzej niż myślałem. Tak trzymaj !

ocenił(a) serial na 8
CowBoy_Bebop

Nie ma to jak dyskusja z kimś komu skończyły się argumenty.
A czy ja nie dyskutuje?, wyrażam swoją opinie i odpisuje na komentarze które uważam za godne uwagi, pozostałe ignoruje. Na przykład te Majku. A nawet twoje....

ocenił(a) serial na 7
WOLVERINE55

No to tak. Ostatnie dwa odcinki co i rusz zmieniały kurs. Tempo akcji miały naprawde świetne, ta dłuższa przerwa była męczarnią. Poprzedni skonczył się w najbardziej emocjonujacym momencie, nawet nie jestem w stanie opisac jak bardzo nienawidze za to twórców.
Fakt że terroryści wchodzą do amerykanskiej ambasady przed tunel w podłodze jest idiotyczny. Serio? najlepiej strzezona ambasada na świecie pewnie a oni mają tunel o którym jak sie okazuje wie połowa załogi? Jezu, przez te dwa tygodnie jak było mi smutno to przypominałam sobie ten pomysł. I od razu zaczynałam sie smiać.
Dalej. Późniejsza akcja z atakiem na konwój była równie zaskakująca/idiotyczna. Oczywiscie moglo się cos takiego wydarzyć ale... no błagam.
Ogólnie ta scena przedstawiała się trochę komicznie. Za dwoma samochodami chowa się kilku marines i strzela na oślep. Czy terroryści zapomnieli, że mieli coś na kształt bazuk? I że mogli strzelac z nich dwie minuty wczesniej? Dlaczego teraz nie mogli? Raz a dobrze panowie!
Akcja w ambasadzie była bardzo dobra. Trzymała w napięciu. To na plus. Na minus liczebnosc marines. Gdy usłyszałam że tych 10 którzy pojechali na miejsce konwoju, to wszyscy którzy tam siedzieli to zaczełam się smiać. To może być ewentualnie ochrona jednego piętra. Przeciez tylu ich przy wejściu stało.
Fary mi trochę szkoda. Ale nie wierzyłam że ujdzie z tego cało.
Postawa Lockharta mi się nie podobała. Przez cały sezon był zimny i bezwzgedny. A teraz co? Może to szok? Bo po tym jak talibowie weszli do tego pokoju wygladał jakby miał zejśc na zawał. Jak dla mnie to potem go zjadła panika i dlatego nie działał logicznie. Jego decyzja o oddaniu tej listy tylko pogorszyła sprawę. Wiem że to był trudny wybór, ale taki myk nigdy się nie udaje.
Ale rzeczywiscie mogł podmienić tą liste. Nawet byłam zdziwiona że tego nie zrobił bo to wydawało mi się oczywiste.
Pani ambasador i mężuś. Lubiłam ją, uważałam ze ma jaja. W skarbcu zachowała się odpowiednio, widac ze myslała logicznie. Ale potem podczas rozmowy z mężem? To jej spojrzenie gdy Dennis powiedział że to uratuje JEJ KARIERĘ... Naprawde pomysłałam wtedy że to zimna i wyrachowana wiedzma.
Postawa Dennisa: to obslizgły gad. Ja nie miałabym odwagi spojrzeć mojej zonie w oczy, gdybym cos takiego zrobiła. Ale jesli chodzi o pasek: wydaje mi się ze spróbuje to jeszcze wykorzystać. Już nie raz grał a uczuciach zony, więc czemu nie teraz?
Carrie: nawiąze jeszcze do poprzedniego odcinka, gdy próbowała przekonac Saula zeby wstał i zgodził się na ta wymianę więźniów, jej argument o chlopcu... Jest ostatnia osobą która mogłaby tak powiedzieć. Wielka obronczyni niewinnych się znalazła. W następnym odcinku tylko szwędała się z krwią we włosach. Jej decyzja by zostać jest głupia, ale no cóż... Może być ciekawie w nastepnych odcinkach.
No i na koniec mój ulubiony czyli Quinn; w koncu odzyskał jaja. Przez poprzednie odcinki praktycznie nic nie robił. WIdac ze atak na ambasadę (i pewnie śmierć Fary - uwazacie że coś do niej czuł?) go "odblokował". Bardzo dobrze, polubiłam go własnie za to że nie boi ubrudzic rak gdy trzeba. Jest strasznie zdeterminowany żeby sie zemścić. Tylko zeby go nie zabili...
A i jeszcze coś. Śmiac mi sie chciało gdy przez dość długi czas chował się za tym filarem w piwnicy. Chyba się w chowanego bawił. Ale ok, moge to przyjać do wiadomości, nie można miec wszystkiego.

ocenił(a) serial na 8
majku4

Zgadzam się w w pełni z tym co napisałeś. A co do Quinna /Fary to była by z nich naprawdę fajna para,Max chyba też się w niej podkochiwał albo chociaż bardzo ją lubił. Co do zasadzki:może nie mieli więcej pocisków?.

ocenił(a) serial na 7
WOLVERINE55

Mysle ze Max ja kochal. A co do Quinna- zle to sformulowalam. Mysle ze Fara starala siewysylac my dyskretne sygnaly i on sobie z tego zdawal sprawe, ale nie byl zainteresowany. Wiec mial wyrzuty sumienia.
Czyli najwieksza siatka terrorystyczna wychodzi na akcje planowana od miesiecy bez zapasowych pociskow?

ocenił(a) serial na 8
majku4

Carrie sama stwierdziła że porwanie Saula to była okazja a nie cześć pierwotnego planu.

ocenił(a) serial na 7
WOLVERINE55

No ale Saul troche u nich siedzial wiec mieli czas wszystko zaplanowac. I nie uwierze ze taka organizacja nie miala tych pociskow w swoich "zapasach"

ocenił(a) serial na 8
majku4

No w sumie też racja.

ocenił(a) serial na 6
WOLVERINE55

Najlepszym podsumowaniem, gdzie zmierza ten, w 1 sezonie dobry serial, jest tekst Saula jak go otaczali.... pełno ich wszędzie, kogoś szukają.... WOW, no maestria w dialogach, sensie fabuły:)

ocenił(a) serial na 8
bluescreens

Spóźnione w tym tygodniu ale lepiej późno niż wcale jak to mówią info o oglądalności.
Odcinek 10 miał oglądalność na poziomie 1.95 miliona widzów. Jest to naprawdę bardzo dobry wynik choć w dalszym ciągu lepszy tylko od analogicznego odcinka sezonu pierwszego.

ocenił(a) serial na 6
WOLVERINE55

Oglądalność akurat dla mnie to nie jest żadnym wyznacznikiem jakości. Widać jak ciągną ten serial na siłę i żeby jeszcze to był zwykły, lekki procedural to kij z tym, ale jak się to robi z poważnymi tematami to wychodzi żałośnie.

ocenił(a) serial na 9
WOLVERINE55

Co za idiotyczny odcinek...najważniejsza ambasada USA na świecie, gdzie od tego roku w nowym budynku stacjonuje 1tys marines, czolgi, helikoptery itp. a oni ukazuja grupke 20 zolnierzy....zostaje jeden zoltodziob. Agenci CIA nie potrafia sie bronic...wystarczy ze by wzieli bron z arsenalu i sami by mogli stawic czolo talibom...nie wspomne juz o braku jakiejkolwiek brami by wyjsciu z tunelu, smiech na sali...a do tego reakcja USA na to zdarzenie, wycofanie sie ? Nie zostawili by najwazniejszej bazy na swiecie, w tym momencie, to juz wczesniej by sie wojna z Pakistanem skonczylo...strasznie mnie zirytowal ten odcinek.

ocenił(a) serial na 8
Macur

Niski budżet, kręcili w Afryce a główna aktorka też dostaje nie mało za to,, coś,, o nazwie sezon czwarty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones