PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620036}

House of Cards

8,3 169 860
ocen
8,3 10 1 169860
7,9 20
ocen krytyków
House of Cards
powrót do forum serialu House of Cards

Jak dla mnie śmierć Douga była największym rozczarowaniem - był bardzo ciekawą postacią....
z drugiej strony ciekawe jak Frank będzie sobie radzić bez niego..

ocenił(a) serial na 10
anienka121

Dobrze będzie sobie radził :) Ma Setha. Nie sądziłam, że to powiem, ale żal mi Douga. Od kiedy pokazał ludzką stronę przez swoją słabość do Rachel ;)

użytkownik usunięty
jocisko

to może nam mówić, że w tym świecie tylko ludzie bez emocji mają szanse przeżyć :P

Ludzie bez emocji, czyli pisząc dokładniej psychopaci. Świat polityki i biznesu jest nimi szczelnie obsadzony. Polecam lekturę książki "Psychopaci są wśród nas" - Robert D. Hare

użytkownik usunięty
JukkaSarasti

dodane do książek 'do przeczytania' po maturze ;)

anienka121

Przez chwilę też mi go było szkoda,ale nie zapominajmy, że Doug był po prostu okrutnym człowiekiem - zlecał zabójstwa, wrabiał niewygodnych ludzi, był podły dla Rachel (zwłaszcza gdy kazał jej się pozbyć tej koleżanki). Żaden z niego aniołek, Rachel zabiła go w wielkiej frustracji, chciała być wolna.

Mikasa08

zabiła bo była mega sfrustrowana ? tak to wszystko tłumaczy i uniewinnia ja :) od razu trzeba było jej się pozbyć

ocenił(a) serial na 7
kat8

ale zabicie jej byłoby usprawiedliwione i wszystko by tłumaczyło ;-) i uniewinniało Douga ... należało jej się przecież !!

ocenił(a) serial na 10
kat8

dobrze mu tak! i mam nadzieje że frank ze swoją równie przebiegłą żonką zapłacą za wszystkie swoje zbrodnie i uczynki w 3 sezonie - inaczej sobier tego nie wyobrażam. (oby właśnie dlatego powstał ten dodatkowy sezon)

ocenił(a) serial na 9
kat8

Jak dobrze ze ten zasuszony jaszczur zdechł... a rachel jest jedyna nadzieją na prawdę, teraz nie bedzie miała z resztą wyjścia, albo uratuje sie obwieszczajac jak jest, albo zginie

ocenił(a) serial na 10
Ulisses7

Nie tylko Rachel może załatwić Franka. Haker również wie swoje.

Mikasa08

zadziałał jak prawdziwy samiec;-)) i nie mógł wytrzymać z zazdrości o nią;-)), ale i tak liczyłam na to, że zostanie to pociągnięte w ten sposób, że się będą nawracać nawzajem na dobrą drogę...
Co prawda był okrutny, ale jakoś, gdy pokazał ludzką twarz zaczęłam go darzyć sympatią..
Teraz Rachel pewnie wróci do swojej miłości.

ocenił(a) serial na 9
Mikasa08

nie koleżanki a kochanki, żeby nie powiedzieć nawet partnerki. ciekawy wątek swoją drogą.

anienka121

Mnie oprócz wątku Douga rozczarował sposób w jaki twórcy obeszli się Freddym.

ocenił(a) serial na 9
norbi141

To fakt, Freddiego to szkoda... Jakoś tak głupio to się potoczyło...

Kot_Wasyl

Ja do Freddiego straciłam dużo sympatii gdy powiedział, że zabija zwierzęta w ten sposób, że spuszcza im powoli krew. Mięso jest wtedy o wiele lepsze. Zwierzęta cierpią potwornie i głośno kwiczą i dlatego ściany są wymoszczone materialem tłumiącym dźwięki, żeby tej rzezi nikt nie slyszał...

game125

To obejrzyj ten odcinek jeszcze raz i zwróć uwagę na to co DOKŁADNIE powiedział wtedy Freddy ;)

ocenił(a) serial na 9
game125

trzeba słuchać ze zrozumieniem ... Freddy powiedział coś wręcz odwrotnego...

ocenił(a) serial na 10
norbi141

To prawda. Najlepiej wg mnie by było gdyby Freddy został "z boku" tak jak było wcześniej. Nadal by miał swoją żeberkową knajpę, Franka jako stałego klienta i wszystko by było ok. A tak przy okazji, to syn Freddiego odkąd tylko pojawił się na ekranie NIEZIEMSKO irytował.

ocenił(a) serial na 8
anienka121

Po chooy ja wchodzę na tematy oznaczone jako spojlerowe...

sweet_anger

dokładnie, ja to samo!!!
Teraz już wiem, że Doug zostanie zamordowany przez Rachel, a dopiero zaczelam drugi sezon :)

ocenił(a) serial na 8
Norchy

Wyciągniesz jakieś wnioski? Bo ja pewnie nie :/

sweet_anger

Hahaha, ostatnio się postrzymałam kilka razy :)
Teraz niestety cały czas czekam, przy każdym odcinku, aż Doug zginie ;P

Norchy

pomogę Ci: Doug ginie w ostatnim odcinku.

Coconuttie

dzięki :D hahaha

Norchy

także dowiedzialem sie przypadkiem, ze Doug zginie jeszcze przed zakonczeniem sezonu, ale nie jestem na tyle głupiutki by wchodzic w ospoilerowane tematy... come on

ocenił(a) serial na 9
Nethvoy

Skąd pewność, że ginie? Może okaże się, że przeżył.

robiq

cios w głowe kamieniem czy inną cegłówką i pozostawienie w lesie... nie widze tutaj szans na przeżycie. Poza tym minęło troche czasu od tego "wypadku" az do zaprzysiezenia Underwooda. Wątpie aby twórcy serialu mieli ciągnąć jeszcze tą postać, jeżeli okaże się inaczej to przyznam się tutaj do błędu :).

ocenił(a) serial na 9
robiq

Przeciez widac ze lezy martwy, jest ujecia "za dnia", otwarte oczy, krew na glowie itd. Martwy na amen.

anienka121

Mnie najbardziej rozczarował "trójkącik" z ochroniarzem :) Niesmaczne i nic nie wnoszące do fabuły. Trochę też nie pasuje mi sposób zabicia tej dziennikarki przez Franka. Bardzo mało prawdopodobne jest wepchnąć kogoś tak, żeby to wyglądało na upadek czy wskoczenie. To nie było ryzykowanie, tylko ogromna głupota. Mógł ją zabić inaczej. Aczkolwiek sam motyw tego morderstwa genialny i niezwykle zaskakujący.

ocenił(a) serial na 10
franekks

#gozoe, jak sie okazało zoe była najlewpsza dzienniką. ani jannine ani ta sayyd do pięt jej nie dorastały, mam nadzieje ze w 3 sezonie ktoś pomści zoe i dojdzie do prawy. ot co

ocenił(a) serial na 7
franekks

Dodajmy, że 90 % scen 'miłosnych' w tym serialu, to zapełniacze czasu, które nic nie wnoszą. Czasami są wręcz żenujące (v-ce prezydent całujący się z ochroniarzem...?). Do tego naiwne zakończenia epizodów z Zoe i Peterem. Wydaje mi się, że producenci unikają przedstawiania oczywistych konsekwencji pewnych działań, co strasznie upraszcza fabułę.

franekks

Bardzo dobrze, ze pozbyli sie tej s*ki Barnes juz w pierwszym odcinku, chwala scenarzyscie. Aayla to dobry zamiennik w postaci gorliwej dziennikarki numer 1.

ocenił(a) serial na 8
anienka121

Mnie najbardziej rozczarowal glowny watek: konflikt Underwood-Tusk. Niestety, serial zostal fabularnie wykastrowany, bo 100mln $ musi sie zwrocic, a tylko prosty widz taki doplyw gotowni zapewni.. Cala plotline jest plytka, pozbawiona (zwlaszcza politycznych) detali, prosta i przewidywalna.

ocenił(a) serial na 10
anienka121

Mnie również najbardziej rozczarowała śmierć Douga, był moją ulubioną postacią w serialu. Wątek trójkąta Claire, Franka i Edwarda też był niemałym szokiem. Nie wiem po co była ta scena, wg mnie niepotrzebna i nic nie wnosząca do serialu.

Kassandra85

he he tez przezylam szok, szczegolnie ze cos jadlam w tym momencie;-)). Szkoda tez ze Christina niczego nie wniosla, nic ja nie zainteresowalo zw. ze smiercia Russo, no i koniec koncem ja zwolnili(spodziewalam sie dla niej wiekszej roli, ze ja Frank gdzies obsadzi etc.)

ocenił(a) serial na 10
anienka121

eg mnie christina okazała sie mega tępa i tyle.... licze jednak że jeszcze ktoś sie weźmnie za rozwikłanie wątku śmierci russo i Zoe, i frank za wszystko zapłaci. oby!

ocenił(a) serial na 9
anienka121

dzięki Bogu, ze nie zwrocilas posiłku na widok tych dyskretnych pocałunków... scena rewelacyjna, frank ma obsesję na punkcie władzy a wladza = seks. Taki czlowiek musi miec skomplikowana seksualność, zwłaszcza ze jego małżeństwo z claire to raczej układ niz owoc miłości.

Ulisses7

Im wyższe IQ tym bardziej skomplikowane pragnienia seksualne. Scena dużo wniosła, bo nie było nigdy pokazanych scen miłosnych między państwem Underłut.

Z innej beczki. Myślicie, ze Frank ulaskawi Tuska?

Borys07

Uff ... dzięki tej tezie czuję się w końcu jak normalna;-)). Czuję, że Frank zrobi jakieś świństewko Tuskowi...

ocenił(a) serial na 10
anienka121

Oczywiście śmierć Douge'a. Taka nijaka, zatłukli go kamieniem. No i ta scena seksu z Meechamem mnie obrzydziła. Ale tak jak ktoś pisał im wyższe IQ tym bardziej skomplikowane potrzeby zaspokojenia seksualnego.

ocenił(a) serial na 9
pitixpl

jaka scena seksu? obejrzyj ten odcinek jeszcze raz.

ocenił(a) serial na 10
Sathyriasiska

Dobra zagalopowałem się. Nie było sceny sexu. Nie masz już się o co przy jebać?

ocenił(a) serial na 9
pitixpl

Gdybym powiedziała Ci to w realu też byś tak kulturalnie się do mnie odezwał? :-)

Nie "przyje.buję się" tylko piszesz, że obrzydziło Cię coś czego nie pokazali.

ocenił(a) serial na 9
pitixpl

ciekawe jak wielu osobom tutaj nie podoba się, ze 2 facetów się całuje. a to czemu? tak silnie nasza kultura w was wpaja że to nie może być ładne, przyjemne? ej. mnie się bardzo podobało.

Yga

Po prostu ten wątek był zupełnie niepotrzebny, nic nie wnoszący i nastepnie zapomniany w kolejnych odcinkach. Może bedzie jakies nawiazanie w kolejnym sezonie. Wprowadzili to chyba tylko by pokrzepić kobiece wyobraźnie, yaay.

ocenił(a) serial na 10
anienka121

Jak wielu wymienię trójkącik z Meechumem bleee;) I że para prezydencka była taka naiwna. Prezydent miał zadziałać z Tuskiem przeciw Frankowi a tak łatwo dał się omotać jakimś liścikiem.

Zachodniak24

No, fakt. Niestety prezydent dał się omotać :( Szkoda mi go trochę ;/

ocenił(a) serial na 10
CaptainAngels

Niestety był naiwny. A Douga nie ma co żałować;) Chociażby za to jak razem z Frankiem pogrążyli Petera Russo.

anienka121

Mnie najbardziej zaskoczyło to, że Frank tak beznadziejnie postąpił wobec prezydenta. Fakt, wiadome było, że chciał się na nim zemścić od początku, ale myślałam ,że przez tą przyjaźń sobie daruje. Sama postać prezydenta była dla mnie bardzo ciekawa i żałuję, że odszedł,bo chciałam ją zobaczyć jeszcze w kolejnych sezonach.
Kolejnym rozczarowaniem była śmierć Douga, myślałam, że jakoś sobie życie z tą prostytutką ułoży, haha.
No i Linda... w taki bezsensowny sposób zwolniona :( Też przykre, ale jak mówiłam, dla mnie najdrastyczniejsze było pożegnanie się z prezydentem. Moja ulubiona postać w serialu.

CaptainAngels

Przeciez to nie była przyjaźń tylko obłuda Underwood'a. Walker cały czas był marionetką i tylko mial wrazenie, ze ma nad wszystkim kontrole. Postac byla slaba, ale dobrze zagrana, nie jest mi go szkoda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones