PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=799784}

Insatiable

6,0 16 288
ocen
6,0 10 1 16288
Insatiable
powrót do forum serialu Insatiable

Odmęty szaleństwa

ocenił(a) serial na 6

Boże, jak my potrzebujemy takich seriali. Wyśmiewających wszystko, kpiących z każdego i obrażających co popadnie. To jest klucz do radzenia sobie ze światem – wtedy jego dziwne odmęty nie krępują tak bardzo.

Serial jest głupiutki i w tym jego moc – wydawało mi się, że wszyscy kumają czaczę. Tak mi się wydawało, dopóki nie przeczytałam kilku nadąsanych komentarzy na Rotten Tomatoes i pisanych jedną ręką recenzji na Tumblrze. Wtedy się okazało, że nie, nie wszyscy rozumieją; ba – większość widzów czuje się oszukana, obrażona i tupie nóżką domagając się kasacji serii.

Bo liczyli na smutną dramę o grubej dziewczynie, która mimo przeciwności losu (za którą to przeciwność powszechnie uznaje się otyłość) radzi sobie ze społeczną presją bycia szczupłą; chcieli jakiejś inspirującej i płaczliwej opowieści o szczęśliwym życiu z nadwagą, byciu popularnym w szkole z nadwagą, posiadaniu ładnych chłopców i odważnego, nonkonformistycznego podążania meandrami świata bez zatracania poczucia własnej wartości. Bo liczy się wnętrze i świadomość ciała.

Więc twórcy „Insatiable” zrobili wszystkim psikusa godnego prima aprilis. Bo napisali historię o otyłej dziewczynie, która w wyniku wypadku równie głupiego, jak cała seria, schudła. I teraz chce się mścić na wszystkich małych dupkach, którzy uprzykrzali jej życie wytykając ją palcami na licealnych korytarzach. I żeby to zrobić startuje w konkursach piękności.

To serial, który wymyka się wszelkim standardom – taki mindfck może kiedyś w historii świata był, ale ja go nie doświadczyłam. Scenarzyści poszli na całość, pojechali po bandzie, zafundowali jazdę bez trzymanki, nakarmili dobrym nastrojem i negatywnym podejściem do ludzi.

Jest tutaj wszystko: krypto gej, konkursy piękności, alkoholizm, otwarte związki, problemy z rodzicami, ze zdrowiem, opętania i egzorcyzmy. Znalazło się też miejsce na walkę w konkursie Miss Magic Jesus o koronę cierniową, a pomiędzy śpiewaniem „sweet, sweet Jesus inside me, deep, deep inside me” i mną nagle pałającą sympatią do Alyssy Milano, której od „Czarodziejek” szczerze nie znosiłam, jest też bitka na samochodzie obłożonym parówkami, która kończy się upadkiem z wysokości – w imię parówkowej korony.

Największym problemem z krytyką jest według mnie trudność z niebraniem rzeczy na poważnie. Bo to zdolność, nad którą trzeba pracować i zanim mogłam się w pełni cieszyć takim porąbanym serialem, tak nieznośnym, że aż świetnym, sama stoczyłam ze sobą kilka walk.

Trochę mniejszym problemem, ale też sporym, jest fakt, że „Insatiable” jest o złych ludziach, którzy podejmują złe decyzje i niewiele ich usprawiedliwia. Jeśli ktoś się spodziewa narracji: piękne wnętrze, brzydkie zewnętrze, to powinien zmienić oczekiwania na: jakiekolwiek zewnętrze, na pewno brzydkie wnętrze.

Rozumiem, że nie wszyscy są gotowi na krzywe zwierciadło do kwadratu. I to jest okej, każdy ma inną tolerancję. Ale krytykowanie tego serialu za to, że nie jest dramatem, tylko wyrąbaną w kosmos satyrą – staph it there.

ocenił(a) serial na 7
Goszka_

masz całkowitą rację. Ja w ogóle nie wiedziałam jak podejść do oceny tego serialu. "Krzywe zwierciadło do kwadratu", dokładnie tak. Wszystko przejaskrawia, przeolbrzymia i naśmiewa się. Wszystko jest tak mocno karykaturalne, że aż momentami to śmieszy do łez. No ale generalnie rzecz biorąc bohaterowie to idioci, ich zachowania są idiotyczne, sytuacje są idiotyczne i w ogóle fabuła jest idiotyczna, ale to o to chodzi.

Goszka_

A mimo wszystko dałeś temu tworowi 6/10...

ocenił(a) serial na 6
Kamileq02

No i?

Goszka_

Taka ocena nie pasuje do wychwalającego tekstu jaki napisałeś...

ocenił(a) serial na 6
Kamileq02

Może według Twojego systemu oceniania; dla mnie jest w sam raz.

ocenił(a) serial na 8
Goszka_

Ja oceniłam serial wysoko po pierwszym sezonie rok temu bo to jest po prostu fajny serial na odmóżdżenie się po ciężkim dniu pracy. Dodatkowo można się pośmiać. Co do hejtu to zapewne wiadomo nagle schudła stała sie piękna i ludzie to traktują jako obrazę bo znów nastolatkom się wmawia, że powinny być szczupłe i ładne, a to nie o to tu chodzi, to jest wszystko ukazane w krzywym zwierciadle. Moim zdaniem to za bardzo już przesadne komentowanie. Sądzę, że twórcy mieli coś złego na myśli, po prostu obśmiewaja świat i relacje ludzkie jakie się zdażają robiąc to w przerysowany sposób. Przecież to nie jest na poważne, przeciesz ten serial kipi satyrycznym podejściem do tematu, konkursów, małżeństw które uważają się za swery wyższe a słoma im z butów wyłazi i paru innych spraw. Sezon drugi dopiero zaczęłam i fajnie bo właśnie wracam z pracy i mogę się odmóżdzyć i pośmiać. A niektórzy ludzie to powinni trochę z dystansem podejść do życia.

ocenił(a) serial na 8
kamarza

Chodziło mi , że "Nie mieli nic złego na myśli"

ocenił(a) serial na 6
Goszka_

no dobry opis zgadzam sie ze wszystkim

ocenił(a) serial na 8
Goszka_

Ja na szczście mam do siebie dystans i tak jak rok temu zrozumialam co twórcy chcieli powiedzieć tak teraz potwierdza sie tylko moja teoria. Ludzie są przewrażliwieni. Ja oceniłam serial wysoko bo to po prostu dobrze robiony film który pokazuje dzisiejszy świat i relacje między ludzkie w bardzo krzywym zwierciadle. Postaci są przerysowane, uważają sie za wyższe swery a słoma im z butów wychodzi, muyślałam że padnę jak zobaczyłam regajnę vegaine w mijscu między szafą a ścianą w domu Armstrongów. Ludzie dystansu do siebie. Mnie to az szczerze mówiąc przeraża, ze ktoś potraktował serial na poważnie. W sumie Patty jest w tym towarzystwie chyba najnudniejsza, ale z drugiej strony co tam, ja uwielbiam Coralee, Boba 1 i Boba 2, Regajne Vegaine, głupiutką Dixie. Naprawde masa tu postaci w których niektórzy chyba boją się zobaczyć samych siebie dlatego tak hejtują serial. Ale niestety taka prawda o dzisiejszym świecie. A, że krytycy sie oburzają to już dla mnie jest śmieszne bo oni to powinni zrozumieć o co chodzi. Nie twierdzę, że serial ma sie podobać, ale jak sprawić żeby ludzkość zrozumiała, że nikt tu nikomu krzywdy nie robi, po prostu satyra i tyle w temacie.

ocenił(a) serial na 7
Goszka_

Świetna, przemyślana opinia. szapobas

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones