PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=700675}
6,5 736
ocen
6,5 10 1 736
Intruders
powrót do forum serialu Intruders

serial niezły

ocenił(a) serial na 6

ale czegoś zabrakło. Rzecz nawet w pewnym sensie oryginalna, intrygująca, ale - jakby to powiedzieć - niedopracowana. Sporo zgrzycików, słabo "uwiarygodnione" niektóre motywy, reakcje, zachowania. Nie wszystko zostało wyjaśnione, nie wszystko wydawało się klarowne.

Klimat? Ja bym powiedział, że to serial w stylu kanadyjskim ;) z takim "kanadyjskim" klimacikiem, tempem i montażem. To żaden przytyk, bo ja akurat lubię seriale kanadyjskie, np. Orphan Black.

Serial ma swoje dobre momenty, ale chwilę potem otrzymujemy pretensjonalną scenę albo wręcz infantylną.

Dobra fantastyka to mądra fantastyka, to przekonująca i spójna historia, w ramach przyjętych przez autora założeń. Jakie tu dostaliśmy założenia?

SPOILER

Otrzymaliśmy nasz świat, w którym obowiązują znane nam prawa fizyki. Prawie. Założono, że istnieją dusze (ludzkie, nie obce), które potrafią kontrolować wędrówkę pomiędzy ciałami. Niestety w serialu tego wątku nie sprecyzowano. Nie dowiedzieliśmy się kiedy to się zaczęło i jak to dokładnie działa. Usłyszeliśmy, że w danym ciele mogą mieszkać dwie dusze. Ale czy w każdym ciele? W jaki sposób dusza-intruz wybiera sobie ciało?
Za dużo takich fabularnych dziur i narracyjnego chaosu. Serial mi się podobał i na pewno wybija się ponad wszelkie głupawe młodzieżowe produkcje z gatunku sf, ale przy odrobinie wysiłku i talentu można było wznieść się na wyższy poziom.

per333

Nie zrozumiałam zasady przechodzenia dusz. Donna odradza sie w ciele niemowlecia, a Fox musial czekac 9 lat. Madison wlasnie obchodzila 9. urodziny. Czy to jest ta prawidlowosc? Znaczy dusza odradza sie z noworodku i potem tylko czeka na aktywację? Madison na widok Richarda wiedziala, co się swięci. Grać na fortepianie tez umiala przed aktywacją Foxa. Czyli dwie dusze sa od urodzenia, maja jakas swiadomosc, ale po aktywacji przejmuja cialo calkowicie?
Mam wrazenie, ze miejscami efekciarstwo dusi logikę. Jasne, w tym gatunku to normalne, no ale ostatecznie trudno zakladac, ze widzowie nie beda chcieli zrozumiec podstawowego zalozenia serialu. I chociaz to mozna by troche dopracowac.

per333

Jak to: "Nie wszystko zostało wyjaśnione" ? To znaczy, że nie warto oglądać bo i tak opowiedziana historia nie ma końca (sezonu 2 nie będzie, serial zdjęty z anteny itp.) ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones