PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750154}

Intruz

La trêve
7,2 4 278
ocen
7,2 10 1 4278
Intruz
powrót do forum serialu Intruz

Jestem po czterech odcinkach i muszę przyznać, że serial zapowiada się znakomicie. Z oceną wstrzymam się do końca. Już teraz mogę powiedzieć, że miłośnicy skandynawskich klimatów w rodzaju islandzkiego "W pułapce" emitowanego w Ale kino+ niedawno w tym samym paśmie będą zadowoleni. Mroczne tajemnice i patologia w pozornie sielskiej, niewielkiej społeczności gdzieś na uboczu i główny bohater - policjant z problemami.

ixtl

Oglądając ten serial zauważam pewne podobieństwa do naszej rodzimej produkcji pod tytułem "Belfer"...

bboyliklik

Nie widziałem "Belfra", trzeba będzie zobaczyć.
Wracając do serialu, zobaczyłem już całość i się nie zawiodłem, do końca trzyma poziom. Oczywiście dla miłośnika gatunku wielkich zaskoczeń nie ma, ale tak jest przecież zawsze. Dla mnie dodatkowym walorem jest akcja w innych niż amerykańskie i brytyjskie realiach, mam nadzieję, że Ale Kino+ znowu wyszuka jakąś nieznaną perełkę.
Generalnie, polecam.

ocenił(a) serial na 7
bboyliklik

Twórcy "Belfra" musieli się nieco "zapatrzeć", jak to czasem bywa (mało znany pierwowzór - mało ludzi widziało ;) ).
Przewagą belgijskiego serialu są na pewno zdjęcia, muzyka i niestety gra aktorska postaci innych niż pierwszoplanowe.

bboyliklik

Do Belfra nie ma podejścia

ixtl

Lepszej rekomendacji nie potrzebuję. Dzięks

ocenił(a) serial na 3
ixtl

Skandynawski klimat ??!! Ciekawe, w którym miejscu ... . Proszę nie obrażać skandynawskich seriali. Przy takim porównaniu Bron/Broen powinien dostać co najmniej kilka Oskarów ;) . Według mnie tak wysoka ocena spowodowana jest chyba małą ilością osób oglądających.

ocenił(a) serial na 8
matys_72

*matys_72
o co Ci chodzi?
Pewnie za mało ich widziałeś....
"Most nad Sundem" to rewelka!!
Ten serial jak już większość zauważyła jest w podobny m klimacie i miło się ogląda, więcej takich produkcji, jak brakuje ci filmoteki to ci podrzucę tytułów...?

samhaim

ja poproszę o kilka (naście:) tytułów.

ixtl

W skandynawskim stylu? Ale Walonia nie leży w Skandynawii, jeno w Belgii. Francuski język też mocno odbiega od skandynawskich. Chodzi o oszczędność w wyrazie, kameralność, surowość krajobrazów?

per333

No przecież, że nie chodzi o język czy położenie geograficzne. Oszczędność, kameralność jak najbardziej, duszna atmosfera tajemnic, takie miałem skojarzenia jako miłośnik skandynawskich kryminałów, chociaż przede wszystkim książek.

ocenił(a) serial na 8
ixtl

Dokładnie! Potwierdzam. Baaaaardzo fajny klimat. Trzyma poziom do końca. Polecam, szkoda, że ogólnie serial jest mało znany. Bije na głowę inne znane produkcje. Warto o obejrzeć.

ocenił(a) serial na 7
ixtl

Czy w Belgii w lutym nie ma śniegu, za to w lesie są zielone liście na drzewach, piłkarze biegają po soczyście zielonej murawie, a na pastwiskach wypasa się krowy? Bo jakoś mi filmowe obrazy nie pasują to podawanego czasu akcji....

ocenił(a) serial na 7
Mcink

Też o tym pomyślałem

ocenił(a) serial na 8
ixtl

Ja bym wręcz powiedział, że to klasyczny europejski kryminał. Podobne jest to też chociażby do francuskich "Domu w górach" czy "Lasu". Wszystkie te produkcje jak "W pułapce" czy "Valhalla Murders", "Belfer" i wspomnianych przeze tytułów z poprzedniego zdania łączy to, że dzieją się na w małej, spokojnej mieścinie, stanowiącą swoistą mikrospołeczność. Także "kryminał z prowincji" to już wręcz podgatunek sam w sobie, sprawdzający się nie tylko w Skandynawii i to lokacja jak dla mnie właśnie daje pole do popisu i stworzenia fajnej tajemnicy i niepokojącego klimatu, niezależnie nawet od kraju i pory roku. Nawet "Frontera Verde" to jest podobna, a to przecież zupełnie inny kontynent (różnice są oczywiście, wątki paranormalne, ale komu się "Intruz" podobał, to tam też się nie zawiedzie).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones