Jack Ryan
powrót do forum 1 sezonu

Obejrzałem pierwszych kilka odcinków serialu i mam raczej złe zdanie o nim.
Podstawowy zarzut jest taki, że islamski terrorysta - Sulejman, główny czarny charakter serialu, jest ukazany jako ofiara odrzucona przez francuskie społeczeństwo. I przesłanie jest takie, że to właśnie francuskie społeczeństwo jest winne jego późniejszych terrorystycznych działań. Najpierw oczywiście winni są Żydzi, bo zbombardowali Beirut w 1983 roku w wyniku czego zginęli rodzice Mussy. A potem zdolny Libańczyk, wychowywany w Paryżu w rodzinie zastępczej, dobrze wykształcony, za swoje pochodzenie i nazwisko, nie może zrobić kariery, ponieważ francuska bankowa elita go odrzuca. Trafia do więzienia, gdzie się radykalizuje....
Bajdury totalne, ale dobrze zrealizowane - tym bardziej, niestety, groźna propaganda.
Toksyczna bzdury, nie polecam.

ocenił(a) serial na 7
mandek

Niestety, film ubrany w propagandę, jest jej najlepszą (najskuteczniejszą) wersją... Właśnie poprzez kino, ubierając zło w dobrą aurę i odwrotnie, przemyca się propagandę i manipuluje odbiorcą, na szczęście tylko tym bezkrytycznym, łykającym wszystko jak podane ;-) A, że takich niestety jest większość, to ja też nie polecam. Tak jak nie polecam innych, całkiem nieźle wyprodukowanych paszkwili wycelowanych w Kościół, normy społeczne i inne wartości... Pozdrawiam.

mandek

I do tego przykład dobrego muzułmanina w postaci szefa Ryana na wysokim stanowisku CIA. A szczytem był wykrzykujący Ryan do terrorysty na nagraniu "to nie jest prawdziwy muzułmanin". No ale we wszystkich tych nowych serialach przemycana jest ta propaganda. Brakuje tylko muzułmaninów gejów.

tomcio55_new

Dżizas. Nie zes***cie się tam wszyscy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones