PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=221833}

Jak poznałem waszą matkę

How I Met Your Mother
8,0 199 246
ocen
8,0 10 1 199246
6,4 11
ocen krytyków
Jak poznałem waszą matkę
powrót do forum serialu Jak poznałem waszą matkę

Jak wiadomo, aktualny finał jest tak kontrowersyjny, że twórcy zdecydowali się na wypuszczenie alternatywnego zakończenia. Być może potrzebują pomocy, co ma się w nim znaleźć. Myślę, ze można ich trochę wyręczyć, przygotowując swoją własną wizję alternatywnego zakończenia, w którym
- Barney i Robin są razem, choć nie jest im łatwo;
- Tracy żyje i są z Tedem nadal razem;
- paczka trzyma się razem.

Dlatego z finału usunąłbym:
- scenę, w której B&R informują o swoim rozwodzie;
- scenę imprezy halloweenowej na dachu i późniejszej rozmowy Robin z Lili oraz innych scen obrazujących rozpad paczki;
- scen powrotu Barneya do wcześniejszego życia;
- końcowych scen rozmowy z dziećmi i Teda pod oknem Robin.

Dodałbym za to sceny z udziałem Tracy z wcześniejszych odcinków będących "przebłyskami" przyszłości, czyli:
- scenę pierwszej randki T&T z odc. 9x21 - wsadziłbym ją po słowach Lili: "to coś innego";
- scenę pobytu w hoteliku w pierwszą rocznicę z odc. 9x02 - tę wsadziłbym jako przerywnik pomiędzy rozmowę na peronie;
- scenę zaręczyn na latarni z odc. 9x08 - po słowach Teda o prostym weselu, a przed sceną jego planowania;
- sceny z ciężarną Tracy z odc. 9x15;
- sceny noworoczne Teda & Tracy z odc. 9x18;
- sceny pamiętnej zimowej rozmowy z odc. 9x19 - to może po zakończeniu opowieści o ich życiu, a przed sceną poznania.
- gdzieś pomiędzy umieściłbym scenę z 8 sezonu, w którym Robin i Ted zastanawiają się na adopcją i w jakiś sposób połączyłbym ją ze sceną Barneya i córki z finału.

Hmm, może w święta pobawię się w montażystę? Challenge accepted ...

ocenił(a) serial na 9
GR0SZ_ek

Niech lepiej zapłacą aktorom za dodatkowe parę dni na planie żeby dograć nowe sceny np. końcówkę gdzie zamiast mówić o śmierci i jak to by Ted chciał (znowu) przelecieć Robin, scenę gdzie obok dzieci pojawia się Tracy i pyta się o czym rozmawiali (albo każdą inną scenę gdzie matka żyje). I jeszcze żeby zdubbingowali głos Teda na głos Narratora (jakoś dziwnie się to oglądało jak stary Ted zmienił głos), i oczywiście sceny rozpadu małżeństwa B&R.

ocenił(a) serial na 7
AleksandreoPL

Nie wiem czy ktoś z was oglądał parodie zakończeń umieszczone gdzieś na yt z dwa lata temu.
Szczególnie podobały mi się zakończenia:

1) kiedy dzieci przerywają Tedowi jego historię, mówiąc, że jego historia jest najdłuższa, najbardziej szczegółową itp i krzyczą do Tracy "mamo, jak poznałaś tatę?" Na co ona odkrzykuje "gdzieś w barze" co teraz zmieniłoby się "na peronie" bądź coś o tym, że zobaczyła go na ślubie itp i wtedy Ted się zamyka xd

2) Ted kończy swą opowieść "and, kids, this is how I met your mother" i pyta "czy słyszeliście historię..." , dzieci przerywają "słyszeliśmy" .. "a tę historię" "słyszeliśmy" "a opowiadałem wam kiedyś..." "SŁYSZELIŚMY!" tak, to mnie rozwaliło xd

ocenił(a) serial na 9
GR0SZ_ek

Hm... Zgodziłbym się z usunięciem śmierci Tracy - to chyba najbardziej kontrowersyjne rozwiązanie. Nie po to 9 lat oglądaliśmy serial i czekaliśmy aż Ted pozna matkę, żeby na samym końcu dowiedzieć się, że nie żyje.
Natomiast kolejnych wątków jakoś nie popieram. O ile jeszcze można by "nie rozwodzić" R&B (chociaż to naprawdę "naturalna" kolej rzeczy w ich przypadku), to już trzymanie się paczki razem przez te wszystkie lata jest po prostu tak nie życiowe, że aż bardzo sztuczne.
Ludzie dorastają i ich drogi się rozchodzą. Można sobie wyobrazić, że raz na jakiś czas spotykają się wszyscy przy jakiś większych okazjach. Ale kazać im całe życie spędzać w jednym barze to już przesada. Mają dzieci, mają swoje związki, kariery - tak się po prostu nie da ;)

ocenił(a) serial na 9
miroz81

Dziś obejrzałem finał HIMYM :( Jestem smutny :(

Smutno mi, że się skończył. Powiem więcej - finał mnie zawiódł. Pamiętam jak Chendler i Monika z Przyjaciół wyprowadzali się z mieszkania. To był miłym końcem. Ja mam teraz 30 lat. Mam synka, który ma nieco ponad rok. Jestem 4 lata po ślubie z dziewczyną, w której zakochałem się w 7 klasie szkoły podstawowej. Nie wyobrażam sobie, że mogłoby jej nie być w moim życiu, a tu Ted po 9 latach opowiadania jak poznał matkę swoich dzieci defakto chce być z inną? NIE! Jak scenarzyści mogli zabić matkę dzieci Teda?

To nie jest legen-czekajcie-darne. To jest niewątpliwie oryginalne, ale słabe...

ocenił(a) serial na 9
BRONEQ

Mam bardzo podobne odczucia jak Ty. Jestem niewiele starszy i mam niewiele dłuższy "staż" małżeński. I ja też nie wyobrażam sobie takiego "finału" mojego małżeństwa.
Dlatego jak napisałem wcześniej - sam chciałbym żeby ten wątek zakończył się inaczej.
Natomiast kwestia całej paczki - to mi się podoba. To taka życiowa, naturalna kolej rzeczy. A przecież to nie jest tak, że oni wszyscy całkowicie tracą ze sobą kontakt. Po prostu nie jest "jak dawniej".
Ja tez swoich starych przyjaciół nie widuję na co dzień. Ja jestem w UK, inni w Niemczech, jeszcze inni w Polsce - w różnych miastach. Nie mamy i raczej mieć nie będziemy możliwości stałego osobistego kontaktu. Zatrzymanie serialowej paczki w miejscu było by może miłe ale na maxa nierealne, nieprawdziwe...

ocenił(a) serial na 9
miroz81

Ja nigdy nie miałem takiej paczki strikte jak w Friends czy HIMYM, ale mam grupę przyjaciół z czasów LO, z którymi widuję się kilka razy do roku i z każdym z nich widujemy się na ślubach itd. Jeden z paczki jest w USandA i przylatuje do PL raz na 3 lata i wtedy mamy takie reuniony, drugi pracuje w Szwajcarii w CERN i też bardzo rzadko jest w PL, ale jak już jest to się spotykamy obowiązkowo. To trochę tak, że ten naturalny bieg życia uniemożliwia życie "tak jak dawniej" ale z tymi, którzy są blisko (ja jestem w Wieliczki, reszta z Krakowa) spotykać się można często, na każde święta wysyłać kartkę czy coś...

W HIMYM koniec jest ... brutalny.

ocenił(a) serial na 9
BRONEQ

Bo życie jest brutalne niestety...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones