PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=277683}

Hell Girl

Jigoku Shōjo
7,4 1 203
oceny
7,4 10 1 1203
Jigoku Shōjo
powrót do forum serialu Jigoku Shōjo

Anime z ambicjami ale...

ocenił(a) serial na 5

Niestety wykonanie szwankuje. Nie grafika, nie muzyka, bo te są w porządku, a niektóre utwory nawet mi się podobały, mają klimat. Niestety problemem tego serialu jest zbytnia rozwlekłość, bo nieschematycznych odcinków to jest może 6-7, po za tym przez pozostałe 20 Ai robi to samo, można by je było oglądać w dowolnej kolejności, a nawet przeskakiwać i nic nie stracić. Gdyby to była krótka seria, tak do 13 odcinków, to byłoby znacznie lepiej, ale kiedy po raz nasty słyszysz te same słowa tytułowej bohaterki to niedobrze się robi. Ostateczną ocenę u anime ma też wpływ to czy chcesz oglądać je po raz drugi, i czy chcesz oglądać drugą i dalsze serie jeśli są. Niestety na oba pytania muszę dać przeczącą odpowiedź. Z bohaterami nie łączy widza prawie żadna więź emocjonalna (sympatia, niechęć, ale to "coś" co każe ci to dalej oglądać). W dodatku końcówka jest przewidywalna w dość znacznym stopniu. Dlatego 5/10. Choć przez większość czasu oglądania chciałem jednak dać 7/10.

ocenił(a) serial na 5
j_a_d

Po obejzreniu 5-6 ocinków zaczęłam się zastanawiać, gdzie tu jest haczyk. Przecież nie będą ciągnąć 26 odcinków wedle tego samego, niezmiennego schematu. Czekała mnie niespodzianka, a raczej jej brak, bo jedynie odcinek z aktorką i jej przybraną córką jakoś się wyłamuje na tle całości... Za kolejne serie też podziękuję.

ocenił(a) serial na 5
Migotka

Akurat druga seria jest mniej schematyczna, więc na upartego, możesz obejrzeć ostatnie trzy odcinki pierwszego sezonu i zacząć oglądać drugą serię. Jest lepsza, mniej schematyczna.

ocenił(a) serial na 10
j_a_d

Jak na mój gust, to takie anime trzeba po prostu lubić =]. Bo mi tam się podobała całość i całą oglądnęłam. Może nie z zapartym tchem, ale ubóstwiam momenty, w których Ai pyta, czy denat chce zobaczyć śmierć, strasznie podobały mi się zemsty, których dokonywała banda Ai. Schematyczne? Prawda...! Ale możliwe, że właśnie o to chodziło autorom? W końcu jest mnóstwo anime, które fabułą niczym się od siebie nie różnią.

ocenił(a) serial na 7
j_a_d

Zgadzam się, 13 odcinków w zupełności by wystarczyło. Wielka szkoda, bo anime zostało naprawdę fajnie pomyślane, ale oglądanie wciąż tej samej historii jest naprawdę zbyt nużące. Jeżeli ktoś ma czas to naprawdę nie zaszkodzi obejrzeć serie, bo jest naprawdę dobra, choć przerażająco schematyczna :-/

j_a_d

Po wszystkich opiniach jakie przeczytałam chyba jednak zrezygnuje z oglądnięcia w całości tego anime ( poprzestanę na dwóch odcinkach ) ponieważ jednak nie przepadam za anime, które nie mają żadnego głównego wątku i w każdym kolejnym odcinku dzieje się coś zupełnie innego nie związanego z resztą. Jeżeli będę chciała oglądnąć coś w tym stylu to włączę sobie Ed, Edd & Edd'y a nie anime.

ocenił(a) serial na 4
j_a_d

Także zgadzam się z tą opinią. Co prawda nie dotrwałam do końca... po prostu nie mogłam. Za bardzo zaczęłam irytować się monotonią epizodów i po prostu dałam sobie spokój, choć rzeczywiście potencjał na początku był dość duży.

ocenił(a) serial na 4
j_a_d

Trochę późno od ostatniego postu, ale i ja dorzucę moją opinię.

Anime miało wielkie szanse na sukces, ale skończyło się-przynajmiej jak dla mnie-przeciętniakiem. Przede wszystkim, nie wykorzystano pełni potencjału, jaki drzemał w dylematach moralnych. To właśnie kontrowersyjność jest kluczem do sukcesu, wystarczy zresztą tylko spojrzeć na "Death Note".

Przede wszystkim nie spodobało mi sie pewne banalne uproszczenie: po sprzedaniu własnej duszy... wszystko wracało do normy! Co prawda ma sie zagwarantowane potępienie po śmierci, ale na razie wszystko jest... jak najbardziej cacy! Dla przykładu historia z tym chłopakiem, którego posądzono o morderstwo przyjaciela. Gdy już prawdziwy winowajca zostaje żywcem zesłany do piekła... nagle wszyscy doznają oświecenia! Znikąd cała szkoła zaczyna głosić i plotkować, że to jednak "gwiazdor" był mordercą. To jest RAŻĄCY NONSENS FABUŁY! Skąd w każdej historii wszyscy nagle doznają znikąd oświecenia?

O wiele lepiej byłoby, gdyby opinie i sytuacje sprzed paktu pozostały w każdym przypadku niezmienione. Prawdziwa winowajczyni z historii nr 1 jest w piekle, ale głównej bohaterce epizodu nadal towarzyszą opinie "puszczalskiej". Co z tego, że tamta jest w piekle? Przecież to i tak w doczesnym życiu nic nie zmienia. Nadal jest się wytykaną palcami jako młodociana prostytutka, nadal ma się spapraną szkołę i całą przyszłość... W przypadku historii "bejsbolowej": co z tego, że zemsta się spełniła? No co? Nadal wszyscy cię nazywają mordercą, nadal "nie jesteś naszym synem, jeb**y gówniarzu!". Nic się nie zmieniło-warto było? Ajć, przecież już po fakcie...

Gdyby zastosowano taki zabieg, dałbym niewątpliwie wyższą ocenę. A tak... wychodzi na to, że pakt z szatanem popłaca. Litości...

ocenił(a) serial na 6
j_a_d

zgadzam się z Tobą. Jeszcze nie skończyłam serii, ale choć klimat, muzyka, grafika mi się podobają to trochę męczy ta schematyczność. Faktycznie anime mogłoby zyskać gdyby je skrócić albo troszkę zróżnicować odcinki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones