Junji Ito: Makabryczne japońskie opowieści (2023)
2023 Junji Ito: Makabryczne japońskie opowieści 2023, Odcinek 8

Layers of Fear / The Thing That Drifted Ashore

6,8 139
ocen
6,8 10 1 139
Junji Ito: Makabryczne japońskie opowieści
powrót do forum 8 odcinka

:(

ocenił(a) serial na 9

LAYERS OF FEAR powinno dostać cały odcinek! Gdyby nie THE THING THAT DRIFTED ASHORE byłaby to najstraszniejsza historia i najlepszy odcinek ze wszystkich.

ocenił(a) serial na 7
AniaScene

Tam więcej nie ma. Pominęli tylko mały fragment na końcu (przed ostatnią sceną z kolacją) jak ta siostra idzie do tego muzeum (chyba muzeum, nie pamiętam) po tę czaszkę, ale okazuje się, że zniknęła. No i w sumie jeszcze jedną kwestię dialogową, że ta ,,dwulatka" jest taka długa, bo jak rosła i dostawała warstwy to ją rozciągnęło.

ocenił(a) serial na 9
Freeman_10

W sumie co ja gadam XD "byłaby to najstraszniejsza historia i najlepszy odcinek ze wszystkich" ... To była najstraszniejsza historia ! Ale to nie zmienia faktu , że musiałam dać temu odcinkowi tylko 8/10 ze względu na drugą króciutką historie , która mi się nie podobała. Jestem w szoku , że Tomie nie wypadła zbyt dobrze. Mimo wszystko żaden odcinek nie dostał ode mnie mniej niż 7. Chciałabym , żeby powstał 2 sezon.

ocenił(a) serial na 7
AniaScene

Akurat z Tomie to jest dużo materiału, z którym można pracować. A czy będzie drugi sezon to zobaczymy, bo jednak możliwości trochę jest. Ja tylko nie mogę odżałować, że do tej pory nie ma dobrze zekranizowanej Spirali (choć podobno Adult Swim się za to wzięło, ale jedyne o czym informują to o przesunięciu daty premiery na kolejne lata).

ocenił(a) serial na 9
Freeman_10

I ja też bym chętnie zobaczyła ekranizacje spirali ale zdecydowanie nie w formie komediowej jak w tym filmie z 2000 roku. Mówisz o serialu ? Trailer jest , więc może wkrótce się pojawi. Na pewno będę to śledzić bo zakochałam się twórczości Junji Ito i obejrzę wszystko jak leci :P.

ocenił(a) serial na 7
AniaScene

Jeśli mówimy o tym samym filmie z 2000 to zdecydowanie nie była komedia, no chyba że mówimy o wykonaniu (a to wołało o pomstę do nieba). A jeśli chodzi o trailer to niestety muszę cię zasmucić: data premiery była już w 2022 i 2021, możliwe, że nawet 2020 (choć nie pamiętam). Teraz jest 2023, ale też bym nie liczył na to, że to już data ostateczna.

ocenił(a) serial na 9
Freeman_10

Tak , właśnie o tym mówię , może to obejrzę ;) . Jest aż tak źle ? Nie ma aż tak niskiej oceny. Oby serial wyszedł w tym roku ... Czuję taki lekki niedosyt po serialu i zdecydowanie chcę więcej. Generalnie tak bardzo trafiły do mnie niektóre z tych historii, że aż zamierzam kupić któryś z komiksów i kilka gadżetów ^^.

ocenił(a) serial na 7
AniaScene

Oceny nie ma niskiej, bo oglądały też osoby, które komiksu nie czytały i uważały, że całkiem spoko film (z tej perspektywy muszę się zgodzić, nadal nie najlepszy film, ale bez znajomości oryginału po prostu może być). Na niedosyt miałem polecić ,,ITŌ JUNJI: COLLECTION", ale widzę, że masz już obejrzane.

ocenił(a) serial na 9
Freeman_10

Przejrzałam wczoraj listę wszystkich możliwych ekranizacji i z tego co widzę to akurat Uzumaki nie wypada aż tak źle i jest dostępne , więc obejrzę :D. Oj tak , pewnie , że widziałam i oczywiście uwielbiam <3. Na niedosyt to chętnie obejrzałabym jakieś creepy anime ale w formie antologii :). Znasz coś :P ?

ocenił(a) serial na 7
AniaScene

To było więcej ekranizacji? Dawno oglądałem, to może coś się pojawiło, ale jak szukam to są tylko te dwa, o których już wspomnieliśmy. Antologii niestety nie polecę, bo nie znam (w sumie nie-antologii też, bo dopiero mam zamiar obejrzeć kilka), ale też chętnie bym coś takiego obejrzał (nawet niekoniecznie w wersji anime, ale z tego co myślę, to pewnie już 95% obejrzałem).

ocenił(a) serial na 9
Freeman_10

Ja mówiłam o ekranizacji nie tylko Uzumaki ale też innych komiksów tego pana :P. Ja jestem totalną fanką antologii !
Właśnie chyba też widziałam wszystko , więc dlatego teraz zainteresowałam się anime bo chyba tylko tutaj zostały mi do obejrzenia jakieś antologie.
To ja może coś ci polecę.
Z antologii z anime widziałam np: https://www.filmweb.pl/serial/K%C5%8Dsetsu+Hyaku+Monogatari-2003-236584 https://www.filmweb.pl/serial/Mena%C5%BCeria+Horror%C3%B3w-1999-98787
i to https://www.filmweb.pl/serial/Death+Parade-2015-729163 .
Na liście do obejrzenia mam jeszcze MONONOKE ale jakoś nie mogę coś zabrać się do tego bo jakaś brzydka ta kreska w tym anime :D

ocenił(a) serial na 7
AniaScene

Ja to w sumie poza uzumaki, tymi dwoma serialami i Gyo to nie znam żadnych. Też właśnie fanem antologii jestem i obejrzałem już i seriale i filmy i zostają mi już tylko te trochę gorszej jakości (ale z prawdziwymi ludźmi). A za polecenia dziękuję. Sam też zabieram się w najbliższym czasie za Mononoke.

ocenił(a) serial na 9
Freeman_10

Jeszcze Tomie jest w miarę w porządku z 2011 roku ;P. Cóż , na pewno znalazłabym coś czego nie widziałeś jeśli chodzi o antologie bo wiedzę mam olbrzymią :>.
Nie ma za co , lubię polecać filmy.
O to świetnie ! Obejrzyj pierwszy i powiedz mi czy warto haha :D.

ocenił(a) serial na 7
AniaScene

O Tomie akurat nie wiedziałem (albo zapomniałem).
Wątpię czy coś byś znalazła, możliwe że o wielu zapomniałem, ale obejrzeć obejrzałem. Podobnie jest u mnie z found footage, też lubię ten styl i też wiele widziałem (i też zostały mi takie już średniej jakości). A że wiedzę masz dużą to nie wątpię (widziałem liczbę ocenionych filmów O_o).
Na Mononoke to akurat trzeba będzie poczekać, bo obecnie jeszcze oglądam kilka (plus jakieś filmy co by były na raz).

ocenił(a) serial na 9
Freeman_10

Jak będę mieć czas to poszukam ci kilka filmowych antologii a jeśli ty znasz coś czego ja jeszcze nie widziałam to byłabym bardzo wdzięczna jakbyś podesłał ^_^ .

Haha ja właśnie nie lubię FF :P... Aczkolwiek są wyjątki jak np. VHS <3

Ponad 4000 ocenionych filmów to dużo ? :)

No ja tak samo ! Też oglądam kilka seriali + filmy + kreskówki.
Ostatnio zaczęłam oglądać to: School Tales the Serieshttps://www.imdb.com/title/tt21332800/ i bardzo bardzo chcę obejrzeć Urban Legend https://www.imdb.com/title/tt22177770/
ale nie ma tego jeszcze na FW a ja będę chora jak nie ocenię odcinków haha XD...




Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones