PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97786}

Kancelaria adwokacka

The Practice
6,7 922
oceny
6,7 10 1 922
Kancelaria adwokacka
powrót do forum serialu Kancelaria adwokacka

Prawdą jest, że oglądam dopiero pierwszy sezon - i wiele jeszcze może się zmienić - ale styl tego serialu jest inny, po prostu inny, od wszystkiego co jest teraz! Mamy bohatera - prawnika, który niby ma dylematy moralne, ale jest czysty jak łza, niby nagina prawo do swoich celów, ale zawsze w słusznej sprawie:) Teraz już nie ma takich bohaterów - obecnie w serialach króluje pewnego rodzaju brak moralności - mamy tzw. antybohaterów - tu tylko wspomnę Dextera, Waltera Whita i Tonego Soprano - bo oni najpierw przychodzą mi na myśl:) Niby zasada jest ta sama - bo wokół silnej jednostki skupiają się bohaterzy drugoplanowi - ale jest wielka różnica w pojmowaniu moralności, w prostym poczuciu odróżnienia dobra od zła, w odróżnieniu odwagi od tchórzostwa, w odróżnieniu miłości od zdrady.
I może dziwnie to zabrzmi, ale dobrze mi się ogląda ten serial - bo wywołuje we mnie poczucie, że istnieją dobrzy ludzie, którzy niosą pomoc. To taki "Ostry dyżur" tylko, że wśród prawników:) Oczywiście trochę to naiwne z mojej strony - bo świat i ludzie ( zwłaszcza prawnicy - sama jestem prawnikiem to wiem:) - są zupełnie inni:)!
Trochę szkoda mi wizji tych seriali, bo już nie istnieją!!

nan_s

Wow, bardzo ładna recenzja. Dzięki. Chetnie bym obejrzała ten serial - zwłaszcza, że grała tam Kelli Williams.

nan_s

Mam podobne odczucia. Też brakuje mi pozytywnych bohaterów zarówno w życiu codziennym jak i w serialach.

nan_s

Dla mnie takim współczesnym serialem, w którym pokazani są bohaterowie, mający dylematy, naginający zasady, ale zawsze działający w słusznej sprawie jest 'Prawo Agaty' :) Właśnie ten serial pokazuje ludzi (prawników), jakich chciałabym spotykać w codziennym życiu - uczciwych, w 100 % oddanych swojej pracy, zaangażowanych w sprawy, chętnych do pomocy, broniących sprawiedliwości i starających się odkryć prawdę za wszelką cenę, a przy tym życzliwych, wspierających i uśmiechniętych :)

ocenił(a) serial na 8
milunia996

Mój profesor od postępowania karnego polecał nam oglądanie "Prawa Agaty" byśmy zobaczyli jak praca prawnika nie wygląda.

Twoflower

Ja nie twierdzę, że ten serial pokazuje realia pracy prawników. Chodzi mi o bohaterów. O to, że są to głównie pozytywne postacie, takie, które chciałoby się spotkać w swoim życiu. nan_s napisała, że dobrze jej się ogląda 'Kancelarię adwokacką', bo wywołuje w niej poczucie, że istnieją dobrzy ludzie, którzy niosą pomoc. A we mnie właśnie takie poczucie wywołuje PA.

użytkownik usunięty
milunia996

milunia996 wiesz może gdzie mozna obejrzeć 8 sezon tego serialu z napisami ;-; ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones