PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=784948}

Katedra w Barcelonie

La catedral del mar
7,4 2 137
ocen
7,4 10 1 2137
Katedra w Barcelonie
powrót do forum serialu Katedra w Barcelonie

Nagromadzenie tak negatywnych postaci jak w tym serialu i nieszczęść które spotkają głównego bohatera od samego początku, jest w mojej ocenie bardzo złym posunięciem. Jest to irytujące do granic możliwości, ponieważ już po pierwszej sekwencji nieszczęść, zacząłem myśleć ironicznie jak autorzy dopieprzą jeszcze bardziej głównemu bohaterowi. Przesyt wywołuje znieczulice. Do tego czuję złowrogi chichot Oświecenia, w tym jak pokazane jest Średniowiecze. Nadmienię, że większość historyków kwestionuje istnienie prawa pierwszej nocy, jest to oświeceniowy wymysł (chociaż Herodot pisał o tym zjawisku w starożytności). Przekaz oscyluje między filmami Disneya o biednym kopciuszku, a hollywoodzkim kinem "historycznym". Wykonanie jest jedynie nieco lepsze.

Gienerau

Mnie akurat to nie odstrasza :)

ocenił(a) serial na 10
Gienerau

No po mojemu sztos serial ale kto co lubi

ocenił(a) serial na 9
_Marines_

Zgadzam się! P.s. Książka tez jest dość smutna i bogata w ciężkie chwile...

Gienerau

Przecież wszyscy wiedzą że życie średniowiecznego wiesniaka to ścieżka uslana różami. Pasmo sukcesów i sielanka ;)

ocenił(a) serial na 8
Gienerau

Jak dla mnie pokazano realizm. Brak perspektyw, praw czy ochrony ( dla biedoty a szczególnie kobiet) , minimalnego szacunku dla innych ludzi, brak sprawiedliwości. Prawo pierwszej nocy, okrucieństwo, głupota. Tak właśnie było.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones