PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=784948}

Katedra w Barcelonie

La catedral del mar
7,4 2 137
ocen
7,4 10 1 2137
Katedra w Barcelonie
powrót do forum serialu Katedra w Barcelonie

szkoda

ocenił(a) serial na 1

Niestety scenariusz i dialogi są taki infantylne, że gdyby nie kilka brutalnych scen mogłaby to być bajka dla dzieci.
A sam pomysł fajny, chociaż motyw budowy świątyni już pojawił się w Filarach Ziemi.
Rozczarowana jestem bardzo bo to ciekawa epoka i moje ulubione,hiszpańskie klimaty.

ocenił(a) serial na 2
PaulinaPierwsza

UWAGA SPOJLER za chwilę! Prawie to samo chciałem napisać :) skąd takie oceny? Na netflixie 5 gwiazdek, imdb 7,4, filmweb 7,7!!! A to szmira jakich mało. Wytrzymałem pół odcinka, aż przebrała się miarka, jak delikwent się "teleportuje" z dzieciakiem :) Kolesie orientują się, że dzieciak zniknął chwilę po fakcie... w tym czasie ojczulek wymyka się za bramy, z buta dociera do chaty oddalonej o kilka kilometrów od miasta, zabiera rzeczy i czmycha zanim do chaty wpada ekipa konnych... niechybnie musiał użyć teleportera, żeby być przed nimi :) Dalej musi być już tylko gorzej - szkoda czasu.

ocenił(a) serial na 1
u99artur1

a no właśnie - oceny: np. Tudors - 7,9, The Borgias 7,8, Katedra 7,7. WTF?

ocenił(a) serial na 10
u99artur1

Widać ,że wytrzymałeś tylko pół odcinka. 10/10 może mieli pokazać jak biega po lesie przez 8 odcinków na pewno spodobało by się komuś o twoim guście filmowym jeżeli dałeś 2/10. Kostiumy, sceneria dość przyjemna muzyka wszystko na swoim miejscu.

ocenił(a) serial na 2
Kinoman_

:) kostiumy, muzyka..
jeśli to wystarczy podczas gdy fabuła i realizm jest na poziomie przedszkolaka, to też widzę jakie filmy lubisz :)

ocenił(a) serial na 8
u99artur1

Realizm filmu być może lepiej można ocenić po zapoznaniu się z historią sredniowiecznej Hiszpanii .
Fabuła filmu jest porywająca. Doskonale ukazuje blaski i cienie feudalnej Katalonii. Losy prostego ludu zniewolonego przez możnych, losy kobiet (niezależnie od klasy z której pochodzą) w tamtych czasach,obrazek Swiętej Inkwizycji mrożący krew w żyłach(wystarczy trochę wiedzy z historii i sceny z filmu) i jeszcze losy Żydów z Barcelony.I wiele innych spraw ,które można wychwycić z filmu (tego filmu) .W zarysie można zdobyć wiedzę o tych skomplikowanych i okrutnych czasach. Dialogii?? Może i płytkie .ale realizm w obrazie oddany wiernie. Tak mogła wyglądać czternastowieczna Katalonia. A może było jeszcze gorzej :)

ocenił(a) serial na 2
de303

niestety teleportujący się gość uniemożliwia mi oglądanie tego tworu... nie daję rady przy takich głupotach

ocenił(a) serial na 8
u99artur1

Nie rozumiem o co Ci chodzi. Ojciec zabrał dziecko i zwiał. Jeśli szedł "na szagę" - skrótami, które znał i chował się przed pogonią ( która jechała drogą) to miał szanse. Czepiasz się szczegółów/pierdół. Film należy oceniać przez pryzmat całej historii a nie jednej sceny.

ocenił(a) serial na 7
u99artur1

Obejrzałeś pół odcinka i na tej podstawie oceniłeś cały serial? Brak słów. 

ocenił(a) serial na 4
PaulinaPierwsza

Zgadza się, fabuła i dialogi na poziomie telenoweli, spiętrzenie niewiarygodnych zbiegów okoliczności i irytujący główny bohater, który jest tak dobry i prawy, że skazuje na cierpienie wszystkich, którzy się znajdą w pobliżu i jakoś zawsze uchodzi mu to na sucho. Nie wiem na ile serial jest wierny książce, ale po jego obejrzeniu nie mam ochoty jej przeczytać.

ocenił(a) serial na 9
minako

Nie wiem na ile serial jest wierny książce, ale po jego obejrzeniu nie mam ochoty jej przeczytać ... i wszystko w temacie hahaha bez komentarza

ocenił(a) serial na 9
minako

Widać kto nie czytał książki i ze niektórzy nie rozumieją o czym tak naprawdę jest serial. Serial jest zrobiony fantastycznie 99procent zgodności z książka

ocenił(a) serial na 10
PaulinaPierwsza

Chciałbym również, poznać system oceniania filmów osoby która daję 1 jak on wygląda ? 10 Sweetaśnnnyy ;) ? - 1 boo nieee yyyy i chj ?

PaulinaPierwsza

No co zrobić?
Kolejny raz ekranizacja ("Filary Ziemi" nie są już odosobnione, nie licząc kontynuacji) nie dorasta do książki, która mocno działa na wyobraźnię i ostro kształtuje obraz średniowiecza.

Pomimo, iż książka jest czystą magią słowa, to na pewno nie jest piękną bajką.
A serial? No cóż. Jaki wizjoner, taka wizja.

Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones