PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750328}

Kaznodzieja

Preacher
7,3 12 002
oceny
7,3 10 1 12002
Kaznodzieja
powrót do forum serialu Kaznodzieja

Serial a komiks

ocenił(a) serial na 4

Dziwią mnie tak wysokie oceny serialu, no chyba ze oceniający nie znają kompletnie komiksów.

Mam wrażenie że twórca na sile chciał stworzyć cos oryginalnego, ale jadać jednocześnie na popularności serii, bo oprócz nazwa to wszystko jest na sile robione inaczej.

Relacja Tulip-Jessy? No proszę was, w komisie czuć było tą wzajemną miłość, czy wk*w Tulip jak Jessy ją "zostawił" gdy zawinęli go do babci.

A w serialu? Mam wrażenie że często są jak na siłe. Seks z Cassidim na samym początku? Przecież w komisie zostało to grubo narysowane czemu byli przez chwile razem.

Historia młodości Tilip w komisie świetna i pokazująca czemu to taka twarda babka znająca się na broni. Kolor skory pomine bo w zasadzie nie przeszkadzał, poza tym że został wciśnięty na sile.

Relacje z babcia, jodym i tc? W serialu można odnieść wrażenie że się nawet lubili, w komiksie nienawiść jessiego aż się wylewała. Watek jedzenia dusz, też całkiem z dupy.

Herr Star w serialu to jakaś popie*łka w porównaniu do pierwowzoru.

ocenił(a) serial na 8
spidero

" no chyba ze oceniający nie znają kompletnie komiksów."
Dokładnie tak... i moim zdaniem tak się powinno oceniać filmy i seriale - oceniać dzieło jako film a nie jako "podróbkę" oryginału, bo prawie zawsze oryginał, szczególnie "kultowy" w świadomości fanów jest... kanoniczny i każde odstępstwo to zbrodnia na dziele doskonałym. Trochę mnie irytuje gdy "(psycho)fani" sztucznie zaniżają oceny filmów będące adaptacjami książek, anime czy komików. Ostatnio widziałem kilka takich filmów i zawsze znajdą się obrońcy jedynie słusznej oryginalnej wersji. Kaznodzieja jest serialem dobrze zrobionym, dobrze zagranym i ciekawym - nie znam komiksu, ale ten serial dal mi sporo przyjemności z oglądania... tym bardziej że lubię delikatne klimaty komedii.

ocenił(a) serial na 4
Ebubu

ok tylko po co wtedy korzystac z orginalnej nazwy i nazywac postacie tak samo? chcesz zrobic cos orginalnego to nazwij je orginalnie a nie jedz na popularnosci orginalu, jednoczesnie zmieniajac 90% kanonu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones