PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38927}

Klan

2,8 35 450
ocen
2,8 10 1 35450
2,5 4
oceny krytyków
Klan
powrót do forum serialu Klan

Ciekawostki

ocenił(a) serial na 3

Przeznaczenie tematu raczej oczywiste, znasz jakąś Klan-ciekawostkę, to się nią dzielisz ze współfanami. Komentować oczywiście wolno.

Minister ochrony środowiska, mimo, iż jest zapewne ładnie po czterdziestce, to jest grany przez raptem 35-letniego aktora (i dwa lata młodszego od Pauliny Holtz).

Aktor grający Dominika, chłopaka Kasi Lubicz, to brat Dawida Kwiatkowskiego, młodocianej gwiazdki muzycznej i uczestnika poprzedniej edycji Tańca z Gwiazdami.

ocenił(a) serial na 10
Awdar

Dobrze, że wróciłeś Awdar, brakowało mi Ciebie na tym forum

A ciekawostki naprawdę... ciekawe!

ocenił(a) serial na 3
DocentSarna

To ciekawe, bo Ciebie tutaj nigdy nie było, chyba że w innym wcieleniu :D

ocenił(a) serial na 3
LiLuLa

Albo długo tylko czytał, co w wypadku milczka, jakim, jak wiemy jest docent Sarna nie byłoby aż takie dziwne.

ocenił(a) serial na 10
Awdar

Otóż to, dotychczas tylko obserwowałem, aczkolwiek ostatnimi czasy oddałem się degustacji pewnych czeskich napojów, po której ośmieliłem się założyć konto.

ocenił(a) serial na 3
Awdar

Damy radę ogarnąć wszystkie powiązania rodzinne aktorów z Klanu?
1) Aktor grający Jeremiasza to ojciec aktora grającego Jurka.
2) Aktorka grająca Kasię to córka aktorki grającej Grażynkę.
3) Rafał Królikowski (szwagier "Grażynki" i wujek "Kasi") grał u zalania Klanu pracownika MSZ biorącego korki z chorwackiego u Krysi (oczywiście kochał się też w niej).
4) Aktorka grająca Agnieszkę to córka aktorki grającej panią Surmacz.
5) Syn Stockingera grał kiedyś Mirka, kolegę Adasia-Narkopoety (zresztą wkręcał go w te dragi), który potem uderzał do Oli.
6) Żona aktora grającego Rysia grała wredną siostrę Bogny.
7) Aktorka grająca Alicję Marczyńską to żona aktora Wiktora Zborowskiego, grał trenera koszykówki na wózkach, który trenował Michała Chojnickiego. Jej siostra była żoną Pawła Wawrzeckiego, długoletniego partnera aktorki grającej Krystynę (to po rozstaniu z nim zaczęła pić).
8) Mąż aktorki grającej Bognę grał jej pierwszego męża.

Kto da więcej? :)

ocenił(a) serial na 6
Awdar

9) Aktorka grająca matkę Tosi (koleżanki Zosi) jest żoną aktora grającego Norberta.
10) Aktor grający kolegę Miłosza jest synem Renaty Pękul grającej Renatę.
11) Tu nie jestem pewien, ale zdaje się, że dzieci grające Jerzyka, Zuzię Ruczaj i Pedra to rodzeństwo. Każde z nich ma na nazwisko Sokólski.

ocenił(a) serial na 3
elmoo_filmweb

12) Aktorka grająca Kamilę to córka aktorki dawno temu grającej żonę prezesa Steca.

ocenił(a) serial na 10
Awdar

Jesli ktoś nie kojarzy prezesa Steca , to matka aktorki grającej Kamile grała Zuze w sitcomie Graczykowie czyli Buła i spóła ;)

ocenił(a) serial na 3
Awdar

13) Aktorka grająca matkę Martyny to żona aktora grającego doktora Tadeuszka W Rzeczy Samej Koziełłę :)

ocenił(a) serial na 3
LiLuLa

14) Cezary i Katarzyna Żakowie, aktorskie małżeństwo grające często razem, zagrali razem i w Klanie, on kuzyna Grażynki, ona sąsiadkę Ryśków.

ocenił(a) serial na 3
Awdar

15) "Wiga" i "Bogna" są szwagierkami.

ocenił(a) serial na 3
Awdar

16) Jacek Bursztynowicz, mąż naszej "Elżbiety", grał w 2004 r. faceta, z którym Ola flirtowała przez Net, a wcześniej też prezesa spółki wydającej to pismo modowe, w którym pracowała Monika.

ocenił(a) serial na 1
Awdar

17. Agnieszka Kotulanka to prywatnie żona Jaceka Sasa-Uhrynowskiego, znanego głownie jako Baldini w CK Dezerterzy
18. Aleksandra Niźyńska, grająca kilkanaście lat temu koleżankę Olki to prywatnie córka jednego ze scenarzystów tego tasiemca

ocenił(a) serial na 3
maciekd_filmweb

Sorry za czepialstwo, ale nam idzie w tej wyliczance o aktorów z Klanu :)

Awdar

Jasi kiedyś był dziewczyną...dosłownie i w przenośni. Jako niemowlę, postać Jasia grana była przez dziewczynkę. Dopiero gdy dziecko podrosło i było widać, że to nie chłopiec - zmieniono "aktora" na chłopca.

ocenił(a) serial na 3
Awdar

Tomasz Stockinger, Paulina Holtz i... ja ;) mamy urodziny tego samego dnia, a Jan Wieczorkowski raptem dzień później.

Aktorka grająca żonę Nowika (Olbrychskiego) to żona znanego komentatora sportowego Dariusza Szpakowskiego.

ocenił(a) serial na 3
Awdar

Aktorka grająca Leokadię jest raptem rok starsza niż aktor grający jej syna Leopolda (nowego faceta kręcącego się wokół jej syna).

ocenił(a) serial na 3
Awdar

Dobre zdanie w nawiasie :)))

Ostre przegięcie. Od początku mnie rozbrajało, że robią z tej kobiety staruszkę z demencją, a do tego matkę Wonsa.

ocenił(a) serial na 3
LiLuLa

"Dobre zdanie w nawiasie :)))"

Zaspany jestem albo coś ;) Oczywiście winno być "nowego faceta kręcącego się wokół Grażyny". Choć Ty też nie masz racji, bo to w nawiasie to nie zdanie i nijak się do tej funkcji nie nadaje, skoro nie ma orzeczenia.

...droga pani filolog ;)

ocenił(a) serial na 3
Awdar

Zaspana jestem albo coś.

ocenił(a) serial na 6
Awdar

Pani filolog? Hmm...

ocenił(a) serial na 3
elmoo_filmweb

W Ciekawostkach można poznać ciekawostki nie tylko o Klanie, lecz i o współforumowiczach ;) Li co najmniej trzy razy wspominała.

ocenił(a) serial na 3
Awdar

Wspomniałam, że studiowałam kroatystykę (tak odnośnie dokonań Krychy), ale czy pisałam, że jestem filologiem (studiować a ukończyć studia to spora różnica, chociaż w Polsce może niekoniecznie :) ), to sama nie kojarzę.

ocenił(a) serial na 3
LiLuLa

Nie, podciągnąłem tą "panią filolog" ;) Pisałaś też bezpośrednio o sprawach językowych, fleksji itd.

LiLuLa

No tak. Chociaż ta aktorka rzeczywiście poważnie wygląda. Sprawdziłem, że ma 63, a wygląda dla mnie na 70 spokojnie. W Klanie zaś gra 81-latkę. To trochę pocisk, ale w końcu to aktorka, więc pewnie nie bierze tego do siebie.

ocenił(a) serial na 6
rafal4792

No fakt, że wygląda starzej, ale bez przesady...

ocenił(a) serial na 3
Awdar

Aktorka grająca Czesię ma od kilku tygodni doktorat z filozofii.

ocenił(a) serial na 4
Awdar

To już kiedyś było, więc tylko powtarzam:
- grubas grający ministra był kiedyś robotnikiem w firmie u Jurka, pracował razem z Michałem.
P.S.
Niezły awans społeczny :)

ocenił(a) serial na 3
ZSGifMan

Aktor grający Waca grał wcześniej lekarza zajmującego się poprzednią wersją Pawełka, gdy ten oberwał był po główce.

ocenił(a) serial na 10
ZSGifMan

To było wtedy, kiedy robotnikom coś się nie spodobało i wspólnie protestowali? Zdaje się, że Michałowi wtedy też się trochę oberwało. Coś mi się kojarzy tam taki jeden grubas, faktycznie to mógł być ten aktualny minister.

A Waca jako lekarza od beta wersji Pawełka nie pamiętam kompletnie.

ocenił(a) serial na 3
DocentSarna

Filmpolski.pl podaje, że on, jako kolega Michała, po raz pierwszy pojawił się w sezonie 2007/2008 :)

ocenił(a) serial na 4
Awdar

Ale ten czas leci . . .

ocenił(a) serial na 3
DocentSarna

Aktor grający docenta Sarnę też już kiedyś grał, okulistę Bożenki. Ludki z forum Kafeterii twierdzą, że to on miał grać Witolda, tą bratnią duszę Krysi z początku zeszłego sezonu, ale nie wiem, czy to prawda.

użytkownik usunięty
ZSGifMan

Awans koparkowego na ministra - zupełnie jak w polskiej polityce :)

Awdar

Bolek (Krzysztof Janczar) grał Pawła Jankowskiego w serialu "Wojna domowa".
Kiedyś w "Klanie" Zyta wspominała, że w któryś tam dzień tygodnia jej mama ogląda z tatą właśnie "Wojnę domową".

ocenił(a) serial na 3
Awdar

Klanowe matka i córka zagrały tą samą postać w ekranizacjach jednej z najważniejszych polskich powieści. Halina Dobrowolska (Maria Lubicz) i Izabela Trojanowska (Monika Ross) wcieliły się w postać Kasi Kunickiej w dwóch ekranizacjach "Kariery Nikodema Dyzmy", z tym, że ta pierwsza w filmie z Adolfem Dymszą a ta druga w serialu z Romanem Willhelmim.

Awdar

O kurczę, nie wiedziałam, że w tej wersji z Dymszą, bodajże z lat 50-tych ubiegłego wieku Kasię Kunicką grała Halina Dobrowolska.

ocenił(a) serial na 3
Contessa

Tam wystąpiła także Teresa Lipowska, odpowiednik śp. Haliny Dobrowolskiej z M jak Miłość, oraz dwóch sławnych potem reżyserów: Bareja i Polański ;)

ocenił(a) serial na 10
Awdar

Krzysztof Janczar (serialowy Bolek) zagrał w przeszłości w filmie nagrodzonym Oscarem i zetknął się na planie z takimi postaciami światowego kina jak m.in. Sean Connery, Alec Baldwin czy Sam Neill. Mowa tu o produkcji "Polowanie na Czerwony Październik".

ocenił(a) serial na 1
lach

rzeczywiście pamiętam miał tam krótki epizod grał jakiegoś ruskiego marynarza

ocenił(a) serial na 3
Awdar

http://bezuzyteczna.pl/static/content/0e80ae023fcaa230772d.jpg

ocenił(a) serial na 6
Awdar

Obiecuję sobie, że kiedyś odwiedzę to miejsce. I oczywiście zrobię sobie fotkę na tle tego domu.
Swoją drogą ciekawe, czemu od dobrych kilku lat nie pokazują w ogóle scen w aptece. Od dłuższego czasu mnie to zastanawia.

ocenił(a) serial na 3
elmoo_filmweb

Może teraz większą wagę przywiązuje się do problemu kryptoreklamy - stoi sobie Ela za ladą a za nią rutinoscorbin i durex ;)

ocenił(a) serial na 6
Awdar

E tam, mogą odwrócić leki, albo zrobić tak, żeby nie były widoczne. Prędzej prawdziwi właściciele zrobili jakiś remont i zapewne pomieszczenie nie nadawało się już do apteki. No, ale to są tylko moje domysły. To jest jedno z wielu pytań, które chciałbym zadać ekipie serialu.

ocenił(a) serial na 3
elmoo_filmweb

To co ja bym im miał do powiedzenia to by nie były pytania :)

ocenił(a) serial na 1
Awdar

na Truskawieckiej nie mieszka też Paweł

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones