PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38927}

Klan

2,8 35 452
oceny
2,8 10 1 35452
2,5 4
oceny krytyków
Klan
powrót do forum serialu Klan

Nie sugerujcie się wiekiem Tomasza Stockingera, który ma 60 lat, bo postać serialowa jest chyba od niego starsza. Krystyna ponoć urodziła się w 1953 roku, a mąż z reguły jest starszy od żony. Wiecie może? Było coś kiedyś mówione o wieku Pawła?

ocenił(a) serial na 3
Krytykancki

Akurat piszemy o tym w Dzisiejszym odcinku. Był kiedyś wątek lekarki kochającej się w szefie i gdy odwiedził ją w domu, to zobaczył na półce swoją książkę o medycynie estetycznej, na ekranie mignęła jej ostatnia strona z życiorysem autora, był tam rok jego urodzenia - 1947.

ocenił(a) serial na 1
Awdar

Lubicz ma 68 lat? To niemożliwe. Przecież wtedy w wieku 56 lat zostałby ojcem Pawełka a jeszcze z niego nienasycony buhaj, skoro z Wigą się przespał.

ocenił(a) serial na 3
Krytykancki

Władysław Jagiełło spłodził trzech synów ok. 70-tki :)

Zresztą:

http://www.facebook.com/janusz.korwin.mikke/posts/10152568908022060

ocenił(a) serial na 1
Awdar

Ale Paweł absolutnie nie wygląda na 67/68, Stockinger grający go ma "dopiero" 60 czyli między aktorem a postacią go grającą jest duża różnica wieku. Ludzie w tym wieku nie są zdolni do pracy a zwłaszcza chirurga.

ocenił(a) serial na 3
Krytykancki

Przeciwnie, ludzie wolą być z reguły operowani właśnie przez starszych chirurgów. Pawła tak postarzono, bo był wątek, że przed jego i Eli urodzinami Władek poszedł siedzieć do stalinowskiego więzienia i Maria musiała ich sama wychowywać, jak byli zupełnie mali.

ocenił(a) serial na 1
Awdar

To znaczy, że na początku Klanu miał 50 lat, absurd, na tyle nie wyglądał wtedy ;d

Krytykancki

To ile lat w takim razie miała Kryśka?! Z jej nagrobka wynikało,że miała 63 jak zmarła,czyli urodziła Pawełka w wieku 53 lat?! To już było przegięcie. Pamiętam,że przy okazji jej ciąży padło,że ma po 40stce, a poza tym Kotulanka nie wyglądała wtedy na 53 lata. Mam wrażenie,że reżyser sam nie ogarnia wieku bohaterów.

ocenił(a) serial na 1
Gosza30

Przecież ci aktorzy są o 8-10 lat młodsi niż postaci przez nie grane, to bohaterowie Klanu będą normalnie "nieśmiertelni" jak Lenin :D Jak Stockinger będzie miał 85 lat to Paweł będzie miał 93 ;p

Krytykancki

No polska moda na sukces, jak nic! :)

ocenił(a) serial na 1
Gosza30

Ale w sumie to, że Paweł dorobił się 2 córek i trzeciego syna w wieku 56 lat to nie jest aż takie dziwne, bardziej zszokowało mnie, że dorobił się jeszcze wcześniej córki i dowiaduje się po ok. 40 latach ;p

ocenił(a) serial na 3
Krytykancki

"Paweł będzie miał 93"
Akurat w dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi dożywa tego wieku...

ocenił(a) serial na 1
MarinaSamira

Tadeusz Różewicz, Irena Kwiatkowska, Bohdan Tomaszewski ;D

ocenił(a) serial na 3
Gosza30

Nie reżyser, tylko scenarzyści ;p I akurat to nie jest największy problem z nimi :)

ocenił(a) serial na 1
Awdar

A co jest największym problemem? Kobieta rodzi dziecko w wieku 52 lat, gdzie już będąc w okolicach 40-tki jest to wielkie ryzyko. Bez przesady, trochę realizmu.

ocenił(a) serial na 3
Krytykancki

Największym problemem jest nuda na ekranie, zapychacze itd.

ocenił(a) serial na 3
Krytykancki

Co do wieku Krysi to przypomniała mi się scena z 2001 r. gdy Krysia opowiadała Ali w jakich okolicznościach poznała Vujkovicia - ona zaczęła studia, a on BYŁ DOKTORANTEM/ASYSTENTEM I MIAŁ ZAJĘCIA Z JEJ GRUPĄ. Musiał więc być starszy od niej o co najmniej pięć lat.
Stiepan, jak wiemy, skończył właśnie (albo za chwilę skończy) 62 LATA; na początku 2003 r. (Krysia była wówczas w ciąży) powiedział: "Wczoraj stuknęła mi PIĘĆDZIESIĄTKA"

ocenił(a) serial na 1
MarinaSamira

W tym serialu wiek bohaterów zmienia się jak w kalejdoskopie ;D Stiepan w sumie nie mógł się ur. w 1953 r. bo Krystyna urodziła się w 1951 r, a Stiepan podobno jest starszy od Pawła, który urodził się w 1948 roku. Wszystko to jest pogmatwane ;p

ocenił(a) serial na 3
Krytykancki

Ja pamiętam DO DZIŚ że Stiepan właśnie to w 2003 r. powiedział: "Wczoraj stuknęła mi PIĘĆDZIESIĄTKA", a chyba oglądałam tę scenkę kilka razy bo miałam nagrany ten odcinek (zaraz potem była scenka ciężarnej Krysi i Pawła przytulonych do siebie na kanapie).

ocenił(a) serial na 1
MarinaSamira

Spokojnie, wierzę Ci, że lepiej pamiętasz i że coś takiego miało miejsce. Ale chodzi o to, że w tym serialu nikt nie dba o wiek bohaterów skąd wywodzą się takie "perełki" jak 1951 wiek ur. Krystyny.

ocenił(a) serial na 3
Awdar

Władek poszedł siedzieć, gdy Paweł i Ela już oglądali świat - powiedział w 1999 r. że zobaczył ich pierwszy raz, gdy Marysia wróciła z nimi ze szpitala.
Gdyby trzymać się tego, co zostało powiedziane na początku Klanu Maria i Władysław poczęli Pawła i Elę podczas podróży poślubnej w Zakopanem w lutym 1948 roku, więc Ela i Paweł urodzili się pod koniec owego roku.

MarinaSamira

A dziadek "Alzheimer" Władek urodził się chyba w 1921 roku, tak wynikało z Wikipedii, a Maria urodziła się w 1927 roku bo w 1 odcinku obchodziła 70 urodziny.

Masakra, ale ten czas leci, za 3 lata Ela i Paweł też 70-te będą mieli.

ocenił(a) serial na 3
Hitek

"A dziadek "Alzheimer" Władek urodził się chyba w 1921 roku"
Władek się urodził w 1924 roku - ten rok jest na nagrobku.

ocenił(a) serial na 6
Hitek

Tylko w serialu, aktorzy ledwo skończyli 60, Stockinger nawet jeszcze nie. Ale masz rację - czas szybko leci, najbardziej to widać po Oli, której za rok stuknie 30, a oglądaliśmy ją jako 11-latkę.
PS. Witaj Hitek po długiej przerwie, czyżbyś wrócił na forum "Klanu"? :)

ocenił(a) serial na 3
Krytykancki

Jeszcze ciekawostką jest fakt, że rzeczywiście mąż jest zazwyczaj starszy, ale w pierwszym sezonie było powiedziane, że wśród spraw, które sprawiały, że Jurek nie podobał się Marii i Władkowi jako przyszły zięć było i to, że jest od niej młodszy :)

ocenił(a) serial na 3
Awdar

Ale młodszy zaledwie o rok, więc co to za różnica...

ocenił(a) serial na 3
MarinaSamira

Było powiedziane, że dla rodziców to był problem, choć nie taki, jak fakt, że nie skończył studiów. Różnica wieku między małżonkami chyba nie była sprecyzowana.

ocenił(a) serial na 3
Awdar

Była, była - Jerzy urodził się w 1949. Kiedyś jak się kłócili pod koniec pierwszego sezonu to Ela mu wyrzuciła, że mają po 50 lat a on odpowiedział coś w stylu: O przepraszam bardzo, 49. A ona z miną cierpniętnicy: Czy zawsze musisz wypominać mi, że jesteś od ciebie starsza?
Kiedy Beata zaczynała romans z Rafalskim on powiedział, że ma 45 lat czyli Rafalski to rocznik 1952 zatem obecnie 62-latek.
W tej samej rozmowie Beata wyjawiła mu, że jest młodszy od jej ojca o całe trzy lata czyli Jerzy to 1949.

MarinaSamira

Mój tata jest młodszy od mamy o pół roku i nigdy jakoś z tego problemu nie było.

ocenił(a) serial na 3
Hitek

Książę William jest młodszy, książę Karol jest młodszy, Lech Kaczyński był chyba siedem lat młodszy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones