PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38927}

Klan

2,8 35 463
oceny
2,8 10 1 35463
2,5 4
oceny krytyków
Klan
powrót do forum serialu Klan

http://www.filmweb.pl/serial/Klan-1997-38927/discussion/Naj%C5%9Bmieszniejsza+sy tuacja+z+serialu,2108823#post_9135778 - w tym oto wątku zaczeliśmy wspominać stare odcinki Klanu, osobny wątek na to się przyda. Wspominajmy ;) Jak ktoś ma pytania, wątpliwości, niejasne złudy - wpisywać ;) Może ktoś inny rozjaśni, odpowie wytłumaczy. Jak ktoś po prostu chce powspominać, to też proszę się nie krępować.

Ok., ciąg dalszy wątku z Iwonką Surmacz, z zalinkowanego tematu:

Sorry za czepialstwo, ale troszkę pokręciłaś. Iwonka Surmacz była w pierwszym sezonie, ale prawie nic nie mówiła. Możliwe, że dosłownie w ogóle nic nie powiedziała na ekranie wtedy. Taka opozycja do rozgadanej mamy, jak pan Dulski ;) Była kujonką-ulubienicą nauczycieli, i rzeczywiście nie zbyt lubiły się z buntowniczką Agnieszką, która m.in. organizowała w szkole strajk okupacyjny w celu odwołania znienawidzonej nauczycielki fizyki, przez którą jeszcze inna koleżanka próbowała popełnić samobójstwo (luźne nawiązanie do wydarzeń z ówczesnej rzeczywistości, m.in. z warszawskiego liceum Mikołaja Reya, nieważne). Iwonka, zawsze w śnieżnobiałej koszuli, zawsze za mamusią. Ale oblała maturę, a Aga zdała śpiewająco. Wątek maturalny był jednym z najważniejszych w pierwszym sezonie, nigdy potem go nie powtórzono (w wypadku Oli był tylko lekko zarysowany, choć chodziła do tego samego ogólniaka).

Potem Iwonka zniknęła na kilka lat, następnie była sekretarką prezesa Romualda Steca, szefa klubu sportowego w którym grał Michał, szemranego biznesmena, ale od wielkich pieniędzy (w przeciwieństwie do Feliksa, szemranego biznesmena od małych interesów, który już wtedy też mącił). Mieli romans biurowy, ale to było coś bliższego gwałtowi, niż normalnemu romansowi. Iwonka poroniła i jest bezpłodna. Potem odbiła Agnieszce jakiegoś chłopaka i mieszkają teraz w Belgii.

ocenił(a) serial na 2
Awdar

Czy Jacek pojawiał się w serialu, od pierwszego odcinka?

ocenił(a) serial na 3
Kubasek

Od końcówki pierwszego sezonu albo od drugiego. W okresie przedserialowym był chłopakiem Beaty, potem się rozstali, jak to młodzi, potem s*kinsyn (wtedy) Rafalski zrobił jej dziecko i odwrócił się od niej i pojawił się rycerz na białym koniu w postaci ex-chłopaka, pięknego, pracowitego, kochającego, grzecznego.

ocenił(a) serial na 6
Awdar

Miałam wtedy kilka lat i nie pamiętam dokładnie, ale Jacek był chyba od początku, bo był zazdrosny o Rafaskiego.
Kiedyś Beata do niego (Jacka) przyszła, jak ćwiczył na siłowni- wyciskał na ławce- i się pokłócili o Rafalskiego właśnie, więc Beata wyciągnęła mu tę sztangę z podpórek i odcinek skończył się na tym, jak Jacek próbował się uwolnić spod ciężaru ;)

Azzurro

Ja pamiętam inną kłótnię o Rafalskiego, to znaczy szczegóły mi umknęły, ale wiem, że akcja działa się na jakimś parkingu, a Jacek wykrzykiwał coś w stylu: "Co on ma lepszego ode mnie?! Samochód?!" (cytat prawdopodobnie niedokładny). To był chyba wtedy dość popularny wątek, bo pamiętam, że pisali wtedy w spoilerach, prawdopodobnie w Tele Tygodniu albo gdzieś, że Beata weźmie ślub z Jackiem, co ma ponoć sprawić radość fanom. Jacek i Beata byli też swojego czasu nazywani najpiękniejszą parą "Klanu".

ocenił(a) serial na 10
Awdar

Czy Rysiek miał jakiś romans z przedszkolanką?

ocenił(a) serial na 3
elfijka

Nie było seksu, tylko powłóczyste spojrzenia ;)

ocenił(a) serial na 10
Awdar

Rysiek i powłóczyste :D :D :D

ocenił(a) serial na 2
elfijka

A dlaczego do domu ''Elżuni'' wtargnęli gangsterzy i Jerzy musiał wszystkich ratować siekierą? :). No i jak nazywała się aktorka grająca Edytę którą wcześniej wspomniano w temacie? (ta co chciała przejechać Krystynę :P)

ocenił(a) serial na 10
Jack_Napier

Wtargnęli, bo u nich była Poleńka, która robiła za panią do towarzystwa i postanowiła z tym skończyć. Pola mieszkała u cioci Stasi, ale potem się "ukrywała" na Sadybie. I ci kolesie mieli ją przyprowadzić do szefa, a akurat tego dnia Jurek jeździł z siekierą, bo miał ją dać komuś ze swoich robotników na budowie i zapomniał.

ocenił(a) serial na 3
Jack_Napier

Poleńka nawet oświadczyła się Michałowi, by ją nie usunięto z kraju, a wcześniej szokowała Jeremiasza, gdy mieszkała obok i wracała po nocy pijana.

Edytę grała Karina Kunkiewicz, pierwotnie miała grać Agnieszką, bo Holtz planowała odejść z serialu.

ocenił(a) serial na 2
Awdar

Ha gratuluje ogromnej wiedzy z "Klanu" jestem pod wrażeniem :) A wiadomo jak nazywał się klub piłkarski w którym pracował jako trener (?) Michał. Pamiętam jak "kibole" ów klubu skandowali nazwę swojej ukochanej drużyny :P. I co się stało z sąsiadką Jeremiasza która oblała go kwasem lub inną żrącą substancją (dziwne że nie pozostała żadna blizna). Sama scena na swój sposób była tak zabawna że przypominała mi konfrontację Batmana i Jacka Nicholsona z filmu "Batman" Tima Burtona. Tam główny złoczyńca dostał rykoszetem i spadł do kadzi z kwasem. Jeremiasz jako Joker terroryzujący Sadybę to byłoby coś :)

ocenił(a) serial na 3
Jack_Napier

Tamta kobieta zwała się Malina. Była wariatką, ale miewała przebłyski. Gdy Stasia się o tym dowiedziała wybaczyła jej i otoczyła opieką, potem ta umarła i zostawiła swoje mieszkanie w spadku Stasi. Stasia procesowała się o nie z jej bardzo nieprzyjemną rodziną. Potem kilka osób wynajmowało to mieszkanie od Stasi, m.in. właśnie Pola.

Nazwy klubu nie pamiętam. Michał prowadził go ze swoim kumplem Waldkiem i z przebrzmiałym gwiazdorem piłkarskim granym przez Henryka Gołębiowskiego (tak, tak, Poldek z "Podróży za jeden uśmiech :)). Tamten był niekompetentny jako trener i czasem przychodził pijany, ale ponieważ kiedyś był gwiazdą, więc trenujący chłopcy olewali Michała i woleli tamtego. Potem dali razem wywiad do telewizji, w którym to Michał mówił kompetentnie, ale pocięto go tak, że to Gołębiewski wyszedł na eksperta. Wtedy Michał uznał, że ma tego dość i postanowił zostać prostym koparkowym ;)

ocenił(a) serial na 2
Awdar

Czy to prawda, że Krystyna myślała, że Paweł ma nieślubne dziecko?

ocenił(a) serial na 3
Kubasek

Ja nie kojarzę. W dziecko chciała Pawła wkręcić Edyta, ale w to wierzył Koziełło, w pierwszym sezonie z kolei dzieckiem szantażowała Jerzego Monika, miała je mieć jej pracownica.

ocenił(a) serial na 2
Awdar

Czyim dzieckiem, okazał się Wituś (Syn Teresy)?

ocenił(a) serial na 3
Kubasek

Jakiegoś faceta ;) Nie wiadomo, ale spoza Klanu.

Kubasek

Chyba podejrzewała to wtedy, kiedy Paweł pomagał tej w peruce i spędzał czas z jej synem ;)

ocenił(a) serial na 2
Maja_38

"Tej w peruce", to znaczy komu?

Kubasek

Nie pamiętam jak Ona się nazywała,ale miała małego, chorego syna. Chyba Miłosza.

Jack_Napier

Mnie się kojarzy, że ten klub nazywał się Tajfun, ale biorę pod uwagę, że mogę się mylić. Wątek z Gołębiewskim jako piłkarskim weteranem niezbyt dobrze kojarzę.

ocenił(a) serial na 10
Awdar

Nie wiem, gdzie o tym napisać, ale wspominki chyba będą dobre.

Chyba rozwiązałam zagadkę peruki Grzegorza!!!

Oglądam odcinek 2261 i gra on tam kierownika Michała na budowie :D

ocenił(a) serial na 10
elfijka

Ja znalazłam szybciej :P

Sisi_188
ocena: 10
1 sty 3:01

A facet, ktory gra Grzecha, nie jest przypadkiem szefem Michala w odc 2261 czas 7:28?

ocenił(a) serial na 10
Sisi_188

http://www.filmweb.pl/serial/Klan-1997-38927/discussion/Wiecie%2C+%C5%BCe+w+Klan ie+wszyscy+wszystkich+znaj%C4%85%2C+ale+czy+domy%C5%9Blali%C5%9Bcie+si%C4%99%2C+ %C5%BCe...,2347420

ocenił(a) serial na 10
Sisi_188

Ach, racja!!! Zwracam honor :)

ocenił(a) serial na 10
elfijka

Nie gniewam się, pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 3
Awdar

Wpisałem post w niewłaściwym wątku, sorry.

ocenił(a) serial na 2
Awdar

Skąd wziął się, syn Feliego? Wacek, chyba ma na imię?

ocenił(a) serial na 3
Kubasek

Feli pracował w zakładzie pogrzebowym, jako laudator i tam go poznał. Pierwotnie panowie nie lubili się, rywalizowali o zlecenia, a Wacek robił to po trosze nie fair, bo romansując (co najmniej flirtując) z szefową.

ocenił(a) serial na 2
Awdar

W końcu, on jest jego synem, czy nie?

ocenił(a) serial na 3
Kubasek

Dwa razy badania DNA stwierdziły, że nie ;/

ocenił(a) serial na 2
Awdar

A ten przyjaciel (?) Michała Waldek ma HIV/AIDS? bo pamiętam że był taki wątek że był chory na ciężką chorobę tylko czy to był wcześniej wspomniany przeze mnie wirus?

ocenił(a) serial na 6
Jack_Napier

Tak, HIV.

ocenił(a) serial na 3
Jack_Napier

Tak, obaj panowie poszli na panienki, obaj się z nimi spontanicznie przespali, i obaj mieli podejrzenie. Ale Michał miał farta, a tamten nie. To było wkrótce przed poznaniem Zyty przez Michała i jak dowiedział się o podejrzeniu, to nie chciał z nią sypiać, a ona myślała, że było mu z nią źle za pierwszym (i wtedy jedynym) razem.

ocenił(a) serial na 2
Awdar

Ten kumpel Michała, to właściwie skąd się wziął?

ocenił(a) serial na 3
Kubasek

Poznali się w pracy, w radiu Sport i Muzyka, szef Michała stamtąd był grany przez Stefana Fridmana - zresztą to też jeden z kochanków Agnieszki.

ocenił(a) serial na 2
Awdar

Taki stary dziadek? :D

ocenił(a) serial na 3
Kubasek

Ma swój urok ;) On (postać) też kiedyś był znanym sportowcem. Ponadto jest +/- w wieku starszego Vujkovica, a jeden z najwcześniejszych facetów Agnieszki, Francuz Pierre również był od niej sporo starszy.

ocenił(a) serial na 3
Kubasek

W ogóle Waldek często pogrywał nie fair z Michałem, np. jak potem pracowali w telewizji, to jedna szefowa przystawiała się do Michała, on odmówił, a jak potem odwiedzał ją w mieszkaniu, to nakrył ich razem w łóżku itd.

ocenił(a) serial na 2
Awdar

Skąd wziął się Józek, grany przez Cezarego Żaka? Wiem, że miał z Ryśkiem firmę remontową.

ocenił(a) serial na 3
Kubasek

Józek jest kuzynem Grażynki i Cześki.

ocenił(a) serial na 2
Awdar

Czy oprócz romansu z Malickim, Elżbieta miała kogoś "Na boku"?

ocenił(a) serial na 3
Kubasek

Redaktora z wydawnictwa, który redagował książki z serii Klan, grał go nie żyjący już niestety Andrzej Butruk. Aktor zmarł przed 47 rokiem życia, bardzo młodo ;/ Zbliżyli się na gruncie literackim, on się ewidentnie zabujał, ale nic z tego nie wyszło, bo Elżunia jest święta ;] Nawet pocałunków nie było. Był też moment, w którym wyglądało na to, że ojciec Zyty będzie do niej zarywał, ale ten wątek umarł nim się do końca narodził. To wszystko co pamiętam.

ocenił(a) serial na 6
Awdar

Ojciec Zyty?! Wielkie nieba, kiedy? :D

ocenił(a) serial na 3
elmoo_filmweb

W okolicy pojawienie się Jungowskiej, więc w połowie 2010 r., dzwonił do niej, umawiał się, ale szybko to skończono.

ocenił(a) serial na 2
Awdar

Czy w Klanie, pojawił się któryś z braci Królikowskich? Wydaje mi się, że Rafał, ale nie jestem pewien.

ocenił(a) serial na 3
Kubasek

Rafał we wczesnych sezonach grał urzędnika MSZ, który brał u Krysi korki z chorwackiego i się w niej podkochiwał, nawet w pewnym momencie zaczął się do niej regularnie dobierać, więc go pogoniła. Pawła na razie nie było.

ocenił(a) serial na 7
Awdar

Chyba z Kinga :)

ocenił(a) serial na 3
angelica

Nie, to było koło 2008-9 r., czyli już w "okresie wczesnozytowym".

ocenił(a) serial na 2
Awdar

O co chodzi w wątku Maćka, o którym napisałeś, że jest niesmaczny?

ocenił(a) serial na 3
Kubasek

Demoluje mieszkanie, wylądował w psychiatryku. Aż się prosi o fanowskie przeróbki na yt w stylu "beka z Maćka" itd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones