PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629407}
7,7 448
ocen
7,7 10 1 448
Klass Elu pärast
powrót do forum serialu Klass - Elu pärast

Gdzie można obejrzeć ten serial z angielskimi napisami (wiem, że z polskimi raczej nie ma)? Szukam już go od kilku dni, ale niestety bezkutecznie... Jestem bardzo ciekawa jak potoczyły się dalsze losy bohaterów. Jeśli serialu już nigdzie nie można obejrzeć z angielskimi napisami (podobno wcześniej był na youtube) to czy mógłby mi ktoś napisać jaką karę dostał Kaspar i co się z nim dalej działo? Będę wdzięczna za odpowiedź. ; )

ocenił(a) serial na 9
_Magdaa

na youtubie były trzy odcinki z napisami angielskimi, ale już ich nie ma. Za to wszystkie 7 odcinków jest na youtubie z hiszpańskimi napisami.
Tutaj można ściągnąć wszystkie odcinki + napisy w czterech językach, ale z napisami jest troche problem. http://bpdcarrier4.blogspot.com/2010/12/klass-elu-parast-class-life-after-2010.h tml
Jeśli nie będziesz ich ściągała lub oglądała z napisami hiszpańskimi to daj znać to napiszę Ci co się działo dalej z Kasparem, pozdrawiam

_Magdaa

Cześć.

Oglądałaś może ten serial, możesz napisać jakiś spoiler co dokładnie dzieje się w tych 7 odcinkach?

kontaktpatryk

Nie udało mi się ściągnąć serialu, więc ewk_a jakbyś mogła napisać co się dzieje w tych 7 odcinkach ja również będę bardzo wdzięczna... ;)

ocenił(a) serial na 9
_Magdaa

SPOILER KLASS ELU PARAST- STRESZCZONE WSZYSTKIE 7 ODCINKÓW:

SPOILER!

no więc tak:) każdy odcinek jest z perspektywy innej osoby, którą w jakiś sposób dotknęła tragedia.
1 odcinek- KERLI (metalowa dziewczyna)- po tym jak Kaspar pozwala Kerli wyjść ze stołówki dziewczyna ucieka ze szkoły i przechodzi metamorfozę, zmienia kompletnie swój wygląd. Jest poszukiwana przez policję, a cześć osób z jej klasy (zwłaszcza Kati) podejrzewają, że jest w zmowie z Kasparem i Joosepem, skoro tylko jej pozwolili wyjść ze stołówki. Kerli zgłasza się na policję, składa zeznania i wraca do szkoły. Tam Kati żąda od niej, by udowodniła, że nie była w zmowie z Kasparem i Joosepem. Kerli chce zgłosić na policję co stało się na plaży dzień przed tragedią, ale Kati i inne dziewczyny mówią jej, że wszyscy, którzy byli wtedy na plaży zaprzeczą.
Kerli odwiedza w szpitalu Titta (którzy przeżył strzelaninę), chce aby dał jej zdjęcia, które zrobił na plaży. Titt nie zgadza się. Kerli zostaje sama, nikt nie chce jej pomóc. Wszystkie osoby, które były wtedy na plaży tworzą pewnego rodzaju zmowę milczenia. Kerli odwiedza ponownie Titta u którego jest matka i policjant prowadzący śledztwo w sprawie masakry (tak się składa jego wujek). Titt wciąż zaprzecza, ze sprawa na plaży miała miejsce, jednak pod wpływem słów Kerli (która zarzuca mu np., że Kaspar nigdy by sie od niego nie odwrócił) i kłótni Kerli z matka Titta- przyznaje, że sytuacja na plaży faktycznie miała miejsce. Tylko dzięki Kerli- jedynej osobie z klasy, która postanowiła opowiedzieć o sprawie na plaży, wszystko wychodzi na jaw. O sprawie dowiaduje się wychowawczyni, która nie potrafi zrozumieć, dlaczego jej uczniowie posunęli się do czegoś takiego.
2 odcinek- MARGUS- OJCIEC JOOSEPA, matka Joosepa zarzuca mężowi, że to przez niego Jossep zrobił co zrobił. Ma pretensje do meza, że uczył go strzelać. Mężczyzna nie potrafi zrozumieć, dlaczego jego syn popełnił samobójstwo. Nie potrafi porozumieć się z zona, która wyprowadza sie domu .Ojciec Andersa, Paula i Rinny jako winnego tego wszystkiego wskazują Margusa. Margus idzie na pogrzeb Andersa, ale nie zostaje wpuszczony. Odbywa się pogrzeb Joosepa, do Margusa dociera to wszystko, zdaje sobie sprawe ze chciał, aby jego syna pokazal oprawcom, że nie pozwala na takie traktowanie, a skończyło się to śmiercia tylu osób. Jest tak zrozpaczony, że nie idzie na pogrzeb syna, leży w domu w bezruchu i zapomina o pogrzebie. Jest to prawdopodobnie moment, kiedy zdał sobie sprawę, że w pewnym sensie to on nakłonił syna do takiego posunięcia. Żona postanawia do niego wrócić, próbują na nowo odbudowac ich związek i życie.
3 odcinek- wychowawczyni- Laine. Laine nie potrafi poradzić sobie z tym co się stało. Ciężko jej pogodzić się z tym, że cała klasa dręczyła Joosepa. Dowiaduje się o tym co wydarzyło się na plaży, nie może pogodzić się, że jej uczniowie to kryminaliści, a ona jest „wspaniałym” wychowawcą. Popada w depresje, zażywa tabletki i popija je alkoholem chcąc prawdopodobnie popełnić samobójstwo, dzwoni jednak do męża żeby przyjechał. Maż przyjeżdża i ratuje Laine. Ona wraca do szkoły, uczniowie z jej klasy przygotowali dla niej niespodziankę na urodziny.
4 odcinek- Rodzicom ciężko jest pogodzic się z tym co zrobili ich dzieci. Próbuja pogodzić się z tym wszystkim. Generalnie odcinek skupiony na rodzicach Paula i Olava.
5 odcinek- Thea po operacji wraca do szkoły. Zostaje skazana na 50 godzin prac społecznych. Próbuje żyć normalnie, ale ciągle mysli o Kasparze, o tym, jak się od niego odwróciła. Ma świadomość, że gdyby nie zdradziła go na plaży, do tego wszystkiego by nie doszło. Chce by Kaspar jej przebaczył. W międzyczasie razem z klasą przygotowują przedstawienie, którego ona jest autorką. Thea próbuje skontaktować się z Kasparem za pośrednictwem jego babci. W końcu idzie do wiezienia odwiedzić Kaspara, ale ten nie chce się z nią widzieć. Thea bardzo to przeżywa. Odbywa się przedstawienie, Klasa odwiedza Thee po przedstawieniu, na które nie przyszła. Wychodzą razem świętować udane przedstawienie, schodząc na dół Thea zagląda do skrzynki na listy, w której znajduje list od Kaspara.
6 odcinek- Toomas wyrokiem sądu zostaje skazany na karę z warunkowym zawieszeniem. Przeżył tragedię, ale do końca życia będzie musiał poruszać się na wózku inwalidzkim. Wraca do domu, wydaje się, że jest w dobrej kondycji psychicznej, co bardzo dziwi jego matkę. Zmienia tez szkołę, nie mówi jednak prawdy w nowej klasie, o przyczynie zmiany szkoły i kalectwie. Mówi ze miał wypadek samochodowy. Chodzi na ćwiczenia, jednak musi pogodzić się z tym, że do końca życia będzie kaleką. Dobrze dogaduje się z nową klasą, bardzo podoba mu się koleżanka z klasy, która wydaje się ze również czuje cos do niegp. Kiedy jednak mówi mu, że nie może z nimi być, coś w nim pęka. Wraca do domu i w końcu płacze- chce móc znów chodzić i normalnie żyć, nie chce by ludzie traktowali inaczej. Klasa dowiaduje się, o prawdziwej przyczynie kalectwa Toomasa, chcą by opowiedział im o wszystkim. Toomas bierze udział w szkolnej akcji przeciwko przemocy i opowiada o strzelaninie i o tym jak znęcał się nad Joosepem . Jest to dla niego pewnego rodzaju oczyszczenie.
7 odcinek- kaspar trafia do aresztu, jego adwokatem zostaje młoda prawniczka-Ingrid. Spotyka się z Kasparem, pyta go dlaczego strzelał do kolegów i koleżanek, ale on nie chce powiedzieć. W trakcie spotkań Kaspar nabiera do niej zaufania, zaczyna czuć do niej coś więcej. Wydaje się, że ona także traktuje go inaczej niż powinna traktować swojego klienta prawniczka. Ingrid stara się udowodnić, że Kaspar nie przyjaźnił się z Joosepem, a strzelanina była wywołana silnym wstrząsem, po wydarzeniu na plaży i nie była planowana, a Kaspar działał w silnych emocjach. Kiedy babcia Kaspara mówi jej, że Kaspar przed wyjściem do szkoły tamtego dnia poprosił ją o przebaczenie, nie wiem jak ma go obronić. Chce go zostawić, ale Kaspar prosi ja żeby nadal była jego obrońcą. W trakcie procesu zeznania składa np. Toomas, który przy wszystkich przeprasza Kaspara. Kasspar mówi przed sądem, że oczywiście żałuje tego co zrobił, żałuje tez, że nikomu wcześniej, duzo wcześniej nie powiedział co dzieje się w ich klasie. Zostaje skazany na 5 lat więzienia z warunkowym zawieszeniem ma 3 lata. Ingrid rezygnuje z pracy, Kaspar wraca do domu, gdzie przyjeżdża do niego Ingrid.

Niektóre odcinki ciężko tak krótko streścić więc dlatego tyle:)

ewk__a

o jaaaa! jesteś kochana, dziękuję za ten spoiler (chyba jedyny w Internecie po polsku)! ; )

ocenił(a) serial na 9
_Magdaa

proszę bardzo:))

użytkownik usunięty
ewk__a

ale Kaspar siedzi w więzieniu a ta Ingrid jest u niego w domu?

ocenił(a) serial na 9

Nie:) Tak jak napisałam 'Kaspar wraca do domu, gdzie przyjeżdża do niego Ingrid.'
Kaspar nie idzie do więzienia, dostał zawiasy. Kończy się rozprawa, zapadł wyrok, Ingrid rezygnuje z pracy, potem następna scena- jest pokazany Kaspar w domu, pakuje jakieś rzeczy do kartonów, chyba akurat swoje medale, jego babcia podchodzi do okna i mówi mu, że przyjechała jego adwokat:)

użytkownik usunięty
ewk__a

aha. dzięki

ewk__a

bardzo dziękuje, jestem wdzięczny. Kurde mać no co za ludzie, co im szkodzi to przetłumaczyć??? jakieś 50 odsłony batmanow czy spidermenów odrazu na polski przerabiają, a tu taki film i sie trzeba domyślać co mówią.

artur2

to fakt... ;/

_Magdaa

jak beda polskie napisy to dajcie znac?

ocenił(a) serial na 10
mspunk

POLSKIE NAPISY

Odcinek 1 : http://www.youtube.com/playlist?list=PLlwPUUDpfMQ_zOnsDhImj6f3t2pM1cHhO&feature= view_all
Odcinek 2 : http://www.youtube.com/playlist?list=PLlwPUUDpfMQ_b_-6SqRrvgloII4ZWTioq&feature= view_all
Odcinek 3 : http://www.youtube.com/playlist?list=PLlwPUUDpfMQ9rjQqu_H0jr6i1p5xjiwVJ&feature= view_all
Odcinek 4 : http://www.youtube.com/playlist?list=PLlwPUUDpfMQ8IlKGDBJHWO0nyYZw_BtNX&feature= view_all

Kolejne odcinki już wkrótce.

tomecki994

widzialem ale czy nie moga byc napisy w [CC] na youtubie ?

ocenił(a) serial na 10
mspunk

W odcinku 3 i 4 są w [CC].

tomecki994

A do dwoch pierwszych nie da rady zeby byly w [CC] bo tak lepiej sie oglada? Ale i tak dzieki za tlumaczenie.

ocenił(a) serial na 9
tomecki994

tomecki994: Dobra robota!

Czy jest szansa na ostatnie trzy odcinki, w najblizszym czasie?

pozdrawiam

ocenił(a) serial na 8
tomecki994

A kiedy będą kolejne odcinki?

Mumin87

napisy są już w sieci, na razie do połowy odcinków, reszta w toku :)

aerienn

Tak się składa, że napisy są już do wszystkich odc.

Madziunia_filmweb

a gdzie? szukałam i nie znalazłam. mówię o plikach z napisami, bo tych z YT nie liczyłam, zresztą i tak chyba nie wszystkie odcinki są tam przetłumaczone.

aerienn

odpowiedziałaś na pytanie odnośnie filmików na yt, więc założyłam, że o nie ci chodziło - wszystkie są przetłumaczone na kanale 94tomecki

Madziunia_filmweb

faktycznie, nie zauważyłam, pamiętam że chyba rok temu sprawdzałam na YT i wtedy były niecałe 4. ale tamte napisy są w wielu miejscach niekompletnie przetłumaczone i chyba często z użyciem translatora, przynajmniej te pierwsze odcinki, bo nowych na tym kanale nie oglądałam

aerienn

Wszystkie odc mniej więcej tak wyglądają, ale da się zrozumieć o co chodzi, więc nie należy się zniechęcać - najlepsze wg mnie są 2 ostatnie odc :)

ocenił(a) serial na 10
aerienn

Obecnie robię re-upload odcinków, wstawiając całe odcinki w jednej części, a przy okazji od nowa tłumaczę napisy, z trochę większym zapasem wiedzy. ;) Myślę że teraz da się to czytać :>

Odcinek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=mx82_nEQmTc
Odcinek 2 : https://www.youtube.com/watch?v=r6UPfkIwT6s

Kolejne odcinki wkrótce.

tomecki994

Obejrzalam kawalek i rzeczywiscie jest lepiej :)

aerienn

A co z tym listem Thei, ktoś wie co Kaspar napisał, bo na youtube nie ma niestety odcinka 5 3/3 gdzie podobno to jest.

0Tomaszek0

O ile pamiętam, odcinek skończył się na tym że wyciągnęła list ze skrzynki i w następnym już nie pociągnęli tematu, nie wiadomo co napisał.
W necie są całe odcinki do ściągnięcia, poszukaj sobie :)

aerienn

Na pewno poszukam, w końcu film był genialny, miło by było zobaczyć dalsze losy, pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 9
tomecki994

Dzięki bardzo za udostępnienie tego serialu z polskimi napisami.
Świetna robota!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones