PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10005531}

Kobieta z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie

The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window
6,2 11 803
oceny
6,2 10 1 11803
Kobieta z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie
powrót do forum serialu Kobieta z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie

Warto zobaczyć, bo to bardzo nietypowy mix stylów. Oczywiście, że z logiką produkcja nie ma nic wspólnego, ale na to wskazywał już tytuł. Ilekroć przez te 8 odcinków (właściwie 7, bo ósmy to już jazda bez trzymanki) miałam nadzieję na happy end, to zaraz dostawałam w twarz jakimś absurdalnym plot twistem. Ale taka jest konwencja.
Oglądało mi się dobrze, szybko (odcinki mają po ok 20 min). Końcówka (właściwie obydwie) to WTF, wolałabym inaczej, ale cóż.
Jest natomiast jedna sprawa, która nie daje mi spokoju, nie wiem jak ją tłumaczyć - zmieniające się epitafia na nagrobku córki. Jeszcze nie wiem, co to znaczy, ale podoba mi się jako zabieg stylistyczny. Ktoś ma pomysł?

ocenił(a) serial na 7
caramilla

Może też jako motyw komediowy, przeciwstawny do wymowy scen na cmentarzu, rozbrajający powagę? W dodatku pierwsze epitafium jest stosowne i wzruszające, a drugie niekoniecznie pasuje do dziecka, za to ma odniesienie do deszczu. (nie wiem jakie są innebo dopiero jestem po 3 odc)

ocenił(a) serial na 7
aper

1. If love could have saved you, you would have lived forever
2. In heaven, you can dance like no one's watching
3. There's no 'I' in heaven

Zupełnie to nieśmieszne.

użytkownik usunięty
caramilla

Serial taki sobie, aczkolwiek dzięki krótkim odcinkom oglądało się go dobrze.
Co do epitafiów, to one akurat nie zafrapowały mnie (ot jakieś tam wyrażanie różnych emocji po stracie dziecka).
Natomiast próbuję zrozumieć końcówkę finałowego odcinka i najchętniej widziałbym to, jako wstęp do kolejnego sezonu, a nawet sezonów, zapowiadający coś głębszego - taki bardzo tajemniczy psychologiczny thriller, do którego te pierwsze 8 odcinków były tylko takim dziecinnym wstępikiem.
Oczywiście pewnie nic z tego nie będzie, ale tak sobie pomyślałem na bazie jakichś wcześniejszych różnych tytułów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones