PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=223750}

Kod Lyoko

Code Lyoko
7,5 2 320
ocen
7,5 10 1 2320
Kod Lyoko
powrót do forum serialu Kod Lyoko

Jak wszyscy wiecie minęło dużo czasu od czasu premiery Ewolucji oraz od tego gdy TeleToon zaprzestał emisji Kod Lyoko. Mimo, że była to tam najpopularniejsza produkcja(no może poza Equestria Girls), bardzo często wygrywał w głosowaniach kreskówki na życzenie, nierzadko z miażdżącą przewagą, a jak przegrywał to był zwykle na drugim miejscu, nigdy też nie spadł poniżej 5 miejsca(a 5 i 4 zdarzyło się tylko po razie, na 22 kreskówki)... mimo to traktowany był bardzo po macoszemu, w dodatku Teletoon starał się robić wszystko by znaleźć wymówkę do zdjęcia tego z anteny... co w końcu się stało. Do największego kuriozum doszło gdy po wyrażeniu swojego niezadowolenia tym faktem facebookowy profil powiedział, że jak nam się nie podoba, to mamy się zgłosić do innych stacji. Dosłownie tak właśnie powiedział - by zwrócić się do innych nadawców...

...A więc spełnijmy tę prośbę!
Teletoon pokazał, że nie umie docenić naszej ukochanej kreskówki, więc znajdźmy lepszą stację, która bardziej to doceni. A cóż będzie lepsze niż emisja u jednego z głównych nadawców? Dlatego niedawno w ramach akcji "Kod Lyoko do TV" publikowane zostały 4 petycje: Do TVP, Pulsa, Polsatu i TVNu z prośbą o emisję. Ich tekst i linki do nich znajdziecie tu: http://kodlyokopowrotxany.bnx.pl/news.php?readmore=195

I ważna sprawa - pamiętajcie by potwierdzić podpis(poprzez kliknięcie w link jaki zostanie wam wysłany ma maila po podpisaniu petycji, jeśli nie doszedł sprawdźcie folder spam) i podpisać najlepiej wszystkie 4 petycje.

ocenił(a) serial na 8
Maciejlyoko

Cześć Maciek,
przede wszystkim dziwi mnie reakcja Teletoonu, zero profesjonalizmu. Rozumiem, że mogą mieć swoje powody, żeby nie puszczać już jakiejś kreskówki, ale zamiast odsyłać widza, który - powiedzmy sobie szczerze - niewiele może, z petycjami do konkurencji, zamiast wyjaśnić z szacunkiem swoje pobudki, to jest doprawdy nie do pomyślenia. Tym bardziej, że nie jest to zbyt popularny kanał, więc zrażając do siebie ludzi będą tracić cennych widzów. Nie wiem dokładnie do jakiego pakietu należy Teletoon (chyba Cyfra+, przynajmniej kiedyś tak było z MiniMaxem), ale wiem że nigdy wielką popularnością nie grzeszył.

Podpiszę się pod petycją do Pulsu, bo myślę że tam istnieje jakakolwiek szansa, że ktoś w ogóle ją przeczyta. Jeśli chodzi o TVP, która pod wpływem swojej wspaniałej zmiany wyrzuca programy kabaretowe z ramówki, to nawet nie warto machnąć na nią ręką. A jeśli chodzi o Polsat i TVN, też szanse są mniejsze niż zero, tym bardziej, że w petycji jest wypomniane, że nie mają w swojej ofercie nic interesującego - oczywiście zgadzam się z tym, ale wątpię żeby taka uwaga ich zachęciła :P

PS: Pamiętasz forum Kod Lyoko? Pisaliśmy tam o kwestii dobra i zła w Digimonach.

ocenił(a) serial na 10
Vrcharka

Cóż nie mówili może by pisać petycje(te napisałem we współpracy z innymi fanami - głównie Jeremiem_96), ale by zwrócić się do konkurencji - mówili. Zresztą w wiadomościach Kadic(numer 12 i 14, zwłaszcza 14(Felieton "Teletoon+ czy Teletoon-? Oto jest pytanie...")) można przeczytać nieco więcej na ten temat, wspominał też o tym często Jeremie_96 w swoich audycjach "7 dni w Lyoko", ale niestety nie pamiętam w których numerach.
No i wiesz, skoro podpisujesz jedną, to czemu nie inne?
Po za tym zmiany w TVP generalnie nie są moim zdaniem takie złe(mam wręcz wrażenie, że są raczej na plus - bo nie pamiętam kiedy oglądałem jakiś kabaret, który by był w miarę na poziomie, no i przywrócili takie programy jak Sonda czy Wiadomości Naukowe... ale to nie na to temat), a biorąc pod uwagę podkreślenie właśnie wartości w tej serii wydaje mi się, że może to trafić do obecnego kierownictwa - zwłaszcza przy dużej liczbie podpisów.
A zwrócenie Polsatowi i TVNowi uwagi na brak interesujących pozycji w ramówce(przy czym zauważ też, że w petycji jest mowa o interesujących dla danej grupy docelowej) jest moim zdaniem potrzebne, po za tym tu mamy też nie tylko samo wskazanie problemu, ale do tego podanie rozwiązania, więc nie sądzę by się na to "obrazili". No i obydwie stacje mają też dużo kanałów pobocznych.
Wiadomo, szanse są małe, ale podpisanie nic nie zaszkodzi. Za to podejście typu "a po co podpisywać to przecież nic nie da" - już zaszkodzić może.

I dyskusje o Digimonach... Toster?

ocenił(a) serial na 8
Maciejlyoko

Tak wiem, że nie powiedzieli nic o petycjach, ale to nie ma żadnego znaczenia. Najbardziej chamskie jest to, jak się zachowali. Przejrzałam sobie posty użytkowników na FB Teletoona, zwłaszcza te z udziałem strony KL Polska i całą tę osławioną konwersację, w której brałeś udział. No po prostu aż żal ściska podejście osoby prowadzącej fanpage do widza, mam wrażenie, że prowadzi ją jedno z tych dzieci, które oglądają ten kanał (ale nie, przecież jest oznaczona jako oficjalna). I nie chodzi mi tu o fakt, że nie mogą wyemitować KL, ale o jakieś bzdurne tłumaczenia typu, że dystrybutor nie istnieje. Już naprawdę lepiej byłoby powiedzieć, że po prostu przepraszają, ale mają nowe serie w planach i nie ma czasu antenowego na wznówki. I do tego jakieś głupie zasłanianie się Francją, że TT lepszy od ZigZapa, bo ma korzenie we Francji - so what? Kod Lyoko jest jedną z najsławniejszych francuskich bajek, więc ten argument był "inwalidą". Może trochę się tu rozpisałam, ale po dwóch latach nie ma sensu wznawiać tamtej pseudodyskusji.

Kabarety i TVP to dobry temat, ale też nie na ten wątek.

Tylko że takie giganty jak Polsat i TVN bombardują młodzież patologicznymi paradokumentami, bo... to się sprzedaje. Porządną kreskówką już się nie zhańbią. A jeszcze jak im jacyś młodzi mądrale wypomną, że puszczają chłam jednocześnie domagając czegoś niszowego, to mogą tylko roześmiać się w twarz. Niestety taka jest smutna polska rzeczywistość.

Jeśli chodzi o petycje, to moje nazwisko jednak w nich figuruje, więc wolę podpisywać się pod czymś z czym całkowicie się zgadzam i mogę odpowiadać za te słowa tak, jakby były moje, dlatego wybacz, ale jednak zostaję przy Pulsie. Przynajmniej na razie, jeszcze zastanowię się nad resztą. W każdym razie bardzo doceniam Twoją inicjatywę i zaangażowanie. Pomimo mojej pesymistycznej i zgorzkniałej postawy kibicuję i chciałabym pozytywnie się zaskoczyć. ;)

A tak w ogóle to na YT można obejrzeć po polsku wszystkie odcinki Kod Lyoko :P Nie wiem kto wrzucił, ale na pewno jakaś dobra dusza

Tak, Toster ;)

ocenił(a) serial na 10
Vrcharka

Akurat chłamem ich produkcje - choć na to często zasługują - nie zostały nazwane w petycji. W dodatku Kod Lyoko tylko w Polsce jest niszowy, głównie przez emisję na niszowym kanale, zgodnie z moją wiedzą w Ameryce czy Francji jest mocno popularny.

Po za tym... ty serio nie chcesz by Kod Lyoko leciało w TVP, TVN czy Polsacie? No bo to by wynikało z tego, że się w pełni z tymi petycjami nie zgadzasz - szczególnie, że sama obecne produkcje określiałaś chałamem... co jednak nie pasuje do tego co piszesz o docenianiu inicjatywy i chęci bycia pozytywnie zaskoczoną. Trochę to niekonsekwentne, nie uważasz?
No i jak to mówiono na pewnej ławeczce "Nic się nie zmienia od na tyłku* siedzenia".
(*no dobra, użyli nieco innego słowa w tym miejscu, ale to szczegół)

Zaś z możliwością obejrzenia wszystkich odcinków na Youtubie... to tylko po części masz rację. Teoretycznie wszystkie odcinki są, ale:
-niektóre w słabej jakości dźwięku i/lub obrazu
-w niektórych w ogóle brakuje miejscami dźwięku

No i w sumie... to byłoby miło jakbyś się u mnie na stronie zarejestrowała;)

ocenił(a) serial na 8
Maciejlyoko

Wiem, że nie zostały nazwane, to są akurat moje słowa (taka hiperbola). I równie dobrze jak Ty wiem, że KL jest dość znaną międzynarodową kreskówką.

Nigdzie też nie powiedziałam, że nie chcę żeby było w tej czy w tamtej telewizji i nie powiedziałam też, że w pełni nie zgadzam się z petycjami. Chodziło mi o to, że w części się z nimi zgadzam, a do części nie jestem jeszcze przekonana, w każdym razie zaznaczyłam że się nad tym jeszcze zastanowię i w sumie miałam zamiar się podpisać również pod resztą. Ale skoro zarzucasz mi siedzenie na tyłku i niekonsekwencję z powodu kilku słów wsparcia to podziękuję.

Nie mam ochoty ciągnąć tej dyskusji w takim tonie, i to w dodatku na forum publicznym.

ocenił(a) serial na 10
Vrcharka

Niekonsekwencją jest samo podpisywanie tylko jednej petycji. Zwłaszcza po tym co w poprzedniej wypowiedzi mówiłaś. Mówienie tego to nie "zarzut", a jedynie stwierdzenie faktu...
W cytacie zaś chodziło po prostu o to, że jak chce się zmian to trzeba działać, a nie zastanawiać się, czy warto... tu naprawdę nie ma się nad czym zastanawiać. Nie można tylko chcieć, trzeba coś robić w kierunku tego by stało się to co chcemy - "Twoje marzenia walczą z tobą, gdy o nich nie zapominasz"... z Tobą, nie za ciebie.
Odbieranie tego jako atak jest naprawdę jakimś gruby porozumieniem... naprawdę wydajesz mi się delikatnie mówiąc mocno przewrażliwiona.

Maciejlyoko

W tej petycji chcecie do tv przywrócić stare sezony, kod lyoko ewolucje czy jak?

ocenił(a) serial na 10
mgfh

Cóż zasadniczo tekst petycji tego nie precyzuje, choć o istnieniu Ewolucji wspomina("następnie stworzył również Ewolucję(teoretycznie będącą kontynuację, ale jednak mocno niespójną z poprzednimi seriami)"), bezpośrednio prośba o emisję Ewolucji nie pada, gdyż chodzi przede wszystkim o serie 1-4, czyli prawdziwe Kod Lyoko(Ewolucja jest tak niespójna i tak inna - i to zdecydowanie nie na plus - że ciężko ją dalej uznawać za prawdziwe Kod Lyoko).

Generalnie jako, że niezależnie od tego która stacja zdecydowałaby się na emisję Kod Lyoko byłoby dla nich nową produkcją to bez wątpienia zaczęliby od emisji serii animowanej(jedyną niewiadomą jest czy zaczęliby odcinkami pilotażowymi czy 1 serią), a Ewolucję jeżeliby wyemitowali to po tym jak po raz pierwszy zakończą emisję 4 serii.
Ale jeśli przyjmą petycję to wcale nie jest powiedziane, że wyemitują Ewolucję.

Podsumowując petycja jest przede wszystkim o emisję serii 1-4 i odcinków pilotażowych, ale nie wyklucza emisji Ewolucji, daje subtelnie znać o jej istnieniu.

Maciejlyoko

Nie sądzisz, że jest to trochę taka gra nie warta świeczki? Całą serię można przecież obejrzeć na youtubie i to wcale nie w najgorszej jakości. Mimo to animacje w kod lyoko są dobre, ale zarazem nie są jakieś wyjątkowe, żeby trzeba było je oglądać w full hd. Co do Ewolucji, to według mnie jest to totalna pomyłka. Osobiście podobało mi się, gdyby zrobili 5-tą serią w starym stylu.

mgfh

Lub polskie wersje książek/

mgfh

Tak sobie myślę, fajnie by było gdyby telltale zrobiło grę opartą na kod lyoko. Wielokrotny wybór(zły, średni, dobry), jeśli wybrało by się zły - akcja toczy się dalej, aż do "przegrania", następnie wracamy do miejsca, w którym dokonaliśmy złej decyzji oraz sceny akcji/walki (tak jak w the walking dead albo wolf among us- tu chyba nawet lepsze były).

mgfh

Mimo wszystko, fajnie że w 2017r. ktoś jeszcze w Polsce o Kod Lyoko pamięta ;p

ocenił(a) serial na 10
mgfh

Gra jest zdecydowanie warta świeczki, bo:
- część odcinków jest wybrakowanych(brakuje dźwięku momentami itp)
- dźwięk niekiedy jest tragicznej jakości
- generalnie z jakością odcinków na Youtubie jest średnio - część ma porządną jakość, ale nie wszystkie
- ...i co najważniejsze dzięki odcinkom na YouTubie nowe osoby nie poznają Kodu Lyoko - a dzięki emisji w telewizji już jak najbardziej. Jestem praktycznie pewien, że powodzenie akcji może zagwarantować wielkie odrodzenie fandomu.

No i owszem twórcy powinni zrobić prawdziwą piątą serię... ale do tego to już będzie oddzielna petycja... a polskie wersje książek... cóż po pierwsze po wydaniu 2 z 4 tomów wydawnictwo porzuciło projekt(ale na mojej stronie jest już prawie ukończone tłumaczenie 3 tomu... są nawet plany by to wydać na papierze).

Maciejlyoko

Trochę mnie przekonałeś, jednak dla mnie nadal będzie bardziej iskra niż świeczka.
Co do jakości filmików na youtubie - jest bardziej lepiej niż źle.
A co do poznania Kod Lyoko przez nowe osoby szczerzę wątpię. Choćby dlatego, że widzę na co jest popyt. Mam młodszą siostrę (12lat) I wśród jej rówieśników królują programy typu; szkoła, ukryta prawda, szpital itp.
Co do książek to posiadam tom pierwszy i drugi. Trzeci tom już mam w planach, dzięki twojej stronie ;p. Zastanawia mnie jednak jeszcze, co jest w książkach z serii Code Lyoko; The Adventure Begins, niestety z tego co widziałem są one chyba tylko dostępne w wersji francuskiej i rzadko w angielskiej.
Ale jak się to mówi, "z małej iskry wybuchnie wielki pożar".

ocenił(a) serial na 10
mgfh

Z jakością to może jeszcze, ale jak część odcinków(m. in. 7, 31) nie ma w całości dźwięku to jest raczej bardziej źle niż dobrze.

W kwestii popytu... praktycznie rzecz biorąc po prostu głównie tego jest podaż, a w kwestii telewizji to podaż jednak kreuje popyt, przynajmniej w pewnym stopniu.
Też mam brata w podobnym wieku, nieco młodszego, a nigdy go do takich głupot nie ciągnęło, nie słyszałem też nic o tym by ciągnęło jego kolegów czy koleżanki z klasy. Ale żeby ich ciągnęło do Kod Lyoko czy podobnych produkcji to już tak.
Byłaby podaż to i popyt byłby większy. Zresztą jeden z obecnie największych fenomenów kulturowych powstał wokół kreskówki - tak mówię o kucykach - więc nie można powiedzieć, że na nie nie ma popytu. A Kod Lyoko to też nie jest pierwsza lepsza kreskówka, ma wiele cech, którymi się pozytywnie wyróżnia. No i - jak na warunki w którym przyszło mu funkcjonować - wciąż prężnie rozwijający się fandom, który też będzie mógł zachęcić kogoś kto po prostu obejrzy by szerzej się tym zainteresować.

Co sie tyczy tej serii którą wspomniałeś... o ile się orientuje to bazują po prostu na odcinkach, są także ponoć pewne błędy, choć także parę ciekawostek niewspominanych w serialu(np wzmianki o Waldzie, tyle tylko... że jako dawnym uczniu Kadic). Generalnie informacje te czerpałem stąd: http://codelyoko.wikia.com/wiki/The_Adventure_Begins

No a iskra i świeczka to trochę bardzo różne rzeczy... ale w jednym masz rację - z tej iskry może wybuchnąć wielki pożar. Tylko trzeba tą iskrę wykrzesać.

ocenił(a) serial na 9
Maciejlyoko

Wszystkie 4 sezony Kodu Lyoko można teraz obejrzeć na Netflixie, ale tylko po angielsku(napisy, dźwięk), ewentualnie francusku(napisy, dźwięk) :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones