PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=551081}

Kontra

Strike Back
7,8 6 228
ocen
7,8 10 1 6228
Kontra
powrót do forum serialu Kontra

Po pierwszym sezonie

ocenił(a) serial na 4

Sezon zlozony z trzech epizodow. Serial zrobiony w "dawnym stylu", nie nawiazuje do obecnego boomu na ambitne i dosc realistyczne produkcje. Rzecz adresowana raczej do mlodziezy - komiksowosc, wszystko podane w duzym uproszczeniu, infantylne, niewiarygodne. Opisanie pracy MI5 kompletnie nierealistyczne, podobnie jak pokazanie pracy jednostek 22 SAS.

Ladne dziewczece buzie maja przyciagac, realizm jest kwestia drugorzedna, albo trzeciorzedna. Liczy sie wysoka ogladalnosc wsrod mlodziezy, gospodyn domowych oraz emerytow.

Nie wiem czy nastepne sezony sprobuja byc troche bardziej realistyczne, ale na razie nie wyglada to dobrze. Wysoka srednia ocena na Filmwebie w sumie mnie nie zaskakuje, jest to produkcja lekka, latwa i przyjemna, a wiec przystepna praktycznie dla wszystkich.

ocenił(a) serial na 6
per333

Następne sezony to osoby serial, mimo że Filmweb raczy tego nie zauważać. Nie bez przyczyny sam Cinemax nie liczy "Chris Ryan's Strike Back" jako pierwszego sezonu swych zamerykanizowanych wypocin - które dopiero są masakrycznie komiksowe.

ocenił(a) serial na 6
per333

Ekspercie, gdzie w serialu są "jednostki 22 SAS" oraz MI5?

Ta fikcyjna jednostka to sekcja 20 Defence Intelligence, która stanowi jednostkę organizacyjną Ministerstwa Obrony Wielkiej Brytanii. Co prawda wcześniej w serialu coś przebąkiwali o Secret Intelligence Service, powszechnie znanym jako MI6, to nie zmienia faktu, że MI5, o którym piszesz, to nieoficjalna nazwa Security Service jest służbą kontrwywiadu oraz bezpieczeństwa wewnętrznego. To nie służba wywiadowcza.

Nie wiem też ile jest na świecie jednostek 22 SAS, możliwe że posiadasz dostęp do informacji niejawnych. Nie wiem też która z nich, w zaledwie jednym odcinku pojawiła się przez chwilę, niemniej jednak dziękuję za dogłębną analizę tematu i krytykę.

per333

Per333 - Odprawiam do definicji - serial fabularny, więcej realizmu odnajdziesz w np. M-jak Miłość bądź Klan, które "realistycznie" przedstawiają i opisują przekrój naszego społeczeństwa, mentalność i rany postrzałowe czy też kraksy kartonowe, łuski po słoneczniku czy też granaty w sklepie, dział owoce południowe.
Strike Back to doskonała rozrywka, pełna humoru i fajnych scen akcji. Polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones