PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789749}

Korona królów

4,3 13 262
oceny
4,3 10 1 13262
2,0 3
oceny krytyków
Korona królów
powrót do forum serialu Korona królów

Obejrzałem pierwsze odcinki, faktycznie aktorzy mało przekonujący ale to młodzi aktorzy, którzy mieli tremę w pierwszych odcinkach, serial się rozkręci - jak wikingowie. Zastanawiam się tylko czemu wszyscy chcą porównać taki serial do gry o tron serialu fantasy, jak to jest serial historyczny?
Dajmy mu czas na zachętę daje 8+

ocenił(a) serial na 10
pawelsake

Bo ta dzisiejsza gimbiaza nie ważna historia prawdziwej Polski a Gro o Srocz ten jakiś tam tam GOT czy GNIOT :) Poniżej tego jazda na wszystkie seriale a wyłapałem tu wielu takich i są pod wszystkimi nowymi serialami historycznymi najlepsze to ,że dają oceny przed emisja serialu lub po jednym odcinku jak by znali cały serial, bo brak smoków i cycków już pierwszym odcinku :)

ocenił(a) serial na 1
Leszek_Ga

nie da się dać oceny przed premierą ;)
w grze o tron też nie ma smoków od początku, a cycki są jedynie na początku.

Jeszcze śmieszniejsze jest dawanie 10 po odcinku albo bez oglądania, bo w tvp kazali albo ksiądz XD

ocenił(a) serial na 10
inkawa

Daje 10 bo to historyczny z prawdą i do tego stroje ok jak i muzyka z najlepszej gry świata ta sama produkcja co do Wiedźmina 3 Marcin Przybyłowicz i zespół Percival od razu ten piękny głos poznać i styl za samą muzykę maja fanów i będą mieli bo są nowe utwory takie w klimacie z Wiedźmina 3 i do tego fani zespołu Percival za muzykę już dostana nagrody. Ale gimbiaza nie wie bo może grała ale za trudne bez poziomu very easy może mody im zrobią z takim poziomem albo tata im zabrał bo to gra nie dla dzieci.

Leszek_Ga

Akurat Wiedźmin 3 do gier trudnych nie należy więc Twoje zarzuty są całkowicie bezsensowne. To, że gimbaza nie grała w ogóle jest idiotyczne, bo Wiedźmin 3 to zdecydowanie najpopularniejsza gra w Polsce, W ogóle widać, że troll z Ciebie.

ocenił(a) serial na 10
_Zero_

To jak nikt nie wie ,że muzyka to Percival i Marcin Przybyłowicz słychać głos styl od razu kto grał powinien poznać a piszą ,że dno a dalej coś o filmie Wiedźmin , ze tez był nie wypał lub podobne to jak lubią to chyba grali. I nie zawsze była gra łatwa ja grałem od pierwszych wersji do teraz i te pierwsze patche na nich było znaczniej trudniej nawet na łatwym do 15 poziomu nie było tak prosto, potem to po zmieniali i obniżali poziom i większe wyrównanie było a po 30 poziomie około mega łatwo nawet na Droga ku Zagładzie co wcześniej na łatwym było trudniej na tych poziomach łatwym czy normalnym. I widziałem jak graja nawet ostatnio na żywo na YT to grali na łatwym i nie pierwszy raz i mieli problemy na początku w Velen tak do końca Barona tych zadań. A mi się wydaję też łatwy i jest nawet na Droga ku Zagładzie tylko poziom do 100 i koniec a miałem tyle i jeszcze 2 dodatki do zrobienia i kilka zadań z podstawowej gry coś czuje jak dobrze by zrobili z gra plus to lekko do 125 poziomu jest się w stanie nazbierać ale tam bugów nawet nie naprawiono od czasu dodatku Krew I Wino tylko podstawowa naprawiona gra raczej dodatek bez gry plus był naprawiony, resztę olali kilku zadań czasami nie idzie w ogóle wykonać ,a każdemu inne błędy wychodzą a kilka tych samych, jak portal w przemianie i koniec wchodzi się czarny obraz i sam się topi w wodzie.

ocenił(a) serial na 10
_Zero_

A pucujesz się ,że jesteś jednym z gimbiazy bo Cie to zdenerwowało kolejny złapany ciekawe ile razy ukończyłeś grę na Droga ku Zagładzie pewnie ani razu, tylko na łatwym dlatego łatwo. A większość gimbiazy nie ma komputerów bo ważniejszy telefon dobry jak komputer i grali może u kolegów to starsi więcej grali i to dobrze wiem.

ocenił(a) serial na 10
inkawa

Do tego Ci co lubią oglądają nawet dokumentalne dużo gorsze z historią i chwalą ,a w takich też jest często przesada bo coś tam próbują lepiej nagrać ale za dużo dodają, i potem jest z tego większa nie prawda jak prawda.
Ostatnio niezłe kity wali nawet National Geographic i co Ci lektorzy muszą mówić to śmiech nawet dzieci wyłapią, że nie prawda jak np. Miasta Starożytne co ma 500 lat z 15 wieku jak tytuły np. Kolosy Starożytności a 80%tych odcinków to budowle od 11 wieku aż do 18 i nie wiem po co to jak sam tytuł to czysta nie prawda.
Tylko szkoda, ze nie ma tego od początku Piastów i Mieszka a sam koniec nawet tak nagrany był by jedynym takim serialem i nawet jak dokumentalny czy teatr mógł by być ale ważne , że by był historycznie w miarę ok. A w szkołach walą większe kity jak prawdę nawet tutaj jest więcej historii i prawdy.

pawelsake

"faktycznie aktorzy mało przekonujący ale to młodzi aktorzy, którzy mieli tremę w pierwszych odcinkach"

Czy to nie jest naginanie rzeczywistości do swojej oceny? Mówiąc wprost w pierwszych odcinkach gra aktorska jest słaba i tyle. Nie ma co wymyślać serialowi wymówek. Po tym zdaniu od razu widać, że Twojej oceny nie można brać na poważnie.

użytkownik usunięty
pawelsake

Wiesz ,gdyby nasza Telewizja starała się tak samo jak w turcji to by nie wypuścili takiego gniota i już nie dlatego ,że jestem fanką WS czy WS: Kosem bo nawet Odrodzenie oglądam z zapartym tchem ,a tu tyle promowali ,a wyszło jak zwykle nie powiem co ..Tu już nie chodzi o budżet ale szczerze mogli by się lepiej postarać bo błędy jakie są wytykane aż wrażą w oczy ,ja nawet spokojnie połowy 2 odcinka nie mogłam przeboleć ,a starałam się.Jednak Odrodzenie: Ertugrul ,które jest po początkach Imperium osmańskiego czyli ho ho przed Sulejmanem wypada o wiele lepiej niż KK zwłaszcza w dialogach.

ocenił(a) serial na 1
pawelsake

Większości aktorów o aktorzy teatralni nie filmowi i to czuć,stroje sa kiepskie,wystroj tez i ciagle zapalone swiece w filmie

ocenił(a) serial na 8
Niesforny

Daj spokój padłeś ofiarą nagonki i powtarzasz bzdury.
Korona królów ma nagradzanych aktorów FILMOWYCH np.
Robert Gonera
Zbigniew Waleryś
Tomasz Sapryk
Wojciech Żołądkowicz
Jan Wieczorkowski
Sławomir Orzechowski

Alex_Tyler

Napisał WIĘKSZOŚĆ, a nie WSZYSCY

ocenił(a) serial na 8
pawelsake

Korona królów ma nagradzanych aktorów np.
Robert Gonera
Zbigniew Waleryś
Tomasz Sapryk
Wojciech Żołądkowicz
Jan Wieczorkowski
Sławomir Orzechowski

ocenił(a) serial na 2
pawelsake

Pytanie nie powinno brzmieć "czy Polska może mieć swoją 'Wspaniałe stulecie" tylko czy powinna. To, że Turcy produkują marne telenowelowate tasiemce nie znaczy, że i Polska powinna.

ocenił(a) serial na 8
pawelsake

Pierwsze odcinki budziły we mnie takie same odczucia - sztywna gra aktorów, sytuacje mało psychologiczne i niedopracowania historyczne. Ale z czasem serial się mocno rozkręcił - aktorzy grają już nieporównywalnie lepiej, akcja jest wciągająca, a dramaturgia coraz bardziej autentyczna. Dziwię się ludziom, którzy ostro krytykują ten serial, w ogóle go nie oglądając - widać polityczne względy (niechęć do TVP) czasem bardziej decydują od merytorycznych czy artystycznych. A szkoda, bo w moim odczuciu film już dawno przerósł "Wspaniałe stulecie".

ocenił(a) serial na 8
sz_adam

W pełni popieram. Im dalej z odcinkami tym lepiej. Zauważyłem, że po 20 odcinku poprawił się poziom a po 40 jeszcze bardziej i teraz przed 60 mamy dobry serial.
Nagonka zrobiła swoje. A z drugiej strony atak w TVP, a nie serial bo większość recenzentów nie oglądała serialu lub jakieś 5-minutowe skrawki.

ocenił(a) serial na 8
Alex_Tyler

No właśnie - takie recenzje motywowane polityczną nagonką mocno obniżają ocenę serialu, dezinformując o jego wartości. Podobnie było z filmem "Smoleńsk" Krauzego (według mnie bardzo dobrym - może w tym przypadku zadziałała też dezinformacja, bo równolegle był nakręcony inny film, znacznie słabszy)... Wracając do "Korony królów", serial ten ma szansę stać się filmem lubianym nie tylko w Polsce. Szkoda, że jak zwykle przez naszych rodaków jest niedoceniany.

ocenił(a) serial na 7
sz_adam

Niektórzy piszą że cienka gra aktorów . Powiem tak : że im mniej aktor jest aktorem , tym bardziej jest sobą i pokazuje siebie (w roli kogoś innego) a to jest plusem . Chyba że ktoś osobiście znał Króla Kazimierza i innych i sam wie i potrafi naśladować kogoś:)

ocenił(a) serial na 8
juandecamino

Ciekawe i dość oryginalne podejście, bo zwykle słyszy się zupełnie odwrotną tezę. W przypadku filmów historycznych faktycznie mamy wybór: albo próbujemy odtworzyć wiernie narosłe wokół jakiejś postaci STEREOTYPY (bo wierny portret psychologiczny nie jest możliwy), albo przekładamy na historyczne realia własny charakter - i to drugie rozwiązanie wydaje mi się bardziej wskazane (oczywiście ze świadomością charakterologicznej ahistoryczności). Wtedy uzasadniony jest również uwspółcześniony język czy umownie pojęta sceneria, rekwizytornia itd.

pawelsake

Obejrzalem 84 odcinki i powiem szczerze ze serial wciagnal jak cholera.Owszem sa aktorzy irytujacy (krolowa anna) ale w tym przypadku to zly dobor odtworczyni roli.zreszta w kazdym serialu sa slabi i irytujacy aktorzy.Mocna 7 bez dwoch zdan.Serial jest krytykowany bo tvp produkuje i tyle.Komus sie nie podoba to nie musi ogladac.Proste ?

spidermarx

A ja uważam że Aktorsko najbardziej się rozwiną w tym serialu Mateusz król od połowy sezonu dobrze odgrywał Kazimierza sceny dramatyczne wychodziły mu dobrze. Scena z ost odc on i pani Łabonarska dali popis gry aktorskiej.

Szkoda że już wiadomo że w 2 sezonie ktoś inny zagra Kazimierza.

ocenił(a) serial na 8
pawelsake

po obejrzeniu całego sezonu podtrzymuje 8, a za najsłabsze ogniwo, niestety uznaję odtwórczynie królowej Anny.

pawelsake

Czekalem na jej smierc od pierwszych odcinkow.Takiego drewna dawno nie widzialem.

ocenił(a) serial na 4
spidermarx

ciekawe kto zagra w 2 sezonie Kazimierza ,jakieś typy?

ocenił(a) serial na 6
lukasz16

Myślę że będzie to mało znane a nawet niezanene nazwisko

lukasz16

Marta Bryła z brodą

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones