PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=224780}

Królewna Śnieżka

Shirayuki Hime no Densetsu
7,2 1 102
oceny
7,2 10 1 1102
Królewna Śnieżka
powrót do forum serialu Królewna Śnieżka

Ulubiona bajka z dzieciństwa to oczywiste. Szukam jak w temacie. Pamiętam że była to dość
nostalgiczna melodia i oddam wszystko żeby usłyszeć to jeszcze raz, z góry dzięki za pomoc

unsigned

Właśnie jest problem żeby na necie znaleźć polski opening i ending. Zajmuję się tym anime od ok 5 lat a oglądałam je już jakieś 15 lat temu. Ogólnie te same tematy muzyczne które były u nas są też w tej wersji http://www.youtube.com/user/biancaneveleggenda?feature=watch. Ja mam całą Królewnę w ładnej wersji nagraną na vhs, niestety nie mam jak jej obecnie odtworzyć aby nawet nagrać muzykę za pomocą pc, tel etc. Mam też parę odc na pc ale w kiepskiej jakości. Jeśli chcesz zostaw mi swój email i jak znajdę odc w którym jest początek lub koniec to Ci wyślę.

unsigned

http://www.youtube.com/playlist?list=PLW16Ci4CDsWWR24F8gWu7TOGfZPuh6GHg

niunia

Biorę się za przeglądanie tych odcinków na które mnie nakierowałaś, jesteś wielka, dziękuje bardzo, mam nadzieję, że znajdę czego szukam.

unsigned

W tych odc co się pojawiły parę dni temu na youtube od firmy Rosmedia niestety nie ma tych opening-ów i ending-ów które były na Polonia 1. Co gorsza są pozmieniane imiona i mi np ciężko się to ogląda gdy znam na pamięć oryginalną wersję i mam ją nadal w możliwości obejrzenia. Wysłałam już wiadomość do Nich kto tak wszystko przetłumaczył, bo nawet na różnych stronach związanych z tym anime tłumaczenie jest takie jak w wersji z Polonia 1.

unsigned

Słuchajcie te odcinki sa teraz emitowane w czwartki o 19.30 na tv trwam. Jak cudownie ze mogę je jeszcze raz obejrzeć

unsigned

tez wiele bym dał, nie wiem czy mnie pamięć nie myli ale było to momentami podobne do tego http://www.youtube.com/watch?v=25ckwdcBEzk ale na 100% to nie jest to, ale chciałbym wiedzieć czy tylko ja widzę jakieś podobieństwo.

LeeHarveyOswald1986

Do około 1:20 myślałem: co on gada?! A potem BAM, o taaak jest podobieństwo. Teraz słucham od początku i faktycznie, cholernie podobne, poprostu tak długo tego nie słyszałem, że zapomniałem jak to brzmiało. Mamy dobry trop :)

ocenił(a) serial na 9
unsigned

https://www.youtube.com/watch?v=7b_9j61E8uo

unsigned

Wiem, o jaką melodię chodzi, ale nie jestem w stanie znaleźć jej w internecie. Miałam jednak okazję obejrzeć bajkę na kasecie i napisałam utwór oparty właśnie o ten opening ;) Chciałam go tu wstawić, ale nie mam możliwości podesłania linku :/

Zuzanna_Konopka

Ja szukam tej melodii która była puszczona w naszej polskiej wersji na Polonia 1 już od paru lat i nic :(

ocenił(a) serial na 8
niunia

tCiekawe w jakim kraju toczy się akcja serialu ale chyba we Francji bo szukali góry savillle a to nazwa ffrancuska,pozniej

maciek27

Mi także wydaje się, że chodziło w bajce o Francję :)

ocenił(a) serial na 8
niunia

Ryszard był z arbedwille to tez Francja

maciek27

o, proszę. Widzę, że dyskusja trwa nawet dzisiaj. Również tego szukam. Melodię mam wyraźnie w głowie ale chcę to jeszcze raz usłyszeć. Ta polska wersja, którą wypluwa YT jets zupełnie inna. Nie takie opening i ending zapamiętałam : (

ocenił(a) serial na 8
littlelinkinquar

a nie ma na youtube tej melodii z polinia 1?

maciek27

Szukałam, nawet w różnych wersjach językowych. Nie ma. Albo gdzieś jest jeszcze nieodkryta ; )

littlelinkinquar

@littlelinkinquar zgadza się, jest zupełnie inny. Ja mam tą wersje z polonia 1 nagraną na starych kasetach vhs. Niestety nie mam na czym ich otworzyć żeby nagrać choćby telefonem ten opening i ending żeby go wstawić na yt czy też na stronę Królewny Śnieżki na facebooku.

ocenił(a) serial na 8
niunia

Znam firme,ktora zgrywa z kaset na plyty za 8zl od kasety można wyslac do nich wszystkie kasety jak grupowo to można targować sie

maciek27

Podeślij namiary do tej firmy proszę. Może uda się zrobić deal z ''niunia'' i wreszcie zaznamy spokoju.

ocenił(a) serial na 8
unsigned

może jak nie znamy się to nie przechodzmy na ty,namiary sa nastepujace,poreczam za ta firme bo sa słowni i zgrywają z polepszeniem obrazu i dzwieku na plyty FHU - jacho Jacek cholewa słoneczna 8/1 wola,tel 604-581-407

maciek27

Nie wiem jak Hrabia (prosze mnie poprawić jeśli pomyliłem tytuły) ale ja jestem wychowany w kulturze gdzie ludzie sa równi i nie tworzy sie sztucznych barier pod przykrywka niby-kultury. Uwazam ze forma mojej odpowiedzi jest adekwatna do miejsca i tematu. Dzieki za namiary i życzę wiecej dystansu do siebie.

ocenił(a) serial na 8
unsigned

Jasne ze wszyscy sa rowni,daleko mi do hrabiego,ale ja jestem wychowany,ze na ty mówimy kolegom i rodzinie a nie tak do wszystkich obcych,spoko,mam mdzieje,ze pomoglem

niunia

Masz wszystkie odcinki na VHS?

niunia

Odswiezam temat ... prosze niech ktos sie zlituje i nagra jakos tą melodię. Co pare lat nachodzi mnie i szukam jej i nic :(

niunia

Witam.

Czy udało się komuś znaleźć tytuł piosenek z openingu i endingu do bajki Królewna Śnieżka?
Pani o pseudonimie "niunia" proponuję, żeby wysłać do mnie kasetę :), ja odtworzę ją u siebie po czym odeślę ją do Pani.

Pozdrawiam,
Łukasz

odpowiedz

littlelinkinquar

Dla tych, którzy oglądali tę bajkę po francusku, z polskim lektorem, znalazłam wersje francuską, z tym nostalgicznym openingiem. Nie wiem, czy to to, ale proszę : https://www.youtube.com/watch?v=NIp9U21hIWQ

Birdwell

To nie to.

unsigned

Witam,
miło jestem zaskoczony, że nie tylko ja szukam tej piosenki :) pewnie jesteśmy w podobnym wieku :) niestety mi też nie udało się jej znaleźć a szukałem sporo w internecie.. to chyba jedyna rzecz jakiej nie potrafię w internecie znaleźć.. kiedyś nawet pokusiłem się o zagranie tej melodii na wrzucie żeby ktoś mógł pomóc mi ją znaleźć :P oto wrzucam link do tej melodii nagranej przeze mnie na jakimś virtualnym piano za pomocą myszki :P starałem się ją odtworzyć jak umiałem, przekonany jestem na bank że chodzi Wam o tę melodię :) proszę: http://w319.wrzuta.pl/audio/8mt6Z3xXNWo/krolewna_sniezka_prosze_o_pomoc_w_znalez nieniu_oryginalu

Kovutek

To jest to. Fajnie ze to odtworzyłeś i zostawiłeś ślad na wrzucie, nasze szanse na odnalezienie soundtracku rosną.
Myślałeś nad wpisem i linkiem LeeHarveyOswald1986?

unsigned

Można mieć nadzieje że znajdzie się kiedyś soundtrack i ktoś go kiedyś wrzuci z VHS :P Hmm słuchałem kawałka zapodanego przez LeeHarveyOswald1986, ale nie widzę tego podobieństwa do naszej melodii. Ale są momenty w tym kawałku coś mi przypominające, być może to jakaś melodia, która leciała podczas tej bajki.

unsigned

Nareszcie się pojawił się opening na yt :)
https://www.youtube.com/watch?v=-AJQPK9r9mw

ocenił(a) serial na 8
Kovutek

Ile lat ja tego szukałam! Dzięki wielkie! :)

Kovutek

Usunales z wrzuty? :( bo kiedy wchodze w link to nie dziala a juz ktorys raz z rzedu szaleje i przeszukuje caly internet w poszukiwaniu tej melodi z konca ... prosze pomoz

jolka88w

Nie usunąłem.. Niestety wrzuta została zlikwidowana i nagranie również przepadło na wieki :( Od czasu do czasu też podejmuje poszukiwań, ale bez rezultatu.. wszędzie w internecie jest wersja z inną melodią..

Kovutek

Cześć wszystkim :)
Ktoś może wrzucić albo przesłać mi ten stary opening? Nigdzie nie mogę go znaleźć a mojej znajomej bardzo na tym zależy :)
Z góry dzięki

jolka88w

Nareszcie się pojawił się opening na yt :)
https://www.youtube.com/watch?v=-AJQPK9r9mw

unsigned

Hej Kochani, widzę że długo czekaliście na ten utwór więc wklejam. Miłego odsłuchu i powrotu wspaniałych wspomnień życzę :-) Nie da się wkleić linka, ale wpiszcie na youtube - VANGELIS - Conquest of Paradise.HD

ocenił(a) serial na 8
megabol777

Nie, to nie jest totalnie to. Minęło tyle lat, a ja ciągle mam tą melodię w głowie, tylko nigdzie jej nie mogę znalezć...

unsigned

A tutaj oryginalny film, do którego Vangelis czyli Ewangelos Odiseas Papatanasiu skomponował muzykę, między innymi ten motyw wykorzystany w królewnie śnieżce. Youtube - 1492 Conquest Of Paradise 1992 1080p BluRay x264 YTS AG

megabol777

Witam.

Czy udało się komuś znaleźć tytuł piosenek z openingu i endingu do bajki Królewna Śnieżka?
Pani o pseudonimie "niunia" proponuję, żeby wysłać do mnie kasetę :), ja odtworzę ją u siebie po czym odeślę ją do Pani.

Pozdrawiam,
Łukasz

ocenił(a) serial na 7
unsigned

Nie sądziłem że ktoś może mieć taki sam problem jak ja. Błagam niech ktoś pomoże, z 20 lat temu słyszałem tę piosenkę ostatni raz i dopóki jej nie usłyszę znowu to nigdy nie zaznam spokoju. Mi się ta melodia bardzo kojarzy z początkiem piosenki Wonderful Life - Black. Może ktoś ma podobne odczucia? Nie wiem czy słusznie ale coś mi świta że w tej bajce podczas tej melodyjki zawsze Królewna Śnieżka tańczy w kółku z tymi krasnalami trzymając się za ręce. Tak to zapamiętałem.

ocenił(a) serial na 7
ManuLisek

Chociaż ogólnie ta nutka co chodzi mi po głowie mogła nie być ani w openingu ani w endingu, tylko czasem się pojawiać w którymś z odcinków. Tego niestety nie pamiętam.

ocenił(a) serial na 10
ManuLisek

Drodzy, blagam. Szukam kilka lat tej nuty. Nigdzie nie ma :-(((( niech ktos ratuje!

Przemyslaw_Grzybowski

to chyba to ;) https://www.youtube.com/watch?v=-AJQPK9r9mw

ocenił(a) serial na 10
Dann

Dokladnie to to!!! Dzieki! Jestem Twoim dluznikiem

Przemyslaw_Grzybowski

nie ma za co ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones