PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794373}

Kruk

8,0 36 224
oceny
8,0 10 1 36224
Kruk
powrót do forum serialu Kruk

Chyba mi coś umknęło

ocenił(a) serial na 9

Poza wszelką wątpiwością Kruk to najlepszy polski serial (film?) ostatniej dekady. Co prawda wielu rzeczy się domyśliłam, ale śledzenie rozwoju wydarzeń to był doskonale spędzony czas.

Mam jednak mały problem: Morawski wziął Szymona do domu po tym jak ten wylądował w bidulu bo ojciec chciał zarobić za odsiadkę. Tam to najwyraźniej nadal gwałcił o czym wiedziała żona (Nie powiedziane wprost, ale to się wyczuwa) A jednocześnie łożył na jego edukację i pozwolił uczyć swojego wnuka. On naprawdę sądził, że Szymon nie będzie szukał zemsty? Czy może ja coś przeoczyłam....

W każdym razie....
Canalu plusz i Macieju: idźcie tą drogą.

ocenił(a) serial na 10
sen_cha

No też tego nie kupuję, chyba że młody Wasiluk molestowany był tylko w bidulu, a już w domu u Morawskiego nie (taki układ z jego ojcem - idziesz siedzieć, a ja Ci zapłacę i zaopiekuję się synem lepiej niż Ty byś mógł).

ocenił(a) serial na 9
amfre

Niby tak, ale Szymon trafił do bidula w takim wieku, że nawet jeśli potem Morawski to nie gwałcił to szczytem niefrasobliwości byłoby zakładać, że nic nie pamięta i puszczać gi do wnuka.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to kompletne zepsucie i zdemoralizowanie tych ludzi wyrażone przez Morawskiego w powiedzeniu do wnuka "możesz wszystko" w sensie, że wszystko wolno. Im się chyba wydawało, że trzęsą miastem i nikt im nic nie może zrobić.

ocenił(a) serial na 9
amfre

Mysle, ze u Morawskiego tez byl gwalcony, dlatego ze w pomieszczeniu , w ktorym Szymon molestowal Rafalka namalowane byly na scianach meble, obraz, okno itd na wzor pojoku w ktorym mieszkal Szymon u Morawskiego. Odwzorowal miejsce swojej kazni i "zgotowal" to samo wnukowi oprawcy.

ocenił(a) serial na 10
inuszka7

W takim razie nie spina się fakt, że był poza kręgiem podejrzeń (niby był sprawdzony ale proste alibi i po temacie mimo że zamieszany był jego ojciec).

ocenił(a) serial na 9
amfre

Tak! Tym bardziej ze - o ile sobie przypominam- zaraz po porwaniu byla mowa o tym ze porywacz znal rozklad pomieszczen w mieszkaniu !?

sen_cha

Dla mnie akurat takie drobnostki nie są problemem. Ja trochę inaczej odebrałam to wszystko.
Oprawcy chłopców, faceci na stanowiskach krzywdzili latami te dzieci, ale nie uważali, że robią coś złego. Jakby wiedzieli, że grożą im jakieś konsekwencje, ale nie uważali, że nie mogą tego robić i że to jest złe. Nie wiem, jak to wytłumaczyć.
Ale gdy Rafałek został porwany i molestowany, to już wyzywali Szymona od poj..ów... i psycholi.
Więc dla Morawskiego zabranie Szymona do siebie, potem płacenie za edukację itd nic nie znaczyło. Po prostu było czymś 'normalnym'. Bo sami byli nienormalni i doprowadzili swoimi czynami do tego, że ich ofiary też już nigdy nie były normalne.
Szymon utknął w błędnym kole. Z jednej strony można sugerować, że jego ojciec poszedł do więzienia, by zapewnić mu lepszy byt, a sprowadził na niego piekło.

ocenił(a) serial na 9
balex

Nie bardzo.
Oni doskonale wiedzieli co robią: w scenie chyba z 2 odcinka Morawski mówi chłopcu " możesz robić co chcesz. Idź weź cukierka a mama sobie tylko pokrzyczy, ale przestanie a cukierek będzie twój". To dość dobitnie oddaje jego podejście do rzeczywistości bo sam działał tak samo.
Dlatego doszłam do wniosku, że reżyser nie chciał pokazać ludzi chorych, tylko po prostu złych, zepsutych i przezartych złem do szpiku kości, którym całe życie wszystko uchodziło na sucho: policjant, lokalny biznesmen i ich świta. Do głowy im nie przyszło, że ktokolwiek może im zagrozic- vide Ruski.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones