PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794373}

Kruk

8,0 36 067
ocen
8,0 10 1 36067
Kruk
powrót do forum serialu Kruk

Serial uważam za wybitny w swoim gatunku ale również śmiało można rzec, iż jest to jeden z najlepszych polskich seriali w ogóle, a w mojej, subiektywnej opinii najlepszy. Każdy element w "Kruku" jest perfekcyjnie zrobiony i dopięty na ostatni guzik (poza udźwiękowieniem ale to już jest coś tak oczywistego w polskich produkcjach, że jestem już przyzwyczajony bo prędko się to nie zmieni). Największym atutem, można by rzec: fenomenem "Kruka" jest muzyka - bajeczna, kładąca nacisk na słowiańskie akcenty, hipnotyzująca, po prostu: GENIALNA.
Bardzo podoba mi się bezwzględność każdej z postaci, mrok, który tkwi w każdej z nich.
Chyba każdy się zgodzi, że pierwszy sezon jest zdecydowanie najlepszy i niepowtarzalny, zapewne przez szczególną tematykę. Drugi sezon dość słaby ale trzeci dobrze się od niego wybija i jest prawie tak dobry jak pierwszy.
Słowiańskie elementy (muzyka, szeptucha, scenografia) maleją z każdym sezonem i to jest również powód dlaczego pierwszy sezon jest najlepszym. O ile w drugim sezonie szeptucha jest dość często ukazywana a muzyka, w tym "Kołysanka Kruka" jest obecna, to w trzecim sezonie zeszło to na "psy".
W skrócie - pierwszy sezon to arcydzieło, drugi jest dość słaby a trzeci byłby świetny gdyby było w nim więcej słowiańskich akcentów, szczególnie muzyki.
Oceniając jednak całość jest to wybitne dzieło i powinno być promowana i stawiane za wzór kolejnym produkcją.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones