PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794373}

Kruk

8,0 35 974
oceny
8,0 10 1 35974
Kruk
powrót do forum serialu Kruk

Drodzy Podlasianie! :)

Proponuję wspólnymi siłami wydobyć, rozszyfrować i zlokalizować jak najwięcej miejsc pokazanych albo przynajmniej wspomnianych w najnowszej produkcji Canal+. Postaram się co tydzień po każdym kolejnym odcinku dodawać to, co sam wyłapałem. Liczę na wasze wsparcie i ewentualną weryfikację moich wypocin!

- spotkanie Adama z Kaponowem miało miejsce w Zajeździe Leśnym Jardu znajdującym się pod Czarną Białostocką

- główny bohater znajduje w bazie adres przy ul. Prypeckiej - osiedle Wyżyny; wychowawcę z domu dziecka i kierowcę TIRa spotyka nieopodal - na skrzyżowaniu ulic Agatki i...? nie zdążyłem rozczytać :)

- Kruk wspomina, że mieszkanie wynajął na osiedlu Piasta

ocenił(a) serial na 8
pabello

Jako łodzianin mogę dodać, że sceny szpitalne kręcone były w szpitalu klinicznym przy Sterlinga.

ocenił(a) serial na 8
lew890

dzięki serdeczne, oczywiście namawiam też do wpisywania lokalizacji z Łodzi :) ze swojej strony mogę zapewnić tylko identyfikację miejsc z okolic stolicy podlasia :P

ocenił(a) serial na 8
pabello

Aha, i oczywiście do tego odcinka załapał się też hotel Prząśniczka w Arturówku. Możesz się rozczarować, ale tak naprawdę w wielu scenach to Łódź będzie udawała Białystok.

ocenił(a) serial na 8
lew890

jasne, biorę to pod uwagę ;) to tam była scena ze schowanymi pieniędzmi, tak?

ocenił(a) serial na 8
pabello

Tak :)

ocenił(a) serial na 8
lew890

Też poznałem Arturówek. :)

pabello

Białystok to tam tylko z nazwy jest bo nic nie ma wspólnego z rzeczywistością.

ocenił(a) serial na 8
Aldaron87

gdzieś wyczytałem, że białostocczanie mogą nie być zadowoleni ze sposobu w jakim zostało przedstawione nasze miasto ;) taki był jednak koncept ponurego, szarego i tajemniczego serialu i w ogóle mi to nie przeszkadza

pabello

Przedstawiono właśnie jak ponurą, prowincjonalną dziurę z Białorusi czy Rosji......

ocenił(a) serial na 3
pabello

Co innego adres na papierze, a co innego realne zdjęcia, na razie klimaty pasują do Łodzi, a nie do Białegostoku. W ogóle nie ma tam żadnego miasta i tylko jakieś dziwne zadupie ze zniszczonymi budynkami. Wygląda na to, że Podlasie zostało użyte jako hasło reklamowe i niewiele będzie to miało wspólnego z rzeczywistością, bo scenarzysta pracuje w agencji reklamowej, czyli zajmuje się manipulowaniem ludźmi. Tak też wygląda ten serial jak jedna wielka ściema, a główna atrakcja serialu to mordobicie i chamstwo.

ocenił(a) serial na 3
pabello

A Komenda Policji? Zdecydowanie nie Białystok

ocenił(a) serial na 9
xxkrzysiek88

Hej. Komenda to biurowiec Merapoltik na Wigury w Łodzi....zaraz za nią salon Empir już z odnowioną elewacją. Finałowa scena z nowym mieszkaniem Kruka to prawdopodobnie osiedle Montwiła Mireckiego na Mani obok parku na Zdrowiu( widok na wschód wzdłuż ulicy Perlej- po niej biegnie Sławek w finale sezonu 1). Pozdro

lukapolak

Sławek biegnie po Daniłowskiego, równoległa do Perla. Od strony Praussa w kiedunku do Aleja Unii

ocenił(a) serial na 8
pabello

W serialu wiele scen granych jest w Łodzi na Bałutach. Restauracja gdzie żona Kruka rozmawia z lekarzem jest w centrum Łodzi. Mural też łódzki :)

ocenił(a) serial na 8
Biblio82

Mylisz się, ten mural jest w Białymstoku: https://portalkomunalny.pl/bialystok-chce-ochronic-mural-dziewczynka-z-konewka-3 28795/

ocenił(a) serial na 8
lew890

Masz rację, ten mural nie jest z Łodzi, mamy podobne.

ocenił(a) serial na 3
Biblio82

Dziewczynka z konewką przy Al. Piłsudskiego

Biblio82

Przecież jego żona została w Łodzi, co więc w tym dziwnego?

ocenił(a) serial na 8
parfek

Ja się nie dziwię tylko napisałem, że ten lokal znajduje się w centrum Łodzi.

ocenił(a) serial na 3
pabello

2 odc. aktor Jerzy Schejbal na rowerze wodnym z pieniędzmi pływa po zalewie w Czarnej Białostockiej choć w rozmowie jest powiedziane że szmal za wnuka ma oddać w Supraślu

ocenił(a) serial na 8
pabello

Trochę już wnerwiajace jest ciągle pokazywanie tego muralu z dziewczynką.
Poza tym samego Białegostoku nie dopatrzyłam się w serialu.Moze to i dobrze bo pokazane miasto jest paskudne.

Migawki z naturą to co innego. Z ostatniego odcinka, piątego, skojarzyłam brzozowy lasek na bagienku - jest taki jak jedzie się z Białegostoku na wschód, do Michałowa, Gródka itp. No i cmentarz wydaje mi się prawosławnym cmentarz w Gródku na charakterystycznej górce.

ocenił(a) serial na 9
hrabianka

Ten cmentarz na charakterystycznej Górce znajduje się w Supraślu, a dokładniej na Podsupraślu tuż przy wyjeździe na Krynki.
A co do paskudności Białegostoku to nie przesadzajmy, gdyby rzeczywiście taki był to większość scen kręconych w Łodzi nakręcono by w Białymstoku.

ocenił(a) serial na 8
qwertiak

Miałam namysłu, że miasto konkretnie pokazane w serialu (czyli Łódź czy tam Zgierz) jest brzydkie.

ocenił(a) serial na 9
hrabianka

Faktycznie, nie doczytałem mój błąd. ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Justyna_0288

Co ty wiesz o towarzystwie, ze o depresji nie wspomne jak Ty Bialystok znasz tylko z atlasu na geografii?

ocenił(a) serial na 9
hrabianka

Oj hrabianka....grabisz sobie w centralnej Polsce

ocenił(a) serial na 8
lukapolak

Jako żałosna idiotka nie zdawałam sobie sprawy, przepraszam ;)

ocenił(a) serial na 9
hrabianka

;)))

ocenił(a) serial na 8
hrabianka

Kiedy bylas w Łodzi ostatnio,ze twierdzisz ze jest brzydka...

ocenił(a) serial na 7
pabello

Odcinek 5, wizyta u Cyganów. Kręcone w Zgierzu, ulica Narutowicza.

ocenił(a) serial na 8
pabello

jezioro do którego wyrzucono kasę na okup to też w Czarnej Białostockiej. Moje miejsce rodzinne :)

ocenił(a) serial na 9
pabello

Miejsce, w którym miał być Rafałek, do którego najpierw poprowadził Wasiluk, to budynek przy ulicy Rewolucji w Łodzi :) (5 odcinek)

pabello

Oczywiście bodajże w odcinku 5 są kadry z Góry Krzyży z Sanktuarium Święta Woda w Wasilkowie ;)

pabello

Koło Gospodyń Domowych z Luton przedstawi spektakl "Bitwa o Anglię"; zobaczcie tego Monty Pytona!!!
Nie da się filmu o Wenecji nakręcić w Zgierzu!!!
PODLASIE to tylko chwyt reklamowy! A inscenizacja "Kruka" to lenistwo produkcji i lekceważenie widza!
90% filmu nakręcono w Łodzi.
Komenda policji- biurowiec Mera-Poltik, ul Wigury.
Pałac Szeibala- Hotel Daria, Arturówek ul Studencka.
Ośrodek wczasowy z 1 odc.- DW. Prząsniczka, Arturówek ul Studencka.
Białostockie mieszkanie Kruka i dużo scen na osiedlu im Jagiełły okolice ulic Żabia/Łagiewnicka.
Łódzkie mieszkanie Kruka os. Mątwiła Mireckiego ul. Srebrzyńska/Prausa/Uni Lubelskiej.

pabello

W scenie kiedy antyterroryści jadą do pierwszego miejsca które wskazał Wasiluk, widać że jadą przez te węzły koło dworca fabrycznego w Łodzi

ocenił(a) serial na 7
pabello

beznadzieja, mialam nadzieję, że zobaczę Białystok z innej perspektywy a tu kicha jak chuu*. Jedynym miejscem w Białymstoku ukazanym w serialu jest mural z dziewczynką. Trochę słabo jak na taką produkcję, bardzo naciągane. Naprawdę się zawiodłam

pabello

A wiadomo co to za miejsce, w którym faktycznie przetrzymywali chłopca ?

ocenił(a) serial na 9
pabello

Scena gdzie przy kiblu Rudy zastrzelił ochroniarza była grana na stacji benzynowej w Zbuczu (mój mąż tam pracuje), na tej samej stacji też był kręcony fragment jak sprawdzano zapisy z kamer (odc.1)

pabello

Jeśli skrzyżowanie Agatki to tylko z ulicą Boruty, gdyż jest ona ślepą uliczką odchodzącą od Boruty. Gdy Kruk ruszył za tirem, a Staszek kazał się zawrócić na żwirowej drodze - była to droga na Horczaki, gmina Szudziałowo. Kruk odwiedził swoich starych znajomych z dzieciństwa (którzy mieli interesy z Miśkiem z Dojlid) w jednym z domów w Supraślu. W drugim sezonie dopatrzyłam się jeszcze stare Spodki przy kościele Św. Rocha. Moment kiedy Kruk wchodził na posesję, mierzono do Niego z broni, Jego partnerka w aucie wyprzedziła strzał - była to również posesja w Supraślu przy ul. Cegielnianej. Nie ma co mówić - nawet sporo było scen na Podlasiu, lecz Łódź z przewagą ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones