PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123893}

Kryminalni

6,8 40 352
oceny
6,8 10 1 40352
3,8 4
oceny krytyków
Kryminalni
powrót do forum serialu Kryminalni

Powtórki ,ale co to za serial ! Godny uwagi ! Polecam !

nathalie34

zgadzam się, bardzo dobry serial na bardzo dobrym poziomie :) Nie to co te dzisiejsze Lekarze, Prawo Agaty i inne, które są o tym samym tylko z inną otoczką.

ocenił(a) serial na 8
bartii93

Dokładnie , podpisuję się pod twoją opinią obiema rękami :-)

ocenił(a) serial na 8
nathalie34

Jak na polski serial rzeczywiście wyróżniał się rozmachem i nawet dość sensownymi i ciekawymi sprawami . Przynajmniej tam jak coś wybuchło to wyglądało w miarę realistycznie a nie jak w takim np "Komisarzu Alexie " gdzie wybuch samochodu wygląda jak efekt specjalny robiony na youtube przez amatora .

Co do odcinków to wcale nie trzeba liczyć na łaskę tv wszystkie odcinki są na player.pl . :)

ocenił(a) serial na 8
Cobros

Ciekawy , wciągający , bardzo senowne akcje , świetne dialogi , jeden z najlepzych seriali kryminalnych , taki " surowy " klimat i jak najbardziej wiarygodny !

ocenił(a) serial na 8
nathalie34

A może ktoś wie który to odcinek gdzie Szczepan bił się z dresiarzami ? Albo to kibole byli nie pamiętam .

ocenił(a) serial na 8
Cobros

Mam to odc. 68 "Uczta Bogów "

użytkownik usunięty
bartii93

prawo Agaty nie jest złe. Może serial nie jest najwyższych lotów ale swego czasu zastąpił mi serial Niania, gdzie główną rolę też grała Agnieszka Dygant. To były czasy...

nathalie34

też oglądam! uważam, że to najlepszy polski serial
świetnie zrobiony, dobre aktorstwo, ciekawa fabuła każdego odcinka

ocenił(a) serial na 8
Seiya

Tak ! Doskonały każdy odcinek , scenariusz , wykonanie , sceneria , klimat , najlepszy pplski serial kryminalny !pozdrawiam i wesołych świąt :-)

nathalie34

Teraz leci na tvn 7 o 15:55

ocenił(a) serial na 8
Ruben_fw

Dzięki za info.

użytkownik usunięty
Ruben_fw

pominą tryptyk śląski ;(

użytkownik usunięty
nathalie34

Też tak uważam że godny uwagi :) szkoda że TVN zakończył emisję. Mój ulubiony serial, jak go oglądałam to ciary przechodziły :) no i odcinek Na Śpiocha :)

ocenił(a) serial na 8

:))

użytkownik usunięty
nathalie34

który sezon lubisz najbardziej? ja 4 sezon :) niezapomniany klimat i najwięcej emocji ale lubię też 2 i 3 do Malty odcinki są spoko ale potem według mnie trochę zabrakło klimatu. A ostatni odcinek ma beznadziejne zakończenie... jak uważasz?

ocenił(a) serial na 8

Trudno powiedzieć który , zapadł mi w pamięć najbardziej drugi . Aj , mogliby wznowić produkcję, kręcą jakieś pierdoły obyczajowe . Co chwilę jakieś niewypały , a to było coś ! Najlepszy serial kryminalny , wszystko dopracowane , majstersztyk , do tego wątki prywatne głównych bohaterów przeplatały się ze sprawami kryminalnymi.
Podejrzewam że byłaby wielka oglądalność .pozdrawiam.

użytkownik usunięty
nathalie34

Rozumiem no drugi mi też zapadł w pamięć no Pętla, Miasteczko i Polowanie najlepsze...

Zgadzam się te wszystkie ukryte prawdy szkoły rozmowy wtoku singielki drugie szanse no comment

Zgadzam się najlepszy.... i jeszcze laureat telekamery... tym bardziej nie rozumiem ;(

byłaby i nie musi wcale go wznawiać TVN mógłby Polsat, pod warunkiem jeśli nie zmieniłby nazwy, i 9 sezon zakończyłby losy Basi Marka i Adama


ja sobie to tak wyobrażam

Basia z Markiem wyjechali Basia urodziła.

Adam inspektor bada nowe sprawy w ostatnich dwóch odcinkach 9 sezonu Adam z nową ekipą, jest w tarapatach. Basia i Marek chcą go uratować ratują Adama i nową ekipę. Adam im dziękuje, Basia i Marek zapraszają go na swój ślub. 9 sezon kończy się szczęśliwym ślubem Basi i Marka ehhh marzenia... 10 mógłby być czymś nowym...

tak w ogóle Marek Włodarczyk chciałby wrócić do Kryminalnych. Ale tego nie doświadczymy ;(

użytkownik usunięty
nathalie34

h t t p : // www . tvn . pl/wideo/tak-zaczynala-magdalena-schejbal-pamietacie,197427,0,0 .html


heh wspomnienia :)

ps. usuń spacje :)

Ja najbardziej lubie sezon 1-4 potem ostatnie sezony były już słabsze ale jak w każdym serialu.

użytkownik usunięty
Ruben_fw

no sezony 1-4 najlepsze zgadzam się. Chociaż 5 również spoko uratowanie Krzysia trzymało poziom. Generalnie do Malty nie mam jakiś pretensji... od drugiego odcinka na Malcie czyli to że Basia gniewa się na Marka z błahego powodu... ten wątek psuje kolejne odcinki. Szkoda bo myślałem że po Malcie będą dążyć do tego że będą razem a scenarzyści zniszczyli wątki szkoda... do tego w 7 serii wątek Natalii mnie wkurzał ;(

Tak samo mnie wkurzała Natalia(może dla tego że grała ją Kożuchowska a ja za nią nie przepadam) zgadzam się 4 seria była świetna na śląsku z grabarzem były świetne albo z Więckiewiczem i jak Adam udawał zbira w więzieniu.

użytkownik usunięty
Ruben_fw

też za kożuchowską nie przepadam... jej wątek mi popsuł losy Basi i Marka... była zapychaczem i niepotrzebnym. Tak Tryptyk zdecydowanie najlepszy, żaden odcinek według mnie mu nie dorównuje. No może odcinki na Malcie. Jak Adam udawał zbira też genialny odcinek...

Zgadzam się z Wami ! Kryminalni to były świetne czasy , dalej chętniej zobaczyłbym 9 sezon , może być nawet z innymi aktorami , wtedy 10 z tymi samymi. Warto zwrócić uwagę a czasy w których ten serial powstał , pierwsza flagowa cotygodniowa inna niż komediowa produkcja TVN , świat inny od tego wykreowanego przez Łepkowską czy twórców Kiepskich , owszem mieliśmy wtedy Fale Zbrodni , ale była mało uniwersalna , wzorowana na szwedzkim formacie , chcieliśmy mieć nowego Borewicza. Widziałem co się stało z kanciapą muszkieterów na Grażyny 15 , teraz to pusty rozebrany korytarz.
Polecam obejrzeć materiał z 10 lecia : https://www.youtube.com/watch?v=trIhv7U6stc
Kryminalni nie mogli by przejść do Polsatu - mimo wszystko Miszczak by nigdy swojego dziecka nie wypuścił. Ekipa MTL-owska , wszyscy twórcy , od producentów na steadcamerzyście kończąc dbała o ten serial jak o własne dziecko , efektem kończąc prace z dnia na dzień.
Czytałem te scenariusze 9 serii (bo byłem na tym Zlocie i jestem na filmiku - chłopak o kulach ) , odcinek 102 nazywał się chyba " Przypadkowy świadek " , to była chyba 3 wersja przed poprawkami. Były tam takie fajne sceny całej trójki w szpitalu. Był Grodzki , Zuzia , Jacek , Szczepan , Julia i Rafał. Widziałem też scenariusz odcinka 103 gdzie tytuł wynosił chyba " Zgon ". W dobie powrotu The X Files i Twin Peaks widać że jest możliwe żeby wrócili i Kryminalni. Był też pomysł na film pełnometrażowy , na całą sprawę , ale chyba coś nie pykło między stacją a studiem produkcyjnym , nie wiem , mówili ale zapomniałem.
Z samym Markiem Włodarczykiem rozmawiałem o spadku formy po odcinkach Maltańskich , on powiedział że Malta kosztowała ich sporo i musieli się potem z tego wypłacać a sama wojna między TVN - MTL o prawa do " Nie kłam kochanie " mocno odbiła się na scenariuszu , liczbie odcinków , kosztach , po za tym "kult miłości " duetu Frankowska - Kubica.

użytkownik usunięty
friendsfan1

Zgadzam się również, tak Kryminalni najlepszy polski serial po 1990 roku według mnie. Również bym zobaczył 9 sezon, ale jako zakończenie losów Basi Marka i Zawady. Od 10 mogłaby być nowa ekipa, o ile nie wyszłoby z tego Power rangers. Świat Kryminalnych był świetny lepszy od tych seriali m jak miłość tego to nawet nie oglądam żałosen hehe. Pamiętam jak weekondowałam u babci i oglądałem serial w każdą sobotę. To były czasy, emocje trzymały w napięciu. Z Porwaniem Krzysia, i z Grabarzem pamiętam jak kurczę bałam się że ktoś nie przeżyje.

widziałam materiał świetny.


Znaczy ja nie mówię że Kryminalni mają przejść do Polsatu ale od biedy że mogę ich już nigdy nie zobaczyć ucieszyłbym się i z tego. O ile Polsat by nie zniszczył marki Kryminalnych...

co do dbania :) to raczej bym nie powiedział bo zakończenie mnie zawiodło :P niestety...

żałuję że mnie na zlocie nie było no ale do Warszawy mam spory kawał.

Mam nadzieję że masz rację i Kryminalni wrócą z hukiem bo jest na to szansa. O filmie słyszałam no ale widać nie wyszło :) szkoda ale może to i lepiej, bo w PG12 a tylko w takiej wersji w kinie mogliby puścić ich filmową wersję. Nie byłoby pewnie tego napięcia emocji, a nie chciałabym czegoś na wzór Listów do M a już szczególnie Kac Wawy...

Z samym Markiem Włodarczykiem rozmawiałem o spadku formy po odcinkach Maltańskich , on powiedział że Malta kosztowała ich sporo i musieli się potem z tego wypłacać a sama wojna między TVN - MTL o prawa do " Nie kłam kochanie " mocno odbiła się na scenariuszu , liczbie odcinków , kosztach , po za tym "kult miłości " duetu Frankowska - Kubica.

zazdroszczę rozmowy :) a co do spadku formy no to niestety było widać słychać i czuć. Szkoda, czułem że był tu konflikt MTL mogłoby odpuścić było szefem a ze względu na bdb wyniki do 6 sezonu nie mieli się o co martwić szkoda... bo może wtedy scenariusz i zakończenie wyglądałoby dużo inaczej.

To wina TVN'u nie MTL z tym " Nie kłam kochanie ". MTL o Kryminalnych dbał jak mógł , jak się w kwietniu dowiedzieli o końcu powiedziano im że te dwa 2 odcinki co kręcą i koniec , więc nawet jakieś tam czułe sceny między Brodeckim i Basią na 100 % były domontowane.

użytkownik usunięty
friendsfan1

Wiem że to nie wina MTL. No widać było że studio dbało o serial. Co do scen było widać że wątek Basi i Marka zeszedł na boczny tor zresztą już w 7 sezonie było to widać...

użytkownik usunięty
nathalie34

jak ten serial wciąż się dobrze ogląda :) oglądałam wczoraj i dalej trzyma w napięciu. Prawie żaden film w tych latach czy inny serial nie potrafi tak trzymać w napięciu.

ocenił(a) serial na 8

Zgadzam się , trzyma w napięciu , też oglądałam wczorajszy odcinek , jak zawsze rewelacja !

użytkownik usunięty
nathalie34

dokładnie :) wierzyć się nie chce że nie chcą kontynuować serialu a wolą te wypalone szroty rozmowy wtoku ukryta prawda singielka... szkoda bo serial zasługuje na powrót

ocenił(a) serial na 8

Niecierpię rozmów w toku , ukrytej prawdy , ale co do Singielki nic nie mam , całkiem zabawny serial .

użytkownik usunięty
nathalie34

też nie znoszę tych szrotów ukryta prawda ma ponoć od 13 kwietnia o 19 lecieć w TVN 7 ... matko i córko... rozmów wtoku jeszcze bardziej nie znoszę. Singielka może i tak ale bardziej już wolałem Prosto w Serce :)

nie patrząc na stację emisji serialu, uważam podobnie, to co się dziś dzieje woła o pomstę do nieba jakim gównem ( to delikatne słowo ) chcą karmić dziś ludzi . Seriale takie jak "Fala zbrodni", "Kryminalni" czy "Pitbull" i im podobne już nie wrócą...:(

użytkownik usunięty
Bawidamek_filmaniak

dokładnie i to niestety jest smutne... ostatnio czytałem o wynikach szkoły i nie chcę mi się wierzyć ile to ma widzów masakra...

z seriali emitowanych aktualnie na polskich kanałach, warto obejrzeć strażaków i Tajemnice Kniei

użytkownik usunięty
Bawidamek_filmaniak

Strażacy faktycznie spoko no i Maciej. Drugiego nie widziałem

no właśnie dopiero co pierwszy raz w ogóle widziałem, fajny temat

użytkownik usunięty
Bawidamek_filmaniak

A co sądzisz o muzyce w Kryminalnych? Moim zdaniem Maciej Zieliński odwalił kawał solidnej roboty. Do dzisiaj nucę Temat Adama Basia i z samej czołówki.

jaknajbardziej jest spoko, szczególnie po akcjach jak ta którą oglądałem przed chwilą w odcinku 11, jak Marek omal nie dostał kulki od ruskiego cyngla - co za odcinek, o fałszywych banknotach, na prawdę się postarali z klimatem. Poza tym Marek na prawdę miał dramat, chłopak starał się by rodzina była rodziną, prawdziwy pies

użytkownik usunięty
Bawidamek_filmaniak

Pitbull Vegi akurat wraca w wersjach kinowych :) co mnie cieszy. Oj ile bym dała by TVN zrobił wersję kinową Kryminalnych :) po takim sukcesie jak listy do M Kryminalni na wielkim ekranie byłyby Polskim hitem. Ale nie lepiej ciągnąć te inne gów*na za przeproszeniem

użytkownik usunięty
nathalie34

jutro w TVN7 finał 2 sezonu :)

użytkownik usunięty
nathalie34

TVN 7 pominie 5 i 6 sezon ;(

użytkownik usunięty
nathalie34

dzisiaj 25 i 26 odcinek :) finał 2 sezonu

ocenił(a) serial na 8

Ok, oglądam , dzięki za info :))

użytkownik usunięty
nathalie34

ja też przed chwilą był tekst "łoś trup na miejscu" hehe :)

użytkownik usunięty
nathalie34

biedny Adam ;( ale na szczęście przeżyje. A jutro odcinek na śpiocha!

Bardzo fajny jest odcinek z Pawełkiem ,ale skoro Marek i Basia wiedzieli że Pawełek uciekł to powinni wejść z Zawadą na klatke schodową.

użytkownik usunięty
Ruben_fw

też lubię ten odcinek. Genialny finał 2 sezonu. Też uważam że powinni wejść z nim ale wtedy i pewnie mógłby postrzelić Basię. A jutro na śpiocha :)

użytkownik usunięty
nathalie34

dzisiaj kolejne odcinki 3 serii a jutro oprócz odcinka Powrót który jest najlepszym odcinkiem 3 serii poza Na śpiocha. Wpływ Merkurego i Marsa Basia w Krakowie <3

ocenił(a) serial na 8

Nie mam czasu za bardzo w tygodniu , ale pozostaje player , na szczęście.

użytkownik usunięty
nathalie34

jutro o 14:35 w TVN7 powtórka :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones